N9 arama yaparken ekran kapanması

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

eLiKaPS

Üye
    Konu Sahibi
N9 arama yaparken ekran kapanması
Merhaba arkadaşlar.

N9 clay kullanıcısıyım 16gb.

Telefonu aldığım gün kargoyu kontrol ederken telefonu yere düşürdüm kullanamadan :D Yeni ekran taktırdım. Ama bir problem var arama yaparken ekran kapanıyor karşıya arama gidiyor görüşmemi yapıyorum fakat aramayı iptal edemiyorum yani birine çağrı bırakamıyorum. Ekran kararıyor ne güç tuşu ne de ses tuşları çalışmıyor. Problem sizce nedir nasıl çözebilirim.

Yabancı bir sitede şunları belirtmişler bunları nasıl yapabilirim bir çözüm olabilir mi. Şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için.

Sorry about the issue, but two suggestions for your problem.
To check if it is indeed a hardware problem, use a digital camera's viewfinder (another phone would do) and point it at the proximity sensor, you should see it blinking if it's working.

To disable the proximity sensor, edit /etc/mce/mce.ini as root, remove "proximity;" from the Modules= line, then restart mce (or reboot)

Modules=radiostates;filter-brightness-als;display;keypad;led;battery;inactivity;alarm;callstate;audiorouting;proximity;powersavemode
,

bir başka çözüm önerisi :

WARNING : BACKUP YOUR DEVICE BEFORE DOING THIS

download you firmware files through navifirm
both the oem( almost 1gb ) and emmc ( almost 2gb )
Change oem file name to " main.bin "
Change emmc long file name to " emmc.bin "

flash with this command:

flasher -f -F main.bin --erase-user-data=secure
flasher -f -F main.bin -F emmc.bin --flash-only=mmc

MertcaN9

MertcaN9

Üye
o sensörden diye biliyorum ben ama

eLiKaPS

Üye
    Konu Sahibi
o sensörden diye biliyorum ben ama

Evet hocam bende öyle tahmin ediyorum sensör çalışmıyor ekran değişimi yapılırken bir hata yaptılar sanırım. eğer sensörü iptal edebilirsem düzeleceğini düşünüyorum

MertcaN9

MertcaN9

Üye
hayır sensör çalıştığı için öyle zaten yani konuşurken sensör devereye giriyor ekran kararıyor batarya korunumu için yani iyi bir şey bu C7 de de var :D

eLiKaPS

Üye
    Konu Sahibi
Dediğin gibi iyi birşey ama arama ekranını kullanamıyorsun karşı taraf kapatmadan kapanmıyor :D şimdi ki sorun güvenlik & kilit kodu kaldı telefon öyle açamıyorum

rewa

rewa

Üye
Sorun ışık sensöründe kardeşim bende c6 vardı ondada öyleydi,tuş kilidini açma tuşuna bas ekran gelir konusurken sensörünün degismesi gerek..

hasan1111

Üye
Krdeşim forumda aynı şeye cevap vermiştim burdanda yazayım. telefonu aldığımda düşürme falan olmadan ilk gün ben o hatayı farkettim. Kesinlikle ekranın ısıgı acılmıyor karşı tarafın kapatmasını beklemen lazım. Bu kesinlikle sensözr ün ile ilgili sorun ve tek çaren garantisi varsa değiştirmen. Ben servise götürdüm ve üretim hatası olduğunu söylediler yenisi ile 1 hafta içerisinde değiştirdim. Yani malesef kötü bi durum ya elden çıkar yada servise gönder başka çağren yok

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt