multiboot ve kernel 49 soru

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yalnizkalp21

Üye
    Konu Sahibi
multiboot ve kernel 49 soru
arkadaslar ben simdi multiboot kullaniyorum android gingerbread yuklu ama simdi ben cleven i de kullanmak istiyorum simdi kernel 49 kurmam gerekiyo galiba eger kernel 49 u kurarsam multiboot devredisimi kalir yada telefon çökermi deneyen varmi valla kurmak istiyorum ama kernelle ugrasmak sakat heralde sonra 1 gun format atmayla programlari kurmayla geciyo

osmanayman

osmanayman

Üye
Yok devre dışı kalmaz, kurarken "multiboot çakışıyor devam edilsin mi?" (x-term'de) diye sorabilir, siz "e" deyip devam edin problem olmaz...

serserim1905

serserim1905

Üye
bende ikiside kurulu kardeş android de açabiliyorum cleven da bi sorun çıkmıyo

yalnizkalp21

Üye
    Konu Sahibi
tedekkurler arkadaslar simdi power kernel 49 u kuruyorum :) ins bi problem cikmaz

yalnizkalp21

Üye
    Konu Sahibi
arkadaslar ben kurdum power kernel 49 u daha sonra teli yeniden baslattim sonrada cleveni yukledim
simdi cleven i aciyorum enable monitor mode ve injection drivers kirmizi yapiyorum ondansonra arama pencereswne geliyorum bulundugum alanda iki adet wep modem olmasina ragmen liste bos kaliyo yani ag bulamiyo ama scanned commplete diyo sizce sorun nerde

serserim1905

serserim1905

Üye
kardeş buldugun wifi lerin wep oldugundan eminmisin wpa kısmına tıkladıgında bi şey gözüküyo mu ve ayrıca kurulu bi wiless açma kapama programın varsa ondan wifi nin açık oldugundan emin ol bu arada driver lerini yükledin mi cleven nin

yalnizkalp21

Üye
    Konu Sahibi
hocam iş yerinde iki adet wep sifreli modem var sifreleri biliyorum kendi kullandigim modemde wpa2 sifreli ama dedigin dogru senin injection diriveri ve monitor modeyi etkinlestirince wirelles devre disi kaliyo yani wifi eye kurulu ondan baktim hic bi ag o da bulamadi ama injection driversle monitor modeyi devre disi birakinca wifi eyede aglari gorebilyorum sanirim clevenin ayriyetten driveri de var dogrumu? onu hic bilmiyodum

serserim1905

serserim1905

Üye
ewet kardeş var ayrı bi driver foruma bak bi bulamazsan bana pm at upload ederim en kısa zamanda iw-0.9.19_armel.deb driverin adı kardeş bak sen bi saga sola

yalnizkalp21

Üye
    Konu Sahibi
eywallah kardesim hemen ariyorum bulunca sonuclari yazarim

----------Eklendi @ 22:27:07 ---------- Yazıldı @ 21:26:01 ----------

dostum o dedigin dosyayi googleden aradim hotfilede vardi 1 kb lik bi dosya x terminalden sudo gainroot komutunu girerek kurdum normal yonetici izin vermedi telefonu yeniden baslattim sonra benim modemi wep e cevirdim taradim yine sonuc ayni modem yanimda duruyo clevenin liste bombos injection drivreri devre disi birakinca telefon normale donuyonormal baglanabiliyom internete wirellesten acaba nerde yanlis yapiyorum :(
az önce bi vidyosunu izledim youtubeden ben injection driversi kirmizi yapinca alttaki mac adres otomatikmen siliniyo yok luyo yani zahmet olmazsa sendeki o driver dosyasini bi upload edermisin bi de onu deniyeyim

serserim1905

serserim1905

Üye

kardeş işte burda dosya upload ettim indir yükle

sudo gainroot
cd MyDocs
dpkg -i iw-0.9.19_armel.deb

bu kodlarlada yükle eger sistemde yüklü görünüyorsa kaldır tekrar bu şekilde yükle dosyayı direk ana hafızasına at n900 ün eger x term den uyarı gelirse y/N die e yaz enter de

----------Eklendi @ 23:34:32 ---------- Yazıldı @ 23:29:23 ----------

kardeş buda kullanım şekli
cleveni acin congigure wlan drivers i secin acilan pencereden
load injection drivers ve enable monitor mode seceneklerine tiklayin ve onlarin kirmizi hale gelmesinden sonra bu pencereyi kapatip cleven ekranina donun
ana ekrandan capture packets i tiklayin acilan pencereden

sol ust kosedeki scan butonunu tiklayip 10 saniye bekleyin, cleven size islemin tamamlandigini soyleyedikten sonra scan butonunun altindaki wep butonunu tiklayin

bu islemden sonra kirilabilecek aglar listelenecektir onlardan size en kuvvetli gelenini secin

sonra sol alttaki capture butonuna basin

bu defa xterminal ekrani acilacak ve cleven paket toplamaya gececektir

burada dikkat etmeniz gerekn sey -db olarak wifi istasyon gucunu cok hassas bir sekilde goreceksiniz ve n900 u wifi istasyonun sinyal gucunu en iyi alacak sekilde gerekirse bulundugunuz odanin icinde hareket ettirerek ayarlayacaksiniz (-db ne kadar dusuk deger alirsa istasyonu o kadar kuvvetli aliyorsunuz demektir)

xterminal ekraninin en saginda yer alan deger topladiginiz paketleri gosterir ve paketler en az 10000 paketi bulana kadar beklemeniz gerekir 20000 hatta bazen 40000 pakete kadar beklemeniz gereken zor olabiir

yeterli paketi topladiktan sonra xterminali kapatmadan cleven e geri donun ve ana ekrandan bu defa decrypt sekmesini secin oradan wep sekmesini tiklayin orada paketlerini toplamakta oldugunuz wifi istasyonunu goreceksiniz onu sectikten sonra sag alttaki kirmizi decrypt butonuna tiklayacaksiniz

ikinci bir xterminal ekrani acilacak ve sifreyi kirmaya baslayacak

bu sekilde bir sure bekleyeceksiniz ve sonunda

size ya toplanan paketlerin yetersiz oldugunu daha fazla paket toplamaniz gerektigini soyleyecek ya da ekran bir anda kaybolup kapanacak

kapanirsa islem tamam demektir daha fazla pakete gerek yoktur ve o zaman tekrar cleven ekranina donun ve show decrypted keys sekmesini tiklayin oradan check for files butonuna tiklayin cikanlarin icinden kirmaya calistiginiz wifi istasyonunu secin ve read tusuna basin

iste sifre karsinizda

enolaguy

Üye
Cleven da driverlar zaten kernel49 un icindeler baska birsey yuklemeye gerek yok :) istasyon bulmamasinin nedeni mac numarasinin yok olmasi cunku onun yok olmamasi lazim, eger yok oluyorsa altta rastgele bir mac olusturmasi icin bir tus var ona basmalisin

yalnizkalp21

Üye
    Konu Sahibi
valla hocam bendeki clevenin versiyonu 2.4 belki sizinki degisiktir maemo orgta inglizce cözemiyorum kernel versiyonuda 2.6.28.10 power49 sadece bunlarmi gerekli ?belki baska bi programla cakisiyodur ama hic cakisma mesaji almadim
wirellese gelince benim evde kullandigim modem wpa2 sifreliydi onu wep e cevirdim normalde telefon calisirkern modemi goruyo internte giriyom ama load injection drivers dedigim zaman sanki wirelles cipi devre disi kaliyo random mac e tikladigimdada yine mac adresi gelmiyo scan bolumune geldigimde scan diyorum completed diyor show available network diyor ama hic ag yok modemle aramada 2 metre bile yok wap i da denedim olmadi formatmi gerekiyo sizce?

enolaguy

Üye
eger senin makinenin bir mac numarasi yoksa diger istasyonlar sana kendilerini gostermezler cunku wifi iletisiminde modem tanimlamalari tanamen mac numaralari uzerinden yapilir, ama sende ckeven i yuklediginde mac numarasi yok oluyor sorun bundan kaynaklaniyor.....yalniz kernel49 da ve driverlarinda sorun yok cunku driverlarinda sorun olsa zaten yazilari kirmiziya donduremezsin, bence senin n900 unde daha onceden yukledigin bir mac gizleyici program olabilir ve kernel49 ile istem disi aktif oluyor olabilir

----------Eklendi @ 09:19:38 ---------- Yazıldı @ 09:16:39 ----------

kisacasi mac in yoksa wifi ye dahil olamazsin...bir de driverlari devreye almadan once baksana mac numaran o zaman mevcutmu?

yalnizkalp21

Üye
    Konu Sahibi
driverleri devreye almadan once mac numarasini goruyorum ve random dedigimdede degisiyor ama driveri devreye alinca mac yok oluyor

enolaguy

Üye
telefonun sebeke/network bolumu altinda hangi programlar var ? bence mac ile ilgili bir sey yuklu sende cunku normalde driverlar kirmiziya dondugunde mac in kaybolmamasi lazim

yalnizkalp21

Üye
    Konu Sahibi
tor aplet area programini yuklemistim ama devre disi bi de ysakli sitelere girmek icin bi dosya vardi onu yuklemistim hala yukluler

----------Eklendi @ 21:41:25 ---------- Yazıldı @ 21:08:12 ----------

hocam ben simdi telefona format atmayi düşünüyorum ama formattan sonra kernel power 49 u ardindanda cleveni kursam problem yasarmiyim bi daha?

enolaguy

Üye
formattan sonra yasamazsin ama istersen yasak site programini kaldirip bir dene komple formattan yirtabilirsen iyi olur derim....birde apt-get update ve sonra apt-get upgrade yapmayi denesene bir defasinda bende cleven i guncelledigimde apt islemlerini yapmadan calismamisti

yalnizkalp21

Üye
    Konu Sahibi
onlaqri yaptim hatta az once bi guncelleme geldi cleven icin onuda yukledim yine baktim mac adresi yok izledigim vidyoda mac adresi yerinde duruyodu oldugu gibi neyse ben yavas yavas yedeklemelere basliyorum sabaha kadar ancak biter format format bitince sana sonucu yazarim

ua_kral

ua_kral

Üye
arkadaşlar kernel 49 u bulup bi türlü yükleyedim eger bulup link olarak paylaşırsanız sevinirim selametle....

yalnizkalp21

Üye
    Konu Sahibi
extras devel deposunda indirebilirsin mamemo org ta download kisminda sag taraftaki menuden systemi tiklarsan ordada gorursun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...