Haber Microsoft Surface Phone Teknik Özellikleri Sızdırıldı

Sponsorlu Bağlantılar

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Microsoft Surface Phone Teknik Özellikleri Sızdırıldı
Microsoft’un uzun zamandır adından bahsedilen Juggernaut Alpha kod adlı Surface Phone akıllı telefonu hakkında ilk detaylı bilgiler gelmeye başladı.

Microsoft, Nokia mobil cihaz bölümünü satın aldıktan sonra bir çok Microsoft hayranı merakla Redmond merkezli üreticinin yeni üst seviye Windows telefonunu beklemeye başladı. Görünüşe bakılırsa özellikleri sızdırılan Juggernaut Alpha kod adlı bu cihaz beklenen yeni amiral gemi olabilir.

• Ekran: 5.5 inç, 1440 × 2560 QHD,16:9 ClearBlack AMOLED, Gorilla Glass 4
  • İşlemci: Intel Atom x3 (SoFIA) 64-bit
  • Kamera: Arka: 21MP PureView Zeiss 6-lens Ön: 8MP Zeiss Geniş Açılı
  • RAM: 4GB RAM ( en az 3GB ve en fazla 4GB)
  • İşletim Sistemi: Windows 10 Mobile (cihaz 10.0.10514.19 sürümünde test ediliyor)
  • Depolama: 64GB ve 128GB Seçeneklere ek olarak 256GB’a kadar MicroSD Genişletme içerecek
  • Surface Pen (Note 5 benzeri)
  • USB Type-C
  • Kablosuz Şarj
  • Alüminyum ve Magnezyum gövde

Şu anda Windows 10 Mobile güncellemesinin dahili ön izleme sürümü ile test edilen cihaz görünüşe göre Surface Mobile markası ile pazarlama satış sürecine girecek. Yaklaşık üç yıldır hakkında çeşitli iddialar ortaya atılan Juggernaut Alpha kod adlı Surface Phone akıllı telefon, 2015 yılının sonlarında ya da 2016 yılının başlarında piyasada olması bekleniyor.

Görünüşe göre cihaz Win32 uygulamalarını çalıştırmak için oldukça güçlü teknik özelliklere sahip. Fakat her an her şeyin değişebildiği günümüz teknolojisinde bu özelliklerin de doğrulanmış kesin özellikler olmadığını hatırlatalım.

• Beğen
Tepkiler: Krnl386, Bay H, OnurYurdakul ve 8 diğerleri

kimbilir_01

kimbilir_01

Üye
Hayırlısı, artık bizim bütçeye uyması için 2 3 yılda öyle bekleriz yıl olur 2018 :)

• Beğen
Tepkiler: ON9 ve Rainesto
bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Kamera ön ve arka özellikleri harika
RAM 4 GB telefonu uçurur..
Tabiki önemli olan çıkıp-çıkmayacağı ya da ne zaman çıkacağı.

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Resimlerdeki tasarımlar da kendisi de gerçek olsa keşke :) Fena beğendim. Tek beğenmeyeceğim tarafı fiyatı olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: bozkirdangelen
ThunderblastX

ThunderblastX

Üye
Önce uygulama sorununu çözsün de sonra üst düzey bi telefon çıkarsın sırf bu uygulama sorunu yüzünden Windows Phone kullanmayan bi dünya insan var. Bende 735 var eğer uygulama sorunu çözülmezse bi daha Windows Phone almayı düşünmüyorum

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin
Dexter Morgan

Dexter Morgan

Üye
Microsoft’un uzun zamandır adından bahsedilen Juggernaut Alpha kod adlı Surface Phone akıllı telefonu hakkında ilk detaylı bilgiler gelmeye başladı.

Microsoft, Nokia mobil cihaz bölümünü satın aldıktan sonra bir çok Microsoft hayranı merakla Redmond merkezli üreticinin yeni üst seviye Windows telefonunu beklemeye başladı. Görünüşe bakılırsa özellikleri sızdırılan Juggernaut Alpha kod adlı bu cihaz beklenen yeni amiral gemi olabilir.

• Ekran: 5.5 inç, 1440 × 2560 QHD,16:9 ClearBlack AMOLED, Gorilla Glass 4
  • İşlemci: Intel Atom x3 (SoFIA) 64-bit
  • Kamera: Arka: 21MP PureView Zeiss 6-lens Ön: 8MP Zeiss Geniş Açılı
  • RAM: 4GB RAM ( en az 3GB ve en fazla 4GB)
  • İşletim Sistemi: Windows 10 Mobile (cihaz 10.0.10514.19 sürümünde test ediliyor)
  • Depolama: 64GB ve 128GB Seçeneklere ek olarak 256GB’a kadar MicroSD Genişletme içerecek
  • Surface Pen (Note 5 benzeri)
  • USB Type-C
  • Kablosuz Şarj
  • Alüminyum ve Magnezyum gövde

Şu anda Windows 10 Mobile güncellemesinin dahili ön izleme sürümü ile test edilen cihaz görünüşe göre Surface Mobile markası ile pazarlama satış sürecine girecek. Yaklaşık üç yıldır hakkında çeşitli iddialar ortaya atılan Juggernaut Alpha kod adlı Surface Phone akıllı telefon, 2015 yılının sonlarında ya da 2016 yılının başlarında piyasada olması bekleniyor.

