MuHaBBeT KuŞu KoNuŞTuRMa TaKTiKLeRi

Sponsorlu Bağlantılar

agt

Üye
benimde var dişi benimkide konuşuyor

pcwolf

pcwolf

Üye
Bizimkinin adı yeşim ama kendi erkek:D Yavruyken halamlardan almıştık bize ilk başta dişi dediler aradan ay geçti erkek dediler, hayvanın adı böyle kaldı:ehe
Maşallahı var bayağı konuşuyo, yeşim, yeşiiiim hadi kanat çırp, çırp çırp; pır pır yap, babacık, kız çocuk diyor. Önceden adını çağırınca ıslıkla ey veriyodu, şimdi ıslık çalınca o da çalıyo; ıslıkla çocuk çocuk diyodu. Acayip de sapık:)
Kızlara bayılıyo gidiyo dudaktan öpüyo, öperken de öyle ses çıkarıyo ki:D (milyon kere maşallah:))
Kuşu kendine alıştırıp başkalarına verenler büyük ihtimalle o hayvanın ölmesine sebep oluyordur.
Bizim kuşu 1 hafta için halamlara verdik(babası da ordaydı keratanın), kimseye gelmemiş, hiç ötmemiş.
Alıştğı kişileri arıyo işte.

Aklıma geldi de tekrar yazayım dedim:)
Babam bu aralar bayağı öksürdüğü için kuş da öksürmeyi öğrendi, babam öksürünce o da öksürür gibi ses çıkarıyo:D Biz bişeye gülünce o da gülüyor:D

msemih542

Üye
adı çatlak dişi benim kuşum 5 aylık bana çok alıştı o benle hep konuşuyor elimden yem yiyor ona hep çatlak diyoruzzz

• Beğen
Tepkiler: yunus4554
buketcik

buketcik

Üye
bizdede vardı ama 4 senede kuşcağız müzik dinleye dinleye konuşmaktan çok müzik çalar gibi ötmeye başlamıştı.
şuan yok .kaçtı:kop:

cii_them

Üye
arkadaşlar bende yeni kuş aldım annesinin yanından yeni ayrıldı dediler. uçamıyo daha normalmi bu ? bide cinsiyeti belli değil dediler belli olmazmış daha doğrumu?

--------------- Ekleme ---------------

net olmasada çıtçıtımın burnunu çektim dişi gibi geldi bana ama pek anlamam :D

buketcik

buketcik

Üye
arkadaşlar bende yeni kuş aldım annesinin yanından yeni ayrıldı dediler. uçamıyo daha normalmi bu ? bide cinsiyeti belli değil dediler belli olmazmış daha doğrumu?

--------------- Ekleme ---------------

net olmasada çıtçıtımın burnunu çektim dişi gibi geldi bana ama pek anlamam :D
normal normal .küçük odaha ablam:aha:

eren305

Üye
teşekkürler ama işe yaramıyor :angry:

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
beni yeniden hayata çeviren etmenlerin başında geliyor muhabbet kuşları. hala besliyorum

onureyiz

Üye
arkadaşlar benm muhabbet kuşum hapşırıyor ne yapmalıyım

Tuncay.erol

Tuncay.erol

Üye
2 sene önce bi kuşum vardı adı hilmiydi azı cok pisdi 2. el almıştım mezardaki dedemin kemiklerine kadar sövüyordu saldım gitti kargalara :ehe

mymalikkc

mymalikkc

Üye
Çok Teşekkür Ederim En İşime Yarayan Pet Konusu Bu Bilgiye Muhtaçtım Çok Teşekkür Ederim :P: :oke: :d::kop: Özelliklede "evinize misafirler geldii zaman onlarada söyleyin ve küçük çocukları uyarın...Genellikle evinize gelen küçük çocuklar kuşunuzu siz görmeden çok korkutur kafesin orasına burasına ellerler çubuk gibi cisimleri kuşun kafesine sokmaya çalışırlar...Bu tür şeyler kuşun psikolojisini çok bozar..Bu tür olaylara daha bi dikkat edelim.." Cümlen Muhteşemdi :evet: (h) Bu Bilgiye Çok İhtiyacım Vardı Sana Çooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook :naughty::d: Teşekkür Ederim :oke::aha::turkiye::dover::muha::dance::rock::disko::emoamca::pasta::oley:pc::emzik::alkis:):):heyo2::artist::thumbup:

Gerçekten Bu Bilgi Bana Yararlı Oldu Gerçektennnnn :D Bak Yalan Sanma Sakın Gördüğüm En Güzel Pet Konusu :D Rütben Artar İnş xDD

ulasdab

Üye
petshop tan alırken petshop sahibi bir sürü kuş arasından sıkarak aldı:off:. artık benim elimden vebaşkasının elinden çok korkuyo elimize nasıl alıştırabilirm????????????(acil cevap lütfen!!!!!!!!!!!!!!!!!)

pcwolf

pcwolf

Üye
eline almadan sevmekten başka çaren yok, kuşlar zaten el içinde durmaktan nefret eder ona da en kötü şekilde davranmis. Eğer eline alıp basını okşayabiliyosan hoşuna gittiği için gelebilir o şekilde

Adilx05

Adilx05

Üye
Bunları Uygulamam Lazımmm :oke:

technoshark

technoshark

Üye
Benim Birtane tabiri caizze yaboz bir muhabbet kuşum vardı akrabalar bakamadıkları için verdiler yanlız akrabamda hayvandan korktugu ıcın özellikle hayvan beslemesini istemiş.. hayvan hepten benliğini kaybetmiş bir halde gelmişti.. elini uzatırsın ısırır.. kafesını acarsın dısarı cıkar bır yere yapışır kalır.. öylece izlerdi.. bir gün sabırla eğitmeye karar verdim.. aradan 3 ay geçti ve adını söylemeye başladı.. ele avuca gelmeye başladı.. kesınlıkle bır yere yapışmayıp sahıbının boynuna sarılmaya başladı... :) azmin zaferi diye nitelendiriyorum :D

• Beğen
Tepkiler: dijitilhaci
buketcik

buketcik

Üye
bende yine almayı düşünüyorum.
ama shop lardan alma taraftarı değilim.yok mu elinde yavru kuş olan hemen alınır:ehe

• Beğen
Tepkiler: technoshark

esesli88

Üye
kuşumuzun konuşması için hangi ilacı önerirsiniz

lolaman

lolaman

Üye
benim dayımın vardı o kürdanla oynuyodu müzik duyunca kafasını saga sola sallıyodu çok şirindi şimdi ucuza bulursam jaco papaganı alcam çok şirinler yav

osurukböcüğü

osurukböcüğü

Üye
tşkürler