N900 de multiboot kullanan arkadaşlar yardım edebilirmisiniz?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ginaz

Üye
    Konu Sahibi
N900 de multiboot kullanan arkadaşlar yardım edebilirmisiniz?
selamlar.
Ben bir arkadaştan n900 aldım hafızasının bir kısmını görmüyor alet ve formatta çare olmadı. Bir arkadaşın uyarısı üzerine bu konuyu acıyorum. Multiboot yüklüyse hafızasının bir kısmını görüyor olabilirmiş. Formatıda bu gördüğü kùçük kısıma atıyor sadece. Bu multibootu nasıl silebilirım tecrübesi olan vardır umarım bu konuda.

osmanayman

osmanayman

Üye
root

apt-get remove multiboot

olması lazım

kaan dean

kaan dean

Üye
su androidden cektigimi hicbiseyden cekmedim

ginaz

Üye
    Konu Sahibi
root

apt-get remove multiboot

olması lazım

E: could not open lock file /var/lib/dpkg/lock- open ( 13 per missoin denied)
E: unable to lock the administation directory (/var/lib/dpkg/) are you root?
Böyle birşey yazıyor anlamı nedir acaba?

enolaguy

Üye
birde root yerine sudo gainroot yazdiktan sonra dene bakalim ne olacak ayrica root komutunu calistirabilmen icin app manager den root programini yuklemen gerekiyor diye biliyorum

Senin mesajda

E: could not open diye baslayan birinci satirda kilit dosyasinin acilmadigini cunku istegin reddedildigini soyluyor

buyuk bir ihtimalle multiboot yuklenmis ve kilitli olan bir dosya acilmiyor olmali ki sen komutu calistiramiyorsun

osmanayman

osmanayman

Üye
E: could not open lock file /var/lib/dpkg/lock- open ( 13 per missoin denied)
E: unable to lock the administation directory (/var/lib/dpkg/) are you root?
Böyle birşey yazıyor anlamı nedir acaba?

Bu kodu denen ardından ilk verdiğim kodları tekrar gir...

root

killall apt-worker.real

killall hildon-application-manager

Selametle...:oke:

ginaz

Üye
    Konu Sahibi
Bu kodu denen ardından ilk verdiğim kodları tekrar gir...

root

killall apt-worker.real

killall hildon-application-manager

Selametle...:oke:

root yazdığım zaman not found diyor

----------Eklendi @ 19:23:19 ---------- Yazıldı @ 19:08:41 ----------

birde root yerine sudo gainroot yazdiktan sonra dene bakalim ne olacak ayrica root komutunu calistirabilmen icin app manager den root programini yuklemen gerekiyor diye biliyorum

Senin mesajda

E: could not open diye baslayan birinci satirda kilit dosyasinin acilmadigini cunku istegin reddedildigini soyluyor

buyuk bir ihtimalle multiboot yuklenmis ve kilitli olan bir dosya acilmiyor olmali ki sen komutu calistiramiyorsun

sudo gainroot yazdığımda
enable RD mode if you want to brake your device
diyor.
Ayrıca telefona en ufak birşey kurulmuyor hafıza yetersiz uyarısı veriyor

enolaguy

Üye
bilgisayara usb den bagladiginda da usb bulunamadi diyormu ?

birde root yok diyor cunku root programini yuklememis oldugun icin olmali diye dusunuyorum

ve root cok kucuk bir programdir onu dahi kuramiyormusun ?

son olarak senin isini phoenix cozebilir diye dusunuyorum cunku en guclu formatlama ve firmware yukleme programi odur yalniz versiyonu yuklerken cihazin kapagini acip arkasindaki etikette yazan koda gore yuklemen lazim farkli firmware yuklenen telefonlar sorun cikariyorlar once bir bunu denesene ondan sonra dogru yoldan yuruyelim diyorum

ginaz

Üye
    Konu Sahibi
Bilgisayara usbden bağladığımda tel açıkken pcsuite bağlanıyor kapalıyken taktığımda pr1.3 vs. Yükleniyor ama vanilla formatlamıyor usb device not found uyarısı veriyor. Phoenix le format attım daha önce ama telefonun koduna göre atmamıştım yanlışlık olmuştu dün gece uygun dosyaları indirdim ama flash atmadı sonuna kadar geliyor sonra failed uyarısı veriyor.
Dün gece rootu yükledim telefona yukarıda verilen kod çalıştı işlemde yaptı %100 e kadar saydı bir iki saniyede sonra couldn't la başlayan bişey yazdı tel yanımda değil aklımda kalmadı tam uyarı. Birde dosya yöneticisine girdiğimde hiçbir klasor ve dosya yok buda normal değil galiba

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt