Microsoft CCleaner Hakkındaki Kararı Geri Alıyor

Sponsorlu Bağlantılar

PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
Microsoft CCleaner Hakkındaki Kararı Geri Alıyor
Microsoft, CCleaner'ı yazılımın resmi sitesi olan www.ccleaner.com'un Microsoft Topluluğu Forumlarında yayınlanmasını önleyecek bir kara listeye ekleme kararını geri almaya kara vermiştir.
Bilmeyenler için hatırlatmak gerekirse CCleaner sistemde bazı sorunlara neden olduğundan windows 10 da tavsiye edilmeyen yazılım ilan edilmişti.
Microsoft bu kararı geri çekti. Ancak ne olduda bu sorun aşıldı bilinmiyor, belki kullanıcı verilerini ortak kullanma noktasında Avast ile anlaşmış olabilirler :hmmm

• Beğen
Tepkiler: Baydırman, TheNightMare. ve MaxipmaN

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
register temizliği yapmak kolay değil
program yanlış bir karar ile işletim sistemi bozacak dosyaları silebiliyor gereksiz diye

• Beğen
Tepkiler: Baydırman, MAERKEK, PALA. ve 1 kişi daha
PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
register temizliği yapmak kolay değil
program yanlış bir karar ile işletim sistemi bozacak dosyaları silebiliyor gereksiz diye
Bu konu su götürmez bir gerçek. Birçok defa da eleştirmişimdir bilinçsizce kullanılmamalı.
Ben bu yazılımda bulunan çetele dosya temizleme özelliğini kullanmıyorum, sistemin bir süre sonra sapıtmasına neden oluyor.
Daha çok tarayıcılar için kullanıyorum. Ayrıca bir program kaldırınca ardında kalan .reg kalıntılarını temizlemek için iyi oluyor.
Daha yeni kurulmuş bir sistemde bile 10-20 tane .reg hatası bulması çok düşündürücü :hmmm

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Bu konu su götürmez bir gerçek. Birçok defa da eleştirmişimdir bilinçsizce kullanılmamalı.
Ben bu yazılımda bulunan çetele dosya temizleme özelliğini kullanmıyorum, sistemin bir süre sonra sapıtmasına neden oluyor.
Daha çok tarayıcılar için kullanıyorum. Ayrıca bir program kaldırınca ardında kalan .reg kalıntılarını temizlemek için iyi oluyor.
Daha yeni kurulmuş bir sistemde bile 10-20 tane .reg hatası bulması çok düşündürücü :hmmm
Sistemi öldürmeye kast ediyorr sanki

• Düşünceli
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
Sistemi öldürmeye kast ediyorr sanki
Yok yahu o kadarda değil. Aslında güzel yazılım, ne var ki windowsdaki hızlı değişimlere biraz geç ayak uyduruyor.
Bazı sildiği dosyalar sıkıntı çıkartıyor bu da microsoftun işine gelmiyor.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
eemir99

eemir99

Üye
10 yıl sonra ilk mesaj atmak güzelmiş :) cleaner candır

• Şaşırdım

MaxipmaN

Üye
Demekki kayıt defterini üstünkörü temizlemeye başlaması da kurtaramamış. :islik
Microsoft'un böyle bir karar aldığını hiç görmemiştim, önemsemek gerekiyor. İlla kullanacak olan varsa Wise disk ve registry cleaner programlarını deneyebilir, portable olarak da var. Hiç kullanılmasa da olur böyle programlar bence.
Wise registry cleaner'da mru listelerinde epey veri çıkıyordu ama silince iki hafta kasıldı bilgisayar. :ehe

Pardon geri almış ama kullanmam ben çok oldu bırakali.

• Cool
PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
Demekki kayıt defterini üstünkörü temizlemeye başlaması da kurtaramamış. :islik
Microsoft'un böyle bir karar aldığını hiç görmemiştim, önemsemek gerekiyor. İlla kullanacak olan varsa Wise disk ve registry cleaner programlarını deneyebilir, portable olarak da var. Hiç kullanılmasa da olur böyle programlar bence.
Wise registry cleaner'da mru listelerinde epey veri çıkıyordu ama silince iki hafta kasıldı bilgisayar. :ehe
Wise registry daha fazla soruna neden oluyor denedim. Ccleaner en ideali.

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN

Üst Alt