N8 Tecrübem ve iPhone

Sponsorlu Bağlantılar

cgedikk

cgedikk

Üye
bende n8i yakındn takip etmekteyim.. kullandığım 5800dan memnunum ancak n8 bombasını fark etmemek neredeyse imkansız. hayırlısı bakalım :)

sh0ck

sh0ck

Üye
    Konu Sahibi
ne n8 mi ezer geçer.sen iphne 4 ün işlemci kalitesini ramini ekranını boşa sayıyosun heralde..adam gözden yüksek çözünürlükte(gözün algılamada şaşırtıcı tepkisine sebeb olan) ekrana sahib..gyrosu var..araştır bakalım gyro ne..sonrasında rami dediğim gibi 512 mb..256 değil n8 deki gibi..
ama onuda ezecek hıza sahip bi telefon var neyseki..ekran larak çözümü yokta diğer yönleriyle HTC DESİRE HD bu modele bak arkadaşm..süper telefon diyebilirim :)

Ön kamerasının olması büyük bir eksiklik.. Fakat kalitesi nasıldır bilemicem. Çünkü hiç HTC kullanan birini görmedim.

Artı; 512 MB Ram olsa nolur.. 1 GHZ İşlemci olsa nolur ..Fazla şarj yemekten başka..

Gyro ne biliyoruz..Evet, iphone'da o özellik benimde hoşuma gitmişti.. Sıf gyrosu var, rami, işlemcisi yüksek diye, 2.000 TL verilmez 1 telefona....

venusutarit

venusutarit

Üye
Arkadaşlar 3 Ghz işlemci 1 Gb rem olsa ne olur ki cihaz donanımı ne kadarını gerektiriyorsa o kadarı kullanılabilir donanım gereksinimi neyse o kadar işlemci yeter
Mesela Win98 bilgisayara 1 Gb ram neye yarar

pcwolf

pcwolf

Üye
Eee ben bas bas bağırıyorum SİSTEM GEREKSİNİMİ diye.

mavrick

mavrick

Üye
Arkadaşlar 3 Ghz işlemci 1 Gb rem olsa ne olur ki cihaz donanımı ne kadarını gerektiriyorsa o kadarı kullanılabilir donanım gereksinimi neyse o kadar işlemci yeter
Mesela Win98 bilgisayara 1 Gb ram neye yarar

512 mb ram var çünkü daha büyük boyutlu oyunları açmak için yada daha büyük uygulama açmak için,hicçir bir firma gereksiz olanı koymaz , geleceği bitmiş symbianı halen yok sistem gereksinimi böyle yok susu soyle karsılastırmayın artık,nokia artık symbian kullanmıcak siz halen symbian türküsü tutmussmussunuz ,Symbian çoktan ölmüştür sadece hastanın kalbinin durduğunun farkına varamayan onu çok seven yakınları var. Nokia bunu kendi de biliyor ve Meego yu geliştirmeye çalışıyor, fakat Megoo projesinin başındaki kişi geçen aylarda istifa etmiştir, daha sonra söylediklerini ibretle okumak lazım.

--------------- Ekleme ---------------

Valla ben sahidim, en az uc-dort kere bahsetmistin sistem gereksiniminden ama birak dokunma... :)

vivaz da symbian kullanıyo 750 mhz cpu var telde

--------------- Ekleme ---------------

Ön kamerasının olması büyük bir eksiklik.. Fakat kalitesi nasıldır bilemicem. Çünkü hiç HTC kullanan birini görmedim.

Artı; 512 MB Ram olsa nolur.. 1 GHZ İşlemci olsa nolur ..Fazla şarj yemekten başka..

Gyro ne biliyoruz..Evet, iphone'da o özellik benimde hoşuma gitmişti.. Sıf gyrosu var, rami, işlemcisi yüksek diye, 2.000 TL verilmez 1 telefona....

