N9 arama yaparken ekran kapanması

• 15 Mart 2013
  • 1878 Okunma
  • 6 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Merhaba arkadaşlar.

N9 clay kullanıcısıyım 16gb.

Telefonu aldığım gün kargoyu kontrol ederken telefonu yere düşürdüm kullanamadan :D Yeni ekran taktırdım. Ama bir problem var arama yaparken ekran kapanıyor karşıya arama gidiyor görüşmemi yapıyorum fakat aramayı iptal edemiyorum yani birine çağrı bırakamıyorum. Ekran kararıyor ne güç tuşu ne de ses tuşları çalışmıyor. Problem sizce nedir nasıl çözebilirim.

Yabancı bir sitede şunları belirtmişler bunları nasıl yapabilirim bir çözüm olabilir mi. Şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için.

,

bir başka çözüm önerisi :

Yazan: eLiKaPS
  2. o sensörden diye biliyorum ben ama

3. Evet hocam bende öyle tahmin ediyorum sensör çalışmıyor ekran değişimi yapılırken bir hata yaptılar sanırım. eğer sensörü iptal edebilirsem düzeleceğini düşünüyorum

4. hayır sensör çalıştığı için öyle zaten yani konuşurken sensör devereye giriyor ekran kararıyor batarya korunumu için yani iyi bir şey bu C7 de de var :D

5. Dediğin gibi iyi birşey ama arama ekranını kullanamıyorsun karşı taraf kapatmadan kapanmıyor :D şimdi ki sorun güvenlik & kilit kodu kaldı telefon öyle açamıyorum

6. Sorun ışık sensöründe kardeşim bende c6 vardı ondada öyleydi,tuş kilidini açma tuşuna bas ekran gelir konusurken sensörünün degismesi gerek..

7. Krdeşim forumda aynı şeye cevap vermiştim burdanda yazayım. telefonu aldığımda düşürme falan olmadan ilk gün ben o hatayı farkettim. Kesinlikle ekranın ısıgı acılmıyor karşı tarafın kapatmasını beklemen lazım. Bu kesinlikle sensözr ün ile ilgili sorun ve tek çaren garantisi varsa değiştirmen. Ben servise götürdüm ve üretim hatası olduğunu söylediler yenisi ile 1 hafta içerisinde değiştirdim. Yani malesef kötü bi durum ya elden çıkar yada servise gönder başka çağren yok

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
19/11/2018 - 15:24