Duyuru Microsoft'un Android ve İos Uygulamaları

Sponsorlu Bağlantılar

hajkhanx33

hajkhanx33

Üye
onedrıve iosta muazzam androda sadece 6 dosyadan fazla ynı anda ındırme yapamamsı kotu yoksa oda kral bu bir bulut appsi içinde olacak ozellıkler sureklı gelişen bişiy deıl yani sınırlı oldu bitti office ise hiç kullanmadım

-_SEFA_-

-_SEFA_-

Üye
arkadaşlar siz sadece office ve onedrive için mi kullanıyorsunuz Windows Phone u ? Gereksiz abartılıyor bence. Bizim ara yüzümüz bence daha güzel . Her ne kadar çok arkadaş dalga geçmek için kullansa da bu cümleyi Bizim sistemimiz daha Stabil. Bizim telefonlarımız daha dayanıklı. Polikarbon kasa ve bombeli ekranın mantığını araştırabilirsiniz. Bizim sistemimiz ios la yarışacak kadar uzun ömürlü. Bizim sistemimizde android gibi cihaz sıfırlamaya ihtiyacınız yok. Bizim sistemimizde apple kadar yüksek fiyat yok. Millet itunes ile çile çekerken siz doğrudan bağlıyorsunuz cihazı. Bizimki kadar fazla güncelleme alan cihaz yok. Neredeyse ikinci yılını tamamlayacak olan 1520 hala gram kasmaz. 350 tl ye aldığınız 525 ile herşeyi yapabilirsiniz. Şuana kadar cortana kullanıyordunuz da başkasına da gidince kıskanmış gibisiniz. Bırakın onlar bizim sistemimizi kıskansın . Telefon artistlik için kullanılıyor olabilir ama mesele o değil. Mesele uzun ömürlü , cep dostu ve guvenli telefon kullanmak. Cortana nın diğer platformlarda olması bizi öldurmez ..

Son düzenleme:
serinaga

serinaga

Üye
MS 'nin Windows Phone alsınlar diye çok kafa patlattığını sanmıyorum. Tabiki kaçınılmaz şekilde WP 'u geliştirecekler ama zaten % delik payı belli Cortana 'yı diğer platformlara getirmek daha akıllıca. Laf atmak anlamında demiyorum ama sizden 10 gider 5 gelir MS için pek bir şey farketmez açıkcası. Kısa vadeli duygusal yaklaşıyorsunuz olaya. Siz sadece biz kullanalım diyorsunuz MS herkes kullansın istiyor. Hangisi daha mantıklı ? Neden bunca emek verdiği Cortana 'yı %3-5 lik Mobil işletim sisteminde öldürsün ? Mantıklı bir tarafı yok bunun elbette açılacak herkese.

Açılmasın diyen yok zaten, cortana'yı elbette herkes kullansın. Ama bu durumda Nokia'nın mobil platformunu satın almakla hata etti. Ortada ne Nokia kaldı ne de Microsoft amiral gemisini yapabildi. Bu sektör oturup yazılım yazmaya benzemez. O halde mesela ben ilk fırsatta ios'a geçerim ve Cortana'yı da kullanırsam neden Wp'de kalayım ki ? İşte buradaki stratejiyi yanlış yapıyorlar. Milyonlarca kişi bunu yapacaktır, onları neyle tutacak acaba ?

S.c.k.N

S.c.k.N

Üye
Açılmasın diyen yok zaten, cortana'yı elbette herkes kullansın. Ama bu durumda Nokia'nın mobil platformunu satın almakla hata etti. Ortada ne Nokia kaldı ne de Microsoft amiral gemisini yapabildi. Bu sektör oturup yazılım yazmaya benzemez. O halde mesela ben ilk fırsatta ios'a geçerim ve Cortana'yı da kullanırsam neden Wp'de kalayım ki ? İşte buradaki stratejiyi yanlış yapıyorlar. Milyonlarca kişi bunu yapacaktır, onları neyle tutacak acaba ?