512 mb ramim var 1ghz işlemcim var telefonum pil şampiyonu (samsung wave),demekki firma işi bilirse sorun olmuyomus o işler))

Esendağlı

Esendağlı

Üye
ne n8 mi ezer geçer.sen iphne 4 ün işlemci kalitesini ramini ekranını boşa sayıyosun heralde..adam gözden yüksek çözünürlükte(gözün algılamada şaşırtıcı tepkisine sebeb olan) ekrana sahib..gyrosu var..araştır bakalım gyro ne..sonrasında rami dediğim gibi 512 mb..256 değil n8 deki gibi..
ama onuda ezecek hıza sahip bi telefon var neyseki..ekran larak çözümü yokta diğer yönleriyle HTC DESİRE HD bu modele bak arkadaşm..süper telefon diyebilirim :)
HTC Desire HD çok güzelde video oynatmada vede galeride bazı sorunları var galiba,inceleme

venusutarit

venusutarit

Üye
Eee ben bas bas bağırıyorum SİSTEM GEREKSİNİMİ diye.
Sen fazla bağırıp biyerini yırtsan bile apple adamların gözünü kör etmiş sistem gereksinimi nedir ne işe yarar anlamıyorlar

venusutarit

venusutarit

Üye
Haklısın da o kadar gözleri kör olmuş bir türlü kabullenmiyorlar apple apple
Apple de yapsın özgürlük kısıtlamayan yeni tasarımlı bir tel ne var yani
tutturmuş aynı kalıptan çıkan bir model
neden müzik için itonese bağımlı kalalım neden bluetooth ile mp3 gönderemeyelim yada dosya alış verişi yapamayalım binlar çin malı tellerde de var apple gerçekten çok kaliteli bir marka ama tutumu yanlış

fedata

fedata

Üye
sistem gereksinimi falan uydurmayın artık kardeşim kabullenin symbian death :D nie zor geliyor kardeşim firma sahibimisiniz..nokia da şimdilik death:D hayata dönmeyi başarırsa başarır..ya testler var bi izleyin..siz ram nedir bilmiyosanız ben ne yapayım artık..ha deseniz işlemciden dolayı 256 mb ram var diecem neyse..ama saçma bi şekilde diyosunuz işletim sistemiyle alakalı..madem öyle amiral gemisi nie halen bi web sayfasını açarken hafıza dolu diyor..nokia sizin kadar akıllı değil yani hemi..yapamıyor işte bi kaç ekstra özellikle göz boyuyor aldırıyor teli..hani desteği..gariban 5800 kullanıcıları ne zamandan beri güncelleme bekliyor nokia ya zahmet olmuş bi güncelleme çıkarmış:D ama yine aradıklarını bulamamışlar...neymiş 1 ghz olsa şarjı çabuk biter..mah gücü yüksek bi batarya taksın..HTC üreticilerinin nie kafası basmıyormu..apple ın kafası basmıyor..samsungun kafası basmıyor.. bi sizlerin n8 üreticisi nokia firması en doğruyu biliyor öylemi...ya ayıp ayıp bi ara 5800 ile iphone u bile kıyaslamaya kalktı müşterileri :D bakıyorum gameloft iphone a 500 mb civarında oyun çıkarıyor,s^3 e anca bi yun ve de 82 mb civarlarında :D demekki yoookkk bunun rami işlemcisi o kadar iyi değil..ki rakamsal olarak 2 katı bi miktardan bahsediyoruz..neymiş htc nin ön kamerası yokmuş,olmasın sanki hergün görüntülü görüşmeyi kullanan kişileriz :D 5800 da varda noluyor kullanmıyorum bile ha demekki o özellik olmasada oluyor..neymiş 1 ghz hız olsa şarjı çabukk bitecek :( :( ne kadar üzüldüm..ben gece HTC yi alıp uzandığmda bi video açtığmda telefonum şarjdayken rahat rahat siteleri gezecem..varmı böyle bi çözümünüz..napacaksınız takviye ram veya işlemci mi takacaksınız sizlerde :D n8 i bende alacaktm ama nokia almam artık bırak n8 i.. işim gücüm yok onun güncellemesini mi bekleyecem...adobenin nokiaya uygun flash yapmasınımı bekleyecem..androidin geleceği parlak..alınacaksa o alınır..size sorayım en azından bi oyun firmanız var ve karşınızda 2 işletim sistemi var..o işletim sistemlerinden biri sadece bi firmaya ait(symbian) diğeri ise bir çok markanın kullandığı işletim sistemi (android)..sizinde elamanlarınz çalışanlarınız var..siz o symbianın her farklı modeli ve nokianın her farklı telefonuna uygulama ve oyun üretirseniz mi karlı çıkarsınız.yoksa diğer telefon markalarının ortak kullandığı android e mi??elinizi vicdanınıza koyup cevap verin iyice de düşünün :D

mavrick

mavrick

Üye
geçen gün waveme 385 mb lık oyun yükledim ,telefonun gücü şimdi belli oldu,ne oyundan attı ne hafıza hatası verdi,ps de gibi oynadım,demekki neymiş ram önemliymiş

yarox

yarox

Üye
Bende buna benzer bir olay yaşadım babam ablama doğum günü hediyesi olara N8 almış.Bir gün telefonları değiştirdik arkadaşlarla geziyoruz hemen enhavalı arkadaşım İPHONE 3GS olan telefonunu çıkardı TL si olmasa bile mesaj yazıyormuş gibi yapyo bende çıkardım cebimden n8 i bak bende artık bu telefonla takılcam artık dedim şakasına sonra dedi ki benim telefonum seninkinden daha çok ses çıkarır bizde bizim eve geldik açtı şarkıyı dinledik ben kitaplarımı aldım çıktık kalabalığın içine aç dedi şarkı seninki nasıl ses çıkarıyo kalabalığın içinde tabi az ses çıkarcak açtım dinliyoz sonra kapadım büziği dedim seninki nekadar iyi resim çekiyor dedim oda tersleyerek senin kinden iyi çekiceğini biliyorum dedi. sonra benimkinin 12mp kamerası var dedim sonra havuzun oradan geçiyoruz bi resim çekelim dedim tamam dedi. Sırayla çektik Sonra havada kalan su damlaları bile bende çok net gözüküyor dedim sende nasıl dedim gösterdi bişey demedik ikimizde ama sinirlendiğini seze bilmiştim sonra dersler bitti eve dönüyoruz bize gelsene dedim olur dedi.Pc de felan takıldık o anda aklıma usb bellek takıldığı geldi aklıma dedim seninkine usb bellek takılıyormu dedim benimkine takılıyor dedim sonra yalan atma bunu hiçbir telefon yapamaz elindekini bilgisayar zannettin galiba dedi bende taktım usb belleği çok şaşırdı birazda kımış gibiydi sonra geç oldu deyip gitti. İPHONE bi ara tarz oldu Nokia kaliteli bir mal çıkardı die kıskanıyorlar

fedata

fedata

Üye
geçen gün waveme 385 mb lık oyun yükledim ,telefonun gücü şimdi belli oldu,ne oyundan attı ne hafıza hatası verdi,ps de gibi oynadım,demekki neymiş ram önemliymiş
ya tabi ortak öenmli olmazmı yaa..eğer bu n8 çok iyi olsaydı 256 mb hafızası olmazdı :)

sh0ck

sh0ck

Üye
    Konu Sahibi

Allah allah.. N8'in donup oyundan attığına dair bir kanıya nerden vardınız anlamadım ? PS gibi mi ? Peh.. Sen heralde izlemedin youtube'deki videoları..Al izle kardeş. Elindeki telefonuda HD Plazma'ya bağlamayı deneme sakın ha, , garanti dışı kalır telefonun ;) :islik

+, Sen N8'in oyunlarının 2-3 mb olduğunumu sanıyorsun ? 200 MB Asphalt 5 ;) Kaldıki, 385 MB Değil, 500 MB Olsun oyun. Önemli olan GPU kardeş.. PC'den anlayan bilir. 3.5 GHZ Laptop Kullanıyorum. Ama OnBoard ekran kartım var, CS 'de bile kasıyor.

Buradan kastım; N8'de OPEN GL 2 Var.

Sana sözüm şudur; RAM, İşlemci, .. Herşey demek değil! ÖnYargı ile yaklaştığınız için bazı şeylere, anlayamıyorsunuz bunu.

Son olarak; Herşey donanımda değil, sağlamlıkda önemli!

Gözümün önünde gerçekleşen bi olayı anlatayım size. Arkadaşım vardı benim. iPhone 3gs aldı. O zamanın fiyatı 1.500 TL. Telefonu alalı 1 ay oldu. Ve 1 kez yere düşürdü. Sonuç: iPhone pert! Garantiye yolladı. Kullanıcı hatasından geri yolladılar. Bana geceleri uyuyamadığını söyledi.

