Haber Microsoft Lumia 640 ve Lumia 640 XL (Satışta)

Sponsorlu Bağlantılar

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Evet hangisi daha iyi çekiyor 930 mu yoksa 1520 mi. @sahanemir

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
930 nasıldır bilmem daha hiç görmedim ama 1520 bir harika çektiğin resimlerin 6 lık ekranda görmekte bambaşka

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
930 nasıldır bilmem daha hiç görmedim ama 1520 bir harika çektiğin resimlerin 6 lık ekranda görmekte bambaşka
Fotografçı değilim ama kısa bazı genel prensipler ışığında diyecek olursam;
Ben L 920 de beceriksizce resimler çekerim,
Başka birisi L 820 akıllıcı, ayarlar yaparak resimler çeker ve benden iyi çekmiş olur.
Bu durumda L 820 L 920 den daha kaliteli resim çekiyor olmuyor.
Bu yüzden de kimin hangi markada çektiği değil, kimin hangi ustalıkla çektiği de marka, model kadar onemlidir.

• Beğen
Tepkiler: Esendağlı
Esendağlı

Esendağlı

Üye
Aynen haklısın, cihazım dır diye demiyorum ama gerçekten çok çok özel bir cihaz 1520:)

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
940 telefonunda 1520 ile efsane oldu şu kısa sürede klasik diyelim ama 6 inçten vazgeçmemeliydi diye düşünüyorum

kimbilir_01

kimbilir_01

Üye
640 çekimleri nasıl? Gece ve gündüz kullanan varsa tabi

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
6" abartılı büyüktü bence 640xl de fark ettiler ve doğruyu yaparak 5,7" e indirdiler. 5,5

640 ı görmedim ama 640xl in gündüz çekimlerinin örneklerini gördüm gayet iyilerdi.
arada yarım santim var XL ile herkes 5,7 yapıyor bir çizgisi olurdu sadece ms 6 çıkartırdı

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Lumia 640 XL eğer 5.7 yerine 6 inc olsaydı almak istemezdim.
Daha geçen gün bir arkadaşım note 3'ü cebinden düşürdü ve bir daha da bulamadı.
3 inc ne fark eder bilmiyorum ama gerçekten dışarda ve tuğla gibi duruyor.

kimbilir_01

kimbilir_01

Üye
640 lte ile geri döndüm :)

• Beğen
Tepkiler: ceza87 ve Esendağlı
Aybars1979

Aybars1979

Üye
Lumia 640 XL eğer 5.7 yerine 6 inc olsaydı almak istemezdim.
Daha geçen gün bir arkadaşım note 3'ü cebinden düşürdü ve bir daha da bulamadı.
3 inc ne fark eder bilmiyorum ama gerçekten dışarda ve tuğla gibi duruyor.
aslında fark 3" değil 0,3" buda toplamda bütün ebatta %5 gibi bir boyut farkı yaratır. 100 cm 5cm eksiltmek gibi bir durum nasıl hissettirir muamma alttaki videoda 1520 ve 640 xl var bence pek fark belli olmuyor.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
640 lte ile geri döndüm :)
hayırlı olsun nereden ve kaça aldınız birde ben video ve resimlerde şekli şemali hoşuma gitmişti elde nasıl duruyor umarım 1320 gibi değildir.

• Beğen
Tepkiler: kimbilir_01 ve bozkirdangelen
bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
aslında fark 3" değil 0,3" buda toplamda bütün ebatta %5 gibi bir boyut farkı yaratır. 100 cm 5cm eksiltmek gibi bir durum nasıl hissettirir muamma alttaki videoda 1520 ve 640 xl var bence pek fark belli olmuyor.

hayırlı olsun nereden ve kaça aldınız birde ben video ve resimlerde şekli şemali hoşuma gitmişti elde nasıl duruyor umarım 1320 gibi değildir.
Fark yok gibi duruyor..

kimbilir_01

kimbilir_01

Üye

S4 ile takas yaptım,elde duruşu çok iyi kamera gündüz çok güzel de gece Samsung kadar uyduruk. Abartılı kocaman değil casper via v3 den ufak. Arka kapak Nokia sağlamlık hissini vermiyor ama

Aybars1979

Aybars1979

Üye
S4 ile takas yaptım,elde duruşu çok iyi kamera gündüz çok güzel de gece Samsung kadar uyduruk. Abartılı kocaman değil casper via v3 den ufak. Arka kapak Nokia sağlamlık hissini vermiyor ama
değiştirilebilir kapak okadar sorun olmaz gevşeklik vs yoksa. telefonun tasarımı bana boyutdaşları 1520 ve 1320den daha çekici geliyor açıkcası hele 1320 ucubesinden dah iyi olduğu kesin.

• Beğen
Tepkiler: kimbilir_01
kimbilir_01

kimbilir_01

Üye
değiştirilebilir kapak okadar sorun olmaz gevşeklik vs yoksa. telefonun tasarımı bana boyutdaşları 1520 ve 1320den daha çekici geliyor açıkcası hele 1320 ucubesinden dah iyi olduğu kesin.
1320 bu 640 a göre gerçek tam bir fiyasko bence. 640 iyi lakin kamera tırt.

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye

aralarında yarım Cm den az var gözle anlaşılmaz bende onun için 6 inç devam dedim farklı olsun diye bir çizgi olur ör 1950 porsche ile 2015 aynı fark yok bir çizgi var

kimbilir_01

kimbilir_01

Üye
640xl in kamerası fena deil gibiydi örnek resimlere baktığımda. 1320 nin kamerası dahada tırt.
Xl nin lensleri zeiss,640da ki bildiğin cam sanki :) müzik sesi iyi ekran iyi vs vs genel mana da ortanın az üstünde bir cihaz bana göre

Üst Alt