Açılmasın diyen nasıl yok ? Herkes özel kalmalıydı diyor. Kullanım oranı %3-5 olan platformu MS kendisi bile çok ciddiye almaz şuan. Kaldı ki bu zaten belli oluyor. Masaüstü Windows 'u güzel yerleştirirse insanlar WP 'da denemek isteyecektir çünkü kendi ekosistemi içerisinde telefonla masaüstü zamanla daha iyi iletişim kurar hale gelecektir. WP bu şekilde gelişir yoksa uygulamalarını kendi ekosistemi içerisinde saklamakla değil. Win10 öncesi kullanıcı kitlesini çok umursamaz MS için Win10 sonrası önemli. Yani IOS yada Android 'e geç adamlar %3-5 lik paydan bir şey kaybetmeyecek. Win10 dönüm noktası kendileri de söylüyor bundan sonraki durumu önemseyeceklerdir.

symbianbelle

symbianbelle

Üye
Arkadaşlar meselenin özü bu uygulamaların diğer platformlara açılması yeni kullanıcı gelmemesi , dolayısıyla mağazanın üvey evlat muamelesi görmesinin devam etmesi. Benim düşüncem bu

GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
Açılmasın diyen nasıl yok ? Herkes özel kalmalıydı diyor. Kullanım oranı %3-5 olan platformu MS kendisi bile çok ciddiye almaz şuan. Kaldı ki bu zaten belli oluyor. Masaüstü Windows 'u güzel yerleştirirse insanlar WP 'da denemek isteyecektir çünkü kendi ekosistemi içerisinde telefonla masaüstü zamanla daha iyi iletişim kurar hale gelecektir. WP bu şekilde gelişir yoksa uygulamalarını kendi ekosistemi içerisinde saklamakla değil. Win10 öncesi kullanıcı kitlesini çok umursamaz MS için Win10 sonrası önemli. Yani IOS yada Android 'e geç adamlar %3-5 lik paydan bir şey kaybetmeyecek. Win10 dönüm noktası kendileri de söylüyor bundan sonraki durumu önemseyeceklerdir.
Cortananın Windows 10 ile bilgisayarlara geleceğinden haberin yok sanırım? Zaten çoğu insan bilgisayarlarında Cortana kullanıp "Aaaa süper bişeymş bu" diyecekler. iOS veya Androide yayınlamasına gerek olmadan dünyadaki pc kullanıcılarının yarısından çoğuna ulaşmış olacaktı bu şekilde

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR
-_SEFA_-

-_SEFA_-

Üye
Cortananın Windows 10 ile bilgisayarlara geleceğinden haberin yok sanırım? Zaten çoğu insan bilgisayarlarında Cortana kullanıp "Aaaa süper bişeymş bu" diyecekler. iOS veya Androide yayınlamasına gerek olmadan dünyadaki pc kullanıcılarının yarısından çoğuna ulaşmış olacaktı bu şekilde
hmm güzel bir bakış açısı. Bu da ali kemal abinin yazdığını doğrular nitelikte oldu. W7 , w8 ve w8.1 kullanıcıları Windows 10 güncellemesi alacak. Bu güncelleme sonrası cortana ablayı kullanmaya bsşlıycak. Ardından cortanaya alışacak. Cep telefonları ve tabletlere de cortanayı yükleyecekler. Cortana sayesinde bing arama motoru genişleyecek. Büyük bi topluluk cortanayı kullanmaya başladığında Windows Phone da yeteri kadar gelişmiş olacak. Cortana desteği en ufak Bi Google Windows yada Apple Windows zıtlaşmasında kesilecek ve insanlar alıştığıniçin Windows Phone a yönelecek. Fazla hayalperestçe olabilir ancak böyle olursa Microsoft başarısını katlar...

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi, papakudioflu ve BLasTeaR
S.c.k.N

S.c.k.N

Üye
Windows 10 kullanıyorum zaten yazımdan pc de Cortana yok gibi bir anlamı nereden çıkardın? mobil tarafı konuşuyoruz. Tekrar söylüyorum Cortana wp özel kalsa sırf wpda Cortana var diye pazar payı şuanki halinin üzerine %10 dahi artmaz (kısa vadede) bu durumda mobil tarafta sadece wp içinde kalması resmen ölü doğması olur.

Üst Alt