Siz Naylondan yapılmış Samsungunuzu yere atın, bende yere atayım N8'imi (Kıyamam ama) sizin gibilere bir ders olur...

@yarox

Hala gülüyorum :kop:

mavrick

mavrick

Üye
Allah allah.. N8'in donup oyundan attığına dair bir kanıya nerden vardınız anlamadım ? PS gibi mi ? Peh.. Sen heralde izlemedin youtube'deki videoları..Al izle kardeş. Elindeki telefonuda HD Plazma'ya bağlamayı deneme sakın ha, , garanti dışı kalır telefonun ;) :islik

+, Sen N8'in oyunlarının 2-3 mb olduğunumu sanıyorsun ? 200 MB Asphalt 5 ;) Kaldıki, 385 MB Değil, 500 MB Olsun oyun. Önemli olan GPU kardeş.. PC'den anlayan bilir. 3.5 GHZ Laptop Kullanıyorum. Ama OnBoard ekran kartım var, CS 'de bile kasıyor.

Buradan kastım; N8'de OPEN GL 2 Var.

Sana sözüm şudur; RAM, İşlemci, .. Herşey demek değil! ÖnYargı ile yaklaştığınız için bazı şeylere, anlayamıyorsunuz bunu.

Son olarak; Herşey donanımda değil, sağlamlıkda önemli!

Gözümün önünde gerçekleşen bi olayı anlatayım size. Arkadaşım vardı benim. iPhone 3gs aldı. O zamanın fiyatı 1.500 TL. Telefonu alalı 1 ay oldu. Ve 1 kez yere düşürdü. Sonuç: iPhone pert! Garantiye yolladı. Kullanıcı hatasından geri yolladılar. Bana geceleri uyuyamadığını söyledi.

Siz Naylondan yapılmış Samsungunuzu yere atın, bende yere atayım N8'imi (Kıyamam ama) sizin gibilere bir ders olur...

@yarox

Hala gülüyorum :kop:

kardeş kusura bakmada o dediğin videolar samsung wave n8 çıkmadan vardı,n8 daha yeni çıkmış siz youtubeda video gosteriyosunuz,hem bizim bahsettigim konu ayrı senin bahsettigin ayrı konuyu nereye cekiyosun:P:n8 in oyunlarını 2-3 mb zannetmiyorum öyle bişey yok

buda taşşşşş gibi çalışan wave oluyor:ehe garanti dışı kalmaz senin gözün kalır:islik

onemli olan gpu demişsin bak yine rakplerini bilmiyosun konusuyosun burda 500 kere bas bas bagardık yazdık kaç kere alsana gpu değerleri ''wave 90 milyon triangle oynatıyo n8 35 milyon triangle ps 3 250 milyon ''oynatıyo,gerisini anlamak matemetik zaten:naughty:ornekler verirken rakiplarinizi bilin ondan sonra örnek verin wave aluminyum kaplama bir telefondur,böyle basit seyleri söylemek istemiyorum ama asıl araştırmayan sizsiniz yada inadına sallıyosunuz,waven n8 den daha iyi oldugu biliyorum,bu saatten sonra n8 ve symbian almam zaten ,ha sizin telefon kötü demiyoruz daha iyileri var diyoruz ,anlıyomusunuz:naughty:

bu arada kısa bir bilgi

a4 ve samsung wave paylaştığı işlemcinin özellikleri(open gl kim dedirten işlemci bu oluyor)
Fully ARM Cortex-A8 compatible, 13-stage pipeline, 64/32-bit Multi-layer AHB/AXI bus, ARM TrustZone, 2x 128MB integrated DDR SDRAM, NEON SIMD engine, OneDRAM, mobile DDR, LP DDR2 interface, PowerVR SGX 540 3D graphics coprocessor, vector floating point coprocessor (VPU), 32-channel DMA, 1080p HD codec engine, HDMI1.3 interfac

bu da n8 in işlemcisi

32 bit addressing, MMU, AMBA 2.0 AHB, DSP Instruction Set Extensions, ARM Jazelle, Vector Floating Point coprocessor

apro45

apro45

Üye
bende galaxy s var ama iphone 4 daha iyi n8 i falan bilmiyorum nokia kullanıyodum önceden sağlam mal çıkartıyo ama pda piyasasında ezik şu an

