Mercedes - Benz E200-300(W124) Kasa Alacağım Bazı Sorularım Var...

 • 1 Nisan 2013
 • 6292 Okunma
 • 12 Cevap

 1. bu aracı alabilmek için şu anda aslında biriktirmiş param bile yok şimdilik sadece bir hayal fakat babam üniversiteyi kazanırsam eğer bana bir tane 15-20 bin TL'lik araba alacağını söyledi

  aklımdan birkaç farklı marka ve model de geçirdim fakat mercedes'te karar kıldım zaten bu araç bizde 2004-2005 yılları arasında vardı kaza yaptı parçası biraz pahalı olduğu için perte çıktı kaskodan parasını geri aldık yani bu aracın bizde bir hatırası da var biraz da o yüzden istiyorum 220 kadran vardı babam otobanda 220 KM/h hız yaptı o araçla ibre dibe değdi yani :ehe

  şimdi tabi bizde biraz genciz o araba biraz böyle klasik sönük gibi duruyor onu aldın mı adam gibi bir modifiye işleminden geçirmeyi düşünüyorum mesela jantları kalın tabanlı amg jantı yapmak gibi v.s fakat şu anda bir kusurum var düz vites araçlara bir türlü alışamadım tamam direksiyon setim var o sette vites smg çok rahat değiştiriyorum fakat normal vites çok can sıkıcı oluyor o yüzden sanırım otomatik vitesini alacağım hem bastın mı gidiyor sen sadece gaza basıyorsun falan filan düz yolda apaçiler gibi drift çekmeyeceğim için bence iyi fakat bizdeki e200 biraz hantal bir araçtı yani hızlanma falan olarak yavaş hızlanırdı sonradan açılırdı şu anda bizde 110 BG Ford Connect var bir Connect kadar hızlı kalkış falan yapamıyordu yani bunun için sanırım tuning çipleri v.s performans arttırıcı ekipmanlar varmış w124 üzerinde bu ekipmanları deneyen var mı ? yakıtı ne kadar değiştirdi ?

  bizim mercedes benzinliydi ve çok yaktığı için babam tüp taktırmıştı fakat ben çok ta yaksa bile tüp taktırmamayı düşünüyorum arabamı özgür kullanacağım zaten üniversite'de bir okula giderim eve gelirim akşamları belki gezmeye çıkarım gibi :) motorun gücü arttığında yani beygir gücü arttığında yakıtın azaldığını duydum ne kadar etki eder sizce ?

  bu arabanın 220 KM/h den daha hızlı gidebilmesi için ne yapılabilir ? bu aracı o zamanlar çocuk olduğum için sürme fırsatım olmadı yol tutuşu v.s nasıldır ?


  - - - Eklendi - - -

  alırken nelere dikkat edilmeli ? kazalı olmaması gerektiğini biliyorum onun dışında :ehe
   


  Yazan: avcitalip
 2. Benim babam C63 AMG'de 235 km yi buldu.
   
 3. C63 AMG yi nereden buldu ? :ehe AMG değildir o :)
   
 4. Evet AMG.
   
  hikmet366 bunu beğendi.
 5. Iyide o arabaya 235 KM/H az değil mi?
   
 6. AmG :hmmm


  - - - Eklendi - - -

  ewet
   
 7. Arabayı abim kullansa biraz daha üstüne çıkar diye düşünüyorum. Babamın hızla pek alakası yoktur. O hızıda istanbulda bir pist vardı halka açılmıştı orada geçti.
   
 8. :) :)
   
 9. :ah amg niye aldınız o zaman bosu boşuna fazladan benzin yakar :evet:
   
 10. Şehir içi sürüşte 14 litre yaktığını gördüm birkere.
   
 11. AMG'nin mi ? :)
   
 12. arkasında amg yazanlara inanmayın amg paketli c180 falan olabilir
   
 13. ben Türk plakalı gerçek AMG Mercedes varmıdır merak ediyorum :ehe

  adam gidiyor E Class alıyor arkasında max 350 yazıyor oda CDI dizel :) bu nasıl zevktir :zzz: merso dediğin bastınmı gidecek :)

  yalnız sanırım eski otomobiller trafikten kaldırılacakmış yani benim w124 hevesim suya düştü gibi :( :ağlarım:
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
23/02/2019 - 22:19