Mercedes - Benz E200-300(W124) Kasa Alacağım Bazı Sorularım Var...

Sponsorlu Bağlantılar

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Mercedes - Benz E200-300(W124) Kasa Alacağım Bazı Sorularım Var...
bu aracı alabilmek için şu anda aslında biriktirmiş param bile yok şimdilik sadece bir hayal fakat babam üniversiteyi kazanırsam eğer bana bir tane 15-20 bin TL'lik araba alacağını söyledi

aklımdan birkaç farklı marka ve model de geçirdim fakat mercedes'te karar kıldım zaten bu araç bizde 2004-2005 yılları arasında vardı kaza yaptı parçası biraz pahalı olduğu için perte çıktı kaskodan parasını geri aldık yani bu aracın bizde bir hatırası da var biraz da o yüzden istiyorum 220 kadran vardı babam otobanda 220 KM/h hız yaptı o araçla ibre dibe değdi yani :ehe

şimdi tabi bizde biraz genciz o araba biraz böyle klasik sönük gibi duruyor onu aldın mı adam gibi bir modifiye işleminden geçirmeyi düşünüyorum mesela jantları kalın tabanlı amg jantı yapmak gibi v.s fakat şu anda bir kusurum var düz vites araçlara bir türlü alışamadım tamam direksiyon setim var o sette vites smg çok rahat değiştiriyorum fakat normal vites çok can sıkıcı oluyor o yüzden sanırım otomatik vitesini alacağım hem bastın mı gidiyor sen sadece gaza basıyorsun falan filan düz yolda apaçiler gibi drift çekmeyeceğim için bence iyi fakat bizdeki e200 biraz hantal bir araçtı yani hızlanma falan olarak yavaş hızlanırdı sonradan açılırdı şu anda bizde 110 BG Ford Connect var bir Connect kadar hızlı kalkış falan yapamıyordu yani bunun için sanırım tuning çipleri v.s performans arttırıcı ekipmanlar varmış w124 üzerinde bu ekipmanları deneyen var mı ? yakıtı ne kadar değiştirdi ?

bizim mercedes benzinliydi ve çok yaktığı için babam tüp taktırmıştı fakat ben çok ta yaksa bile tüp taktırmamayı düşünüyorum arabamı özgür kullanacağım zaten üniversite'de bir okula giderim eve gelirim akşamları belki gezmeye çıkarım gibi :) motorun gücü arttığında yani beygir gücü arttığında yakıtın azaldığını duydum ne kadar etki eder sizce ?

bu arabanın 220 KM/h den daha hızlı gidebilmesi için ne yapılabilir ? bu aracı o zamanlar çocuk olduğum için sürme fırsatım olmadı yol tutuşu v.s nasıldır ?

- - - Eklendi - - -

alırken nelere dikkat edilmeli ? kazalı olmaması gerektiğini biliyorum onun dışında :ehe

fk555897

fk555897

Üye
Benim babam C63 AMG'de 235 km yi buldu.

fk555897

fk555897

Üye
Evet AMG.

• Beğen
Tepkiler: hikmet366
fk555897

fk555897

Üye
Arabayı abim kullansa biraz daha üstüne çıkar diye düşünüyorum. Babamın hızla pek alakası yoktur. O hızıda istanbulda bir pist vardı halka açılmıştı orada geçti.

hikmet366

hikmet366

Üye
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Arabayı abim kullansa biraz daha üstüne çıkar diye düşünüyorum. Babamın hızla pek alakası yoktur. O hızıda istanbulda bir pist vardı halka açılmıştı orada geçti.

:ah amg niye aldınız o zaman bosu boşuna fazladan benzin yakar :evet:

fk555897

fk555897

Üye
Şehir içi sürüşte 14 litre yaktığını gördüm birkere.

MaxipmaN

Üye
arkasında amg yazanlara inanmayın amg paketli c180 falan olabilir

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
arkasında amg yazanlara inanmayın amg paketli c180 falan olabilir

ben Türk plakalı gerçek AMG Mercedes varmıdır merak ediyorum :ehe

adam gidiyor E Class alıyor arkasında max 350 yazıyor oda CDI dizel :) bu nasıl zevktir :zzz: merso dediğin bastınmı gidecek :)

yalnız sanırım eski otomobiller trafikten kaldırılacakmış yani benim w124 hevesim suya düştü gibi :( :ağlarım:

Üst Alt