Görünüşe göre cihaz Win32 uygulamalarını çalıştırmak için oldukça güçlü teknik özelliklere sahip. Fakat her an her şeyin değişebildiği günümüz teknolojisinde bu özelliklerin de doğrulanmış kesin özellikler olmadığını hatırlatalım.
512 surumu th1di. 514 surumu th2. Demek ki final yakın

• Beğen
Tepkiler: Esendağlı
hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Müthiş bir cihaz . Böyle cihazlar gelseydi piyasa wp dolardı

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Süper süper süper :)

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Bu arada haberde açıklamayı unuttum. Cihazda olacağı belirtilen Intel X3 SoFIA yonga seti çok üst düzey bir chipset değil. Özellikle akıllı telefonlarda yüksek performans ve Win32 uygulamalarını çalıştırmak, 21MP çözünürlüklü kamerayı desteklemek için Intel X5 veya X7 chipset kullanılabilir.
Bu arada Intel X Serisi yonga setlerinin fiyatlarının 75$ ile 249$ aralığında olduğunu belirtelim:ehe

• Beğen
Dexter Morgan

Dexter Morgan

Üye
Bu arada haberde açıklamayı unuttum. Cihazda olacağı belirtilen Intel X3 SoFIA yonga seti çok üst düzey bir chipset değil. Özellikle akıllı telefonlarda yüksek performans ve Win32 uygulamalarını çalıştırmak, 21MP çözünürlüklü kamerayı desteklemek için Intel X5 veya X7 chipset kullanılabilir.
Bu arada Intel X Serisi yonga setlerinin fiyatlarının 75$ ile 249$ aralığında olduğunu belirtelim:ehe
Snapdragon 810dan düşük bir işlemci mi?

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Valla şöyle piyasayı sallayacak ve gündem oluşturabilecek bir cihaz çıkartsında varsın ben alamayayım.yeterki wp dikkatlleri üzerine çeksin işte bu olmuş diyebilelim bizde.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi, sahanemir, bozkirdangelen ve 1 kişi daha
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
256 gb micros sd'mi :oha: o zaman 256gb microsd'ler 1milyar dan satışa sunulur :oha: :ehe

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
256 gb micros sd'mi :oha: o zaman 256gb microsd'ler 1milyar dan satışa sunulur :oha: :ehe
İhtiyaç yok ama varsın böyle bir seçenek olsun.
L 920 de 32 GB dahili kapasitenin hiç bir zaman sonuna kadar gelemedim.
Resimleri zamanla harici disk lere atıyordum.
32 GB den en fazla 10 GB si doluyordu(Sistem ve günlük foto,filim gibi şeylerle birlikte)

• Beğen
papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Snapdragon 810dan düşük bir işlemci mi?
Snapdragon 810 mu? 32-bit 1.4gHz, LPDDR2-3 RAM destekliyor, Mali T-720 MP2 GPU ve 13MP'e kadar kamera desteği var. Bu chipset (Intel X3) anca orta-alt seviyede Snapdragon 620 rakibi olur.

ON9

ON9

Üye
Win 32 uygulamaları olursa almak lazım gelir. Yoksa elveda deriz olur biter. Babamın şirketi değil ya sonuçta. Ya Apple ya da Nokia der devam ederiz.
Orta alt seviyesi SoFia ise üst düzeyi kesin MaFia(X7)'dir. Bu arada
Çipsetler ortalama 160-170 $ ise (hepsinin ortalaması) sürümden oturu Microsoft onu 80-90 na paketletir. Yekûnen cihaz ortalama 250-300$ a denk gelse malzemeden kısmadan. Bize de 64gb olanı 799$ ve 128gb olanıysa 849$ a gelir. Oda vergiler falan 3500 bandını yakalar. Sonuç olarak yine olan bizlere olur. Of yine de Of.

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Bende Surface bekliyorum fakat cihazım bu degil ;)

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Buraya kim bilir ne zaman gelir

furyzer0

furyzer0

Üye

intel mobil işlemcikeri üretmeyi bırakmıştı ama burada surface phone intel işlemci ile çıkacak diyor kafam karıştı?

Sent from mTalk

Üst Alt