Faturasız / Faturalı Türk Telekom gizli numaradan arama kapatma ve açma


Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
    Konu Sahibi
Avea olan adını değiştiren ve Türkiye'nin yeni GSM operatörü olarak karşımıza çıkan Türk Telekom, yeni ismi ve yeni servisleri ile yoluna devam ediyor. Türk Telekom abonelerinin en çok merak ettiği servislerden birisinin ise gizli numaradan aranmayı engelleme yada bu engeli yeniden nasıl kaldıracağı olarak karşımıza çıkıyor.

Zaman zaman sizleri gizli numaradan arayarak taciz edenler olduğu nedeniyle bu durum engellenebilecekken, kimi zamanlarda ise bu durumun yaşanmadığı nedeniyle engelin kaldırılması gerekebiliriz. Türk Telekom gizli numaradan aranmaya telefonu engelleme yada bu engeli açmak için herhangi bir ücret ödemediğinizi de belirtelim.

Yani servisin kullanımı için herhangi bir ücret ödemiyorsunuz. Gizli numaradan engellemeyi *100# numarasını tuşlayarak açılan ekrandan gerçekleştirebilirsiniz. Yada dilerseniz bu işlemi gerçekleştirmek için *253# numarasını aramanız yeterli olacaktır. Eğer gizli numaradan aramaya telefonunuz açıksa bu aramayı gerçekleştirip engelleyebilir yada kapalıysa bu aramayı gerçekleştirerek açabilirsiniz.

  • Gizli numara engelleme:*253#
  • Alternatif gizli numara engelleme:*100#
 
  • Beğen
Tepkiler: Muhammed CR7
Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
Aynen benim gizli numaralara kapalı :)
 


MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt