MuHaBBeT KuŞu KoNuŞTuRMa TaKTiKLeRi

Sponsorlu Bağlantılar

tatart

tatart

Üye
benim 2 tane var 2 aylıkken aldım dierinide 2 buçuk aylık 2 side konuşuo küfür örenmişlerdi unutturmak için adımı örettim sürekli Tarık Tarık diolar tarık nbr diolar

Yağmur

Üye
dişi kuş konuşmaz sözüne inanmıyorum nice dişi kuşlar vardır konuşan... sadece onunla ilgilenin ve sabır gösterin yapamayacağı şey yok kendi kuşumdan biliyorum. sadece şöyle denebilir erkek kuşun taklit yeteneği dişiden fazladır ama dişi kuş sahibine daha çok bağlanır.
birde çift olursa size alışmaz diye birşey söylenmiş şöylesi doğru ya ikisinide yavruyken alıp alıştıracaksınız ya da benim yaptığım gibi önce erkek kuşu alıp eğitip konuşturacaksınız ardından ona eş seçtireceksiniz. ben öyle yaptım ikiside bana aşık resmen...

00akvaryum00

00akvaryum00

Üye
benim muhabbet kuşum vardı konuşuyordu. Bir süre sonra arkadaşıma hediye ettim

muratyildiz3939

Üye
BENİM KUŞUM ERKEK AMA ÇOK YABANİ ELİMİZE ALIŞTIRMAYA ÇALIŞINCA BİZİM ELİMİZİ ISIRIYOR NE YAPBİLİRİM BU KONUDA YARDIMCI OLUR MUSUNUZ BANA:evet::evet::evet::evet:

00akvaryum00

00akvaryum00

Üye
MURATYILDIZ3939 Kuşunu yeni mi aldın yoksa eskilden sende miydi????:ehe

muratyildiz3939

Üye
yok yeni aldım nasıl alışa bilir bide kuşum dişi konuşması içinn ne yapmalıyım

00akvaryum00

00akvaryum00

Üye
Sen ona iyi davran korkutma kendine alıştır kafasını sev konuşma bakımında biraz zorlana bilirsin ama öğretmeyi dene :)

Yağmur

Üye
yok yeni aldım nasıl alışa bilir bide kuşum dişi konuşması içinn ne yapmalıyım

eğer aldığınız kuşun yaşı küçükse alışması kolay olacaktır. konuşması için devamlı söyletmek istediğiniz kelimeyi tekrarlayın ama hep aynı kelimeyi... ısırmaya gelince korktuğu için ısırıyordur o yüzden önce onun güvenini kazanacaksınız. mesela yemi kaptan değilde elinizden yedirmeye çalışın. belli süre sonra eliniz korkulacak birşey olmaktan çıkacaktır. sonra yavaş yavaş kafesten salmaya alıştırın. sakın elinizle kavrayıp kafesten çıkarmaya çalışmayın o zaman size hiç alışmyacaktır...

00akvaryum00

00akvaryum00

Üye
yagmurufuk Sana katılıyorum :)

WitchKing

Üye
benim muhabbet kuşum oldu konuşuyodu ama evden kaçtı küçük bi kaza sonrası bidahada geri dönmedi ondan beridir evcil hayvanlara alışamam. insanın içi acıyo bi hayvanla bağ kuruyosun seviyosun sonra ya ölüyo ya kaçıyo :(

Yağmur

Üye
insanlarda öyle değil mi... bir gün ölecek diye insanları sevmememiz beklenemez bence buda aynı durum. hem yeni bir kuş diğerini unutturmasada yerini doldurur sonra bir bakmışsın öteki sadece mazi...

emree17

emree17

Üye
abi çok zor bişi bu

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
:good:

ebu_turab

Üye
bende ilk aldığım kuş maviydi rahmetlik oldu ikincisi sarıydı evden kaçtı şimdide bi abimiz bana hediye etti ö teki 2 kuşdada bunları yapmamışdım bu aldıgım yavru yeşil karışık renk buna daha çok ilgilernirim sarıya evdeki misafirler kuşun ayağını sakatlamışlardı daha sonra iyleşmişti konuşmuyodu ama bana çok alışmışdı çok seviyodum kaçınca üçüncü geldi buna bişey olmaz inş.

● aLuvi ●

Üye
Babaannem'in çok oldu anlar nasılsa hep konuşturuyorlardı , çok şey biliyor geçen seferlerde bir kere kaçmış neyseki yakalamışlar o yaş'la başla nasıl yakalamışlar anlamadım ? :bilmm ama babaannem gilin çok muhabbet kuşu oldu .. Evet şimdi hatırladım bu şaşkın'la beraber (şimdiki muhabbet kuşu) 6 Oluyor ..

kot123

Üye
yavru 3 aylık bır kusum var beyaz grı ve mavı renklerde disi ama cok korkuyor bılyeden :S

-Crazy Girl-

-Crazy Girl-

Üye
:hmmm

mc zebani

mc zebani

Üye
bizimde bir canımız var birsürü şey söylüyor. aslında bundan önce ki kuşumuzla alıştık muhabbet kuşlarına oda çok güzel konuşuyordu sanki insanmış gibi gözümzün içine bakarak aşkımm diyodu ama bir akşam salonun penceresinden kaçtı:ağlarım: onun üzerine bunu aldık buda üşüttü ilk aldığımızda ama annem antibiyotikle kurtardı şimdi öyle bi konuşyo ki aşkım canım bi tanem babam çiçoo diye seviyo onu görünce öyle diyo cık cık cık diye kafa sallıyo:kop:. onu o kadar çok seviyoruz ki bununda başına bi iş gelecek diye çok korkuyoruz
keşke hiç bi muhabbet kuşuna hiçbeşey olmasa hep bizimle kalsalar...:ağlarım: