N9 ve MeeGo PR 1.3 Nemo Hakkinda

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Seglopsi

Seglopsi

Üye
    Konu Sahibi
N9 ve MeeGo PR 1.3 Nemo Hakkinda
nemo 1.3 n9'a kuruluyormus. hatta ubiboot ile uclu boot olarak da kullaniliyor. Harmattan, Nemo ve Nitdroid. N9'una Nemo yukleyen, duyan veya bilgisi olan var midir? :)

- - - Eklendi - - -

ben arastirdim da pek bisey bulamadim.

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
nitroid'i kurup ne yapacan nemo kurulabilir belki görüntüleri güzel

Seglopsi

Seglopsi

Üye
    Konu Sahibi
yok yahu kuruluyor diye soylemek istedim sadece. kurmak zorunda degil kimse tabikide :)

pRime.

pRime.

Üye
nokia ve intel meego'yu terkettiği için topluluk desteğiyle güncellenen bir sistem o. sistemi kullanan çok az kişi var ama genelde bize çıkan uygulamaları geliştiricisi nemo'ya da yapıyor. n9'da sorunsuz olarak kullanılabiliyor ancak sistem içindeki eksiklikler göze çok batıyor.

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
ne gibi eksiklikler var Serdar?

pRime.

pRime.

Üye
[ENGİN];5865123' Alıntı:
ne gibi eksiklikler var Serdar?
yani meego harmattan gibi değil. onda yapabildiklerimizi yapamayız. belirli eksiklikler ne bilmiyorum açıkçası.

Seglopsi

Seglopsi

Üye
    Konu Sahibi
bos vaktim olsa ugrasacagimda bu sira yok. hafta sonunu beklerseniz nemo kurulumu hakkinda belki biseyler bulurum. aslinda sailfish gelse de bi silkinip duzelsek :)

peki ubuntu hakkinda bir bilgin var midir serdar? n9'da deneme/kullanma sansimiz olacak mi? nexus ile ayni donanima sahip cihaz portlanmasi kolay olacaktir mantik olarak, bu konu hakkinda ugrasan, calisan vs var mi?

- - - Eklendi - - -

aslinda 2 tane linkte biseyler buldum da once anlayip, sonra derleyip ortaya birseyler cikartmak lazim.

pRime.

pRime.

Üye
android üzerinden bootlanıyor ubuntu yani nitdroid ekibi gibi birilerinin uğraşması lazım. şu an için ilgilenen yok uzun süre de olacağını sanmıyorum. bunun sebebi de n9/50 n900 topluluğu canonical'ın yaptığı bazı icraatlara kızdı. yoksa donanım sıkıntısı yok portlanır.

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
yani meego harmattan gibi değil. onda yapabildiklerimizi yapamayız. belirli eksiklikler ne bilmiyorum açıkçası.

Gittikçe şu elop'a kıl olmaya başladım seo olarak geldiginden beri nokia'nın aleyhine yapmadıgı kalmadı.
Ne ..... adam yahu :vur:

pRime.

pRime.

Üye
[ENGİN];5865669' Alıntı:

Gittikçe şu elop'a kıl olmaya başladım seo olarak geldiginden beri nokia'nın aleyhine yapmadıgı kalmadı.
Ne ..... adam yahu :vur:

maemo.org'da yeni bir güncelleme için istekte bulunmak isteyenler var ama olmayacağına da kesin gözüyle bakılıyor.

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
maemo.org'da yeni bir güncelleme için istekte bulunmak isteyenler var ama olmayacağına da kesin gözüyle bakılıyor.

İstesinler arkadaş isteyenin bir yüzü, vermeyenin iki yüzü kara :)

Seglopsi

Seglopsi

Üye
    Konu Sahibi

maemo ve meego'ya da 1'er guncelleme gerekli. su ondeki kamera ne ise yariyor diye sormazlar mi adama? bence cok buyuk ayip.

fLuke!

fLuke!

Üye
Bu exopc ye yüklediler mi sailfishi yoksa sadece vm miydi o?

- - - Eklendi - - -

rootfs yi sdk dan çıkartmışlar galiba.vay be.

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

[video=youtube;UEgdW3KSxkM]http://www.youtube.com/watch?v=UEgdW3KSxkM[/video]

pRime.

pRime.

Üye
bu daha vm. arm'a portlamanın çok zahmetli olacağından bahsedilmiş sailfish'in arm tabanlı sdk ve/veya imajı yayınlamasını bekleyecekler.

Seglopsi

Seglopsi

Üye
    Konu Sahibi
nemo'nun linkleri calismiyor. calisan linkleri bi turlu bulamadim.

Lenneth

Üye
Desteği çok çabuk kestiler yazık oldu

Seglopsi

Seglopsi

Üye
    Konu Sahibi
nemo devam ediyor hatta 24 mart 13 tarihli imaji cikti gecenlerde. onu kurdum telefonuma telefonumda mevcut fakat boot edemiyorum. bir cakisma gibi bisey mevcut android ile cakisiyor ve suan isin garibi her ikisi de acilmiyor. ilk kurulumda nasil olduysa bir kere calistirdim nemo'yu gayet meego'yu andiran benzeyen bir yapisi var. deneyimim cok kisa surdu. boot ettim hemen android'e ve meego'ya gecip ubiboot'u test etmek icin ama meego'dan baskasini acamaz oldum.

birkac hafta sonra flash atip sadece nemo'yu kurup kurulum detayini yazacagim buraya.

pRime.

pRime.

Üye
nemo'dan bahsetmiyor sanırım oğuz ama evet topluluk güncellemeleriyle yoluna devam ediyor.

Seglopsi

Seglopsi

Üye
    Konu Sahibi
MeeGo'dan bahsediyorsa zaten yazık oldugu konusunda herkes hemfikir. Elop efendi herşeyi mahvetmeyeydi iyiydi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...