pcwolf

pcwolf

Üye
sistem gereksinimi falan uydurmayın artık kardeşim kabullenin symbian death :D nie zor geliyor kardeşim firma sahibimisiniz..nokia da şimdilik death:D hayata dönmeyi başarırsa başarır..ya testler var bi izleyin..siz ram nedir bilmiyosanız ben ne yapayım artık..ha deseniz işlemciden dolayı 256 mb ram var diecem neyse..ama saçma bi şekilde diyosunuz işletim sistemiyle alakalı..madem öyle amiral gemisi nie halen bi web sayfasını açarken hafıza dolu diyor..nokia sizin kadar akıllı değil yani hemi..yapamıyor işte bi kaç ekstra özellikle göz boyuyor aldırıyor teli..hani desteği..gariban 5800 kullanıcıları ne zamandan beri güncelleme bekliyor nokia ya zahmet olmuş bi güncelleme çıkarmış:D ama yine aradıklarını bulamamışlar...neymiş 1 ghz olsa şarjı çabuk biter..mah gücü yüksek bi batarya taksın..HTC üreticilerinin nie kafası basmıyormu..apple ın kafası basmıyor..samsungun kafası basmıyor.. bi sizlerin n8 üreticisi nokia firması en doğruyu biliyor öylemi...ya ayıp ayıp bi ara 5800 ile iphone u bile kıyaslamaya kalktı müşterileri :D bakıyorum gameloft iphone a 500 mb civarında oyun çıkarıyor,s^3 e anca bi yun ve de 82 mb civarlarında :D demekki yoookkk bunun rami işlemcisi o kadar iyi değil..ki rakamsal olarak 2 katı bi miktardan bahsediyoruz..neymiş htc nin ön kamerası yokmuş,olmasın sanki hergün görüntülü görüşmeyi kullanan kişileriz :D 5800 da varda noluyor kullanmıyorum bile ha demekki o özellik olmasada oluyor..neymiş 1 ghz hız olsa şarjı çabukk bitecek :( :( ne kadar üzüldüm..ben gece HTC yi alıp uzandığmda bi video açtığmda telefonum şarjdayken rahat rahat siteleri gezecem..varmı böyle bi çözümünüz..napacaksınız takviye ram veya işlemci mi takacaksınız sizlerde :D n8 i bende alacaktm ama nokia almam artık bırak n8 i.. işim gücüm yok onun güncellemesini mi bekleyecem...adobenin nokiaya uygun flash yapmasınımı bekleyecem..androidin geleceği parlak..alınacaksa o alınır..size sorayım en azından bi oyun firmanız var ve karşınızda 2 işletim sistemi var..o işletim sistemlerinden biri sadece bi firmaya ait(symbian) diğeri ise bir çok markanın kullandığı işletim sistemi (android)..sizinde elamanlarınz çalışanlarınız var..siz o symbianın her farklı modeli ve nokianın her farklı telefonuna uygulama ve oyun üretirseniz mi karlı çıkarsınız.yoksa diğer telefon markalarının ortak kullandığı android e mi??elinizi vicdanınıza koyup cevap verin iyice de düşünün :D
S^3te 83mbden yüksek oyunlar var. Onun güncellemesi oluyor da iosun androidin hiç mi güncellemesi olmuyor? Windows kullanıp güncellemelerinden rahatsız olduğun oldu mu ya da güncellemesin dediğin oldu mu, bence olmamıştır.. Telefonda da güncelleme olsun yenilik olsun demez misin hiç, demedin mi, hiç mi demeyecen???
Sen bana tutup da hiçbir markanın hiçbir modelinin hiçbir işletim sisteminin güncellenmediğini, tamamen hatasız olduğunu söyleyemezsin..

Boşuna symbian death felan deme bence arkadaşım nokia da ölmedi merak etme.
Ha bu arada nokia ekstra özelliklerle göz boyuyo diyon ya, sen iphone 4 alıp n8le yan yana getirip karanlık ortamda fotoğraf çekmek istediğinde ekstra boyamaya ihtiyaç duymayacak mısın?

cenewar88

cenewar88

Üye
open gl nedir sayın muhterem zatı şahaneler ben bilmiorum da?

candeniz_1991

candeniz_1991

Üye
Gerçekten güzel yazmışsın. Teknosa'ya pek gitmem zaten :) onlar kendi yağında kavrulsun :)

Üst Alt