N9 Sorun!! Galeri ve Videolar Açılmıyor!!!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
meg1ddo

meg1ddo

Üye
    Konu Sahibi
N9 Sorun!! Galeri ve Videolar Açılmıyor!!!
Arkadaşlar Qtweakla telefonda bi kaç değişiklik yaptım, bunlardan biri galeri ve videolara şifre koymaktı. sonra restore ettim bütün ayarları, ama bu sefer de video ve galeri hiç açılmıyor, tıklıyorum tepki vermiyor, telefonu temizledim (ayarlardaki temizle seçeneğinden) herşeyi sildim ama sorun devam ediyor, tepki vermiyor menü. Qtweak i kurdum yine ve o ayarı geri aldım ama hala devam ediyor sorun, ayrıca mesajlardayken klavyenin üst barı (gönder ve yüz ifadelerinin ikonunun üstünde bulunduğu kısım) kırmızı renge büründü onun da nedenini çözemedim, bi kaç değişik konu içinde derdimi anlattım ama çözüm bulamadım, mecbur konu açttım, bu arada öncelikli olarak flash atmak istemiyorum, daha farklı çözüm varmıdır acaba? yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

murattiy

murattiy

Üye
root lu dosya kutusunu kullanip.sakli dosyalara baktiginda picture klasorune ulasabiliyormusun.sayet klasor varsa ekrana ikon yerlestirmek icin gallery.desktop ve video-suit.desktop, dosyalarini bu klasöre koyup telefonu kapatip ac: /usr/share/applications

meg1ddo

meg1ddo

Üye
    Konu Sahibi
simdi disardayim aksam bakarim ama ikonlar var zaten, ne olduysa qtweakten oldu.

komando04

komando04

Üye
sistem dosyaları bozulmuş olabilir hart format şekli varsa bir dene derim

murattiy

murattiy

Üye
sifreleme bu iki desktop dosyasinda degisiklik yapiyor.saba orjinallerini gonderirim bir dene olmadi mecburen emmc flash yapacaksin

meg1ddo

meg1ddo

Üye
    Konu Sahibi
tamam bekliyorum, ama ben o islerden de cok anlamam, flashtir sistem dosyalarini kurcalamaktir hic yapmadigim seyler ama denerim bi sekilde, yalniz bugun galeriye ulasabildim o da kameradayken kosede fotograflar ikonu var ordan galeriye giriyom ama normal yoldan galeri ve videolr acilmiyor.

murattiy

murattiy

Üye
bunlari anlamadan q.tweak kullanmasaydin daha iyi olurdu.verdigim dosyalar olmasa mecburen flash atacaksin.flash atmak sorum degil ben bunun icin ozel klasor hazirlayip yayinladim.tek yapman gereken dosyayi win 7 32 bit pc indirip telefonu pc ye baglayip..bir dosyaya tiklamak.yazdigim bat dosyasi ve ozel klasordeki firmware senin telefonu flaslayacak

emin degilim ama burdan indirdigin deb paketini kurup telefonu kapatip acarsmisin
http://stwoowerks.cixx6.com/xtra/gallerybugx_0.0.1_armel.deb

meg1ddo

meg1ddo

Üye
    Konu Sahibi
tamam deniyorum.

- - - Eklendi - - -

maalesef olmadı:( kurdum dosyayı telefonu kapatıp açtım ama hala aynı sorun!

- - - Eklendi - - -

Flash mı atacaz mecburen? Evde de bi masaüstü bi laptop var, ikisi de 64 bit :s 64 bit işimize yaramaz mı?

murattiy

murattiy

Üye
64bit icin uzun yontem.onun dosya hazirlamadim.ona siteden bakacalsin

meg1ddo

meg1ddo

Üye
    Konu Sahibi
hmm tamam sen 32 bit için olan yöntemin linki varsa paylaşsana yada anlatırmsın?

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
gallerybugx uygulaması hala yüklüyse Terminali aç root olmadan gallerybugx yazıp enter'e bas ve terminalden çıkıp galeriyi açmayı dene

meg1ddo

meg1ddo

Üye
    Konu Sahibi
hala yüklü evet, deniyim bi!

- - - Eklendi - - -

maalsef yine olmadı :( bu ne ya bi benim mi başıma geldi bu olay hiçkimse yaşamadı mı böyle b sorun, ilk defa meegoda böyle bir sorun oluyo herhalde ...

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
Arkadaşım konuyu ilk açtıgında da söylemiştim tweak uygulaması güzel ama ehil degilsen sistem konusunda cihazı brıck yapma durumuna bile getirebilirdin ucuz atlatmışsın.termnale girerken root olmadın dimi

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
tweak yükledikten sonra yedek aldınız mı? Aldıysanız o yedeği geri yükleyin,almadıysanız cihazdaki dosyaları pcye yedekleyip aşşağıda vereceğim linkten temiz yedekleme dosyasını geri yükleyin..

meg1ddo

meg1ddo

Üye
    Konu Sahibi
şimdi qtweakten yine uğraştım tekrar galeri ve videoyu şifreli hale getirdim o şekilde açılıyor ama şifreyi kaldırma seçeneğini uygulayınca galeri simgesi yeşile bürünüyo ve açılmıyor, tekrar şifreli hale getirdim çalışıyor ikiside ama normale dönmüyo hep böyle kalamaz ya, daha önce yedek almıştım ama o yedekte eksiklikler var, yine de bi bakiyim.

- - - Eklendi - - -

bi de bu verdiğin yedek tweak in 9.3.6 sürümü için galiba, bendeki sürüm 9.5.1, fark eder mi? ve linkte bi sorun var galiba indiremedim!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt