Muhtar ve Belediye Başkanı Adaylarının Mesajları Hakkında (Şikayet)

Sponsorlu Bağlantılar

Cadillac34

Üye
    Konu Sahibi
Muhtar ve Belediye Başkanı Adaylarının Mesajları Hakkında (Şikayet)
Arkadaşlar, muhtar ve belediye başkanı adayları telefon numaralarımızı nerden buluyor bize mesaj atıyorlar? Bıktım artık, sinirlerim tavan oldu. Ne hakla bana mesaj yolluyorlar? Telefon numaramı operatörler mi veriyor? Gizlilik ihlali olmuyor mu? Benim özel, kişisel bilgilerimi neden veriyorlar?

• Beğen
Tepkiler: Karacaahmet1993, DeV/AsA, MAERKEK ve 1 kişi daha

PALA.

PALA.

Üye
İstanbulda aynı anda toplu meşaz olarak milyonlarca kişiye bile yollayabiliyorlar. Çok şükür benimle uğraşan yok, biliyorlar kandıramayacaklarını :ehe

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34, DeV/AsA ve MAERKEK
Symbianist

Symbianist

Üye
Emniyetten alıyorlardır.

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Operatörlerden alıyorlar tabiki, sanıyorum reklamlara veya buna benzer operatörsel izin verme olayı ile ilgili bir durum bu.

• Beğen

Cadillac34

Üye
    Konu Sahibi
Operatörlerden alıyorlar tabiki, sanıyorum reklamlara veya buna benzer operatörsel izin verme olayı ile ilgili bir durum bu.
Ben izin vermediğim sürece kim ne hakla numaramı verebiliyor? 3. Şahıs kişilere kişisel bilgi verme hakları mı varmış? Devlet kurumları bile kişilerin bilgilerini izin olmadan kullanamıyor, muhtarların belediyelerin özelliği neymiş bana veya başkalarına mesaj atıyor?

ByEmre221

ByEmre221

Üye
Bana gelmiyor. Ankara'dayım

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Ben izin vermediğim sürece kim ne hakla numaramı verebiliyor? 3. Şahıs kişilere kişisel bilgi verme hakları mı varmış? Devlet kurumları bile kişilerin bilgilerini izin olmadan kullanamıyor, muhtarların belediyelerin özelliği neymiş bana veya başkalarına mesaj atıyor?
Verileri işleme ile ilgili olduğundan hattın bu vb izinlere izin verilmiş olan hatlar her şekilde bu tür mesajlara açık olmakta. Mesela seyahat ederken de bulunan yere göre mesaj gelir, verileri işlenir. Bunun nasıl olduğu ile alakalı en iyi cevabı operatörün bayisi olacaktır, tekefondaki müşteri hizmetleri çoğu zaman yardımcı olmaz. O yüzden birebir bu durumdan rahatsız olduğunuzu belirtip işlem yapılmasını isteyin.

• Beğen

Cadillac34

Üye
    Konu Sahibi
Zaten müşteri hizmetleri ne işe yarıyor ki?

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
numaraları engelleyebilirsin :polis:

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Kendimi Bildim Bileli Geliyor.Bir Siyasi Kolada Üye Olsam Gam Yemeyeceğim Ama Miting Gibi Telefonum Susmuyor :D

• Beğen
Tepkiler: Fatih Menteş21, Silinen Üye 2553318 ve Cadillac34

Cadillac34

Üye
    Konu Sahibi
Bana hiç gelmemişti şu ana kadar. Ama nedense bu seçim nedeniyle ard arda geliyor. Ben partiye üye değilim ki bana mesaj gelsin.

Ozan

Ozan

Admin
Arkadaşlar, muhtar ve belediye başkanı adayları telefon numaralarımızı nerden buluyor bize mesaj atıyorlar? Bıktım artık, sinirlerim tavan oldu. Ne hakla bana mesaj yolluyorlar? Telefon numaramı operatörler mi veriyor? Gizlilik ihlali olmuyor mu? Benim özel, kişisel bilgilerimi neden veriyorlar?
Bu tip aramalarla özellikle de SMS ler ile ilgili operatörünüzün müşteri hizmetlerine şikayette bulunabilirsiniz, araştırılır.

• Beğen

Cadillac34

Üye
    Konu Sahibi
Bu tip aramalarla özellikle de SMS ler ile ilgili operatörünüzün müşteri hizmetlerine şikayette bulunabilirsiniz, araştırılır.
Galiba öyle yapacağım. Tabii telefonu açarlarsa ya da açıp ta müzik falan dinletmezlerse. Pek de müşteri hizmetleri kolay kolay ilgilenmez. Teşekkürler.

ios işletim sisteminde engellenebiliyor onlarda. androidde var mı bilmiyorum.
Uygulamalarla olacak iş değil o. Çünkü numaralar bir kere alınmış. Ben buraya yazdım ama benim gibi kaç kişi bu durumda. Bunu yapanlar adaylar falan değil. Sözde oy istermiş gibi aday görünümlü çakallar, dolandırıcı, hacker, belki de reklamcılar.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2553318
kralalemdar

kralalemdar

Üye
aynı sorun bendede bıktık bunlardan

• Beğen

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
Galiba öyle yapacağım. Tabii telefonu açarlarsa ya da açıp ta müzik falan dinletmezlerse. Pek de müşteri hizmetleri kolay kolay ilgilenmez. Teşekkürler.

Uygulamalarla olacak iş değil o. Çünkü numaralar bir kere alınmış. Ben buraya yazdım ama benim gibi kaç kişi bu durumda. Bunu yapanlar adaylar falan değil. Sözde oy istermiş gibi aday görünümlü çakallar, dolandırıcı, hacker, belki de reklamcılar.
uygulama değil telefonun kendi özelliği.

Cadillac34

Üye
    Konu Sahibi
Bir daha olursa müşteri hizmetlerini arayacağım

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
Konu siyasete kaymaya başladı. Bence kilitlenmeli :kilit:

Üst Alt