N73 Format Hakkında!

Sponsorlu Bağlantılar

Aşık Yolcu

Üye
    Konu Sahibi
N73 Format Hakkında!
Esselamu Aleykum. N73 telefonum var.
Araştırdığım bilgilere göre, Hard Format çok gerekli olmadıkça atılmamalıymış. Şimdi Soft Format atmam gerektiği kanaatine vardım. Çünkü telefon çok kasıyor. 44.3 MB gösteren telefonumun hafızasında 9.6 MB dolu yer varken 6.3 MB boş yer olduğunu söylüyor. Onun için Soft Format yararlı olacak galiba. Ancak bu format atıldıktan sonra telefon hafızasına kurulu uygulamalar, rehber, vs. yedeklenmesse siliniyormuş. Formattan sonra telefonum hafıza kartını biçimlendirme istemeksizin kabul edecek mi? Hafıza Kartına kurulu programlarımı yine açacak mı? Lütfen tecrübe sahibi, doğru ve kesin bilgi verecek dostlar cevap yazsın ki sonra telefonun azizliğine uğramayalım. ;)

Emrgncy

Emrgncy

Üye
hafıza kartına birşey olmaz ama eğer telefona format atacaksan hafıza kartınıda pc de biçimlendirirsen daha sağlıklı olur...

telefona format atınca tüm bilgilerin silineceği için yedek almalısın, yüklü olan tüm uygulamalar gider, buna hafıza kartı da dahil

Aşık Yolcu

Üye
    Konu Sahibi
Peki hafıza kartını çıkartıp atsam formatı abi? Yine gider mi hafıza kartı?

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
benimde n73 um var aynı sorunla kaç defa karşılaştım hafıza 44 mb telefonun hafızası 1o mb gösteriyor hafıza kartını ve sim kartını çıkart formattan sonra hafıza kartındaki uygulamalar silinmez hafıza kartını normal yine takarak kullanabilirsin tabi numaraları sim rehberine kopyala aksi taktirde numaraların silinebilir ve hart format at soft format ise yaramıyor nereden baksan 10 kere felan hard formatladım telefonumu hiç birşey olduğuda yok

Aşık Yolcu

Üye
    Konu Sahibi
Hard Formattan sonra telefona flash falan atılacak diyorlar. Bu ne demek, ne işe yarar ve gerek var mı?

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
flash düşük formattaki telefonlara atılımıyor ben öyle biliyorum gerek yok bence hard format telefonu fabrika çıkışı yapıyor

Aşık Yolcu

Üye
    Konu Sahibi
Yani gerek yok. Sadece formatı atıp geçicem. Menü falan kaybolmayacak?

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
niye kaybolsun ki hard format telefonu fabrikadan çıktığı gibi yapıyor yeniliyor kendini yani

Aşık Yolcu

Üye
    Konu Sahibi
Allah râzı olsun abi. Allah'a emanet ol. Her şey için sağol. Tecrübene güveniyorum... ;)

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
hard format atmayı biliyorsun demi ?

Aşık Yolcu

Üye
    Konu Sahibi
Evet.
*, 3, Yeşil Tuş, Açma Tuşu... Değil mi?

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
evet aynen 3 üne aynı anda bas nokia yazısı gelene kadar basılı ondan sonra telefon sana ülkeni seçmeni isteyecek türkiyeyi seç saati ve tarihi ayarla hard format tamamlanmıştır eğer sormazsa yeniden dene sorana kadar ama ondan önce kesin numaralarını sim rehberine kopyala ve sim kartı telefondan hafıza kartıyla beraber çıkart yoksa bütün bilgiler silinir..

Aşık Yolcu

Üye
    Konu Sahibi
Eyvallah abi...

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
önemli değildi telefona birşey olmuyor merak etme hard formattan sonra telefon hafızasına gerekmedikçe birşey kurma sonra lifeblogu kapat çok hafıza yiyor bide mesajlarını düzenli olarak sil hafıza azalmay o kadar çok

MaxipmaN

Üye
hard formatla fabrika çıkışı gibi olmaz arama uygulaması gidiyordu ben attım zamanında soft format ile fabrika çıkışı haline döner ama hard format daha çokhızlandırır

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
ben kaçtır hard formatlıyorum n73 mü hiç birşey silinmedi :)

Aşık Yolcu

Üye
    Konu Sahibi
Tamam attım formatı. Tel. Hafızası 39 MB Boş. Silinti yok.

Aşık Yolcu

Üye
    Konu Sahibi
Onu önceden de kapatmıştım zaten de yeniden kapattım. Çok kasıyor telefonu. Ayrıca bazı uygulamalar tekrar yüklenirken sorun çıkarttı.

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye

Üst Alt