Haber Microsoft Skype'ın 3. Parti Uygulamalar Için Api'sini Kaldırıyor

Sponsorlu Bağlantılar

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
Microsoft Skype'ın 3. Parti Uygulamalar Için Api'sini Kaldırıyor
Aralık ayında Microsoft Skype için üçüncü parti yazılımların yapılmasını sağlayan API'sini kaldırıyor. Bu API ile geliştirilmiş tüm uygulamalar çalışmayı bırakacak.
Yani Aralık ayından sonra N9'da Skype ile sesli görüşme yapamayacaksınız, bilginize.

Kapatılmaması için imza toplatılmaya başlandı bile. Skype pek çok geliştiricinin ekmek kapısıymış aynı zamanda...

Microsoft'un elini attığı herşeyi yaktığının bir örneği daha.

scorpion11

scorpion11

Üye
Msn ni kapat skype'ı kapat.Hayır alternatif te bol,neyine güveniyon microsoft.Kendi kendini bitirecen.:catcat:

• Beğen
Tepkiler: 0MG90
dawid

dawid

Üye
mikrosof un biseye faydasi yok bari zarari olmasacep tarihimde bi tane telefon begendim onunda icine ettiler

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
Ah elop ahh senin benn................?

dawid

dawid

Üye
hotmail de hata veriyor acaba onudami kapattilar bu dudukler

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
onun zaten fişini çekmişlerdi dawid :)

dawid

dawid

Üye
dogru abim nerlerdesin yoksun bayagidir neyse sunu izleyin meego nun tizen halihttp://youtu.be/-TUgZBwZybU yorum bekliyorum saygimla tabii

Seglopsi

Seglopsi

Üye
n900 içinde bu böyle. symbian da çalışmaya devam edecek mi acaba?

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar sanırım anlatamadım, skype kapanmayacak, resmi skype uygulamaları çalışmaya devam edecek. skype api'sini kullanan üçüncü parti yazılımlar çalışmayacak. buna n900 de symbian da dahil malesef.

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
Editörlük vazifesindeyim arada bir dostları ziyaret etmeye çalışıyorum :)
arkadaşlar sanırım anlatamadım, skype kapanmayacak, resmi skype uygulamaları çalışmaya devam edecek. skype api'sini kullanan üçüncü parti yazılımlar çalışmayacak. buna n900 de symbian da dahil malesef.
Biz alıştık Serdar böyle durumlara :)

• Beğen
Tepkiler: pRime.
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Nedenini merak etmedim değil hani!

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
Editörlük vazifesindeyim arada bir dostları ziyaret etmeye çalışıyorum :)
Biz alıştık Serdar böyle durumlara :)
bu sefer sadece bizi değil baya bir kullanıcı kitlesini etkileyecek abi.

dawid

dawid

Üye
eywallah abimtizen e kimse bakmadimi?

Seglopsi

Seglopsi

Üye
0MG90

0MG90

Üye
MSN gibi bi efsaneyi bitirerek çok küçük düştü Microsoft benim gözümde zaten

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
symbian da giderse öyle olacaktır. android ve varsa iOS için (iOS'da olup olmadığını bilmiyorum) bişey söz konusu mu peki?
ya skype altyapısını kullanan çok fazla uygulama varmış mesela alternatif skype uygulamaları, uzantılar vs. bunlar da hemen hemen her platformda var. android ve ios için resmi skype uygulamaları çalışmaya devam edecek.
dogru abim nerlerdesin yoksun bayagidir neyse sunu izleyin meego nun tizen halihttp://youtu.be/-TUgZBwZybU yorum bekliyorum saygimla tabii
baktım, android ve touchwiz arayüzleri yeniden başka bir sistemde birleşmiş. tizen olması dışında bir yenilik yok.
samsung sanırım bunu android kullanıcılarını kaybetmemek adına yapıyor.

dawid

dawid

Üye
anladim ustadim pek bisey cikmiycak yani saygimla

Seglopsi

Seglopsi

Üye
ya skype altyapısını kullanan çok fazla uygulama varmış mesela alternatif skype uygulamaları, uzantılar vs. bunlar da hemen hemen her platformda var. android ve ios için resmi skype uygulamaları çalışmaya devam edecek.
n9, n900 ve symbian'daki skype uygulamaları resmi değil mi ki?

pRime.

pRime.

Üye
    Konu Sahibi
n9, n900 ve symbian'daki skype uygulamaları resmi değil mi ki?
onlar nokia'nın yaptığı uygulamalar. tıpkı windows phone'daki youtube ve facebook uygulamalarını microsoft'un yapması gibi.

Seglopsi

Seglopsi

Üye
ben microsoft'un uygulamaları sanıyodum, dikkat etmemişim.