Microsoft EDGE gizli sekme ve pencere nasıl açılır?


Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
    Konu Sahibi
Microsoft EDGE tarayıcısında gizli sekme ile pencere açılımının nasıl gerçekleştiği merak ediliyor. Microsoft EDGE gizli sekme kullanımı girdikleri siteler kayıt altında tutulmasın isteyenler veya farklı yapıdaki siteleri çerez kaydı olmadan kullanmak isteyenler tercih ediyor. Peki ama Microsoft EDGE’de gizli sekme nasıl açılır?

İlk olarak haliyle Microsoft EDGE’yi açmamız gerektiğini belirtelim, tabi ki bunun biraz komik bir belirtme olduğunu da söyleyebilirim.

Tarayıcının üst sağ bölgesinde yer alan üç nokta iconuna ilk olarak dokunuyoruz, burda karşımıza yeni pencere altında Yeni InPrivate pencerisi seçeneği çıkıyor. Bu seçeneğe tıkladığımızda ise karşımıza yeni pencere açılımı gerçekleştiriliyor. Bu pencere özel yada gizli pencere olarak kullanılırken, bilgiler kayıt altında tutulmuyor ve çerezler indirilmiyor.
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt