MeeGo tabanlı Sailfish OS üzerinde çalışan Jolla akıllı telefon resmi olarak duyuruldu

Sponsorlu Bağlantılar

sezai1821

sezai1821

Üye
nokia meego gelistirmemekle kafasina sıktı . nede olsa her cıkisin mutlaka bir inisi olacak bugün nokia içinse yarina diger firmalar içinde geçerli olacak bu çöküş

Kerim.

Kerim.

Üye
Ah nokia ah:ah

bolamanlee

Üye
Elop tam bir windows yalakası olmasaydı şuan nokia bu hallerde olmazdı

IVI-Elia

Üye
Elop tam bir windows yalakası olmasaydı şuan nokia bu hallerde olmazdı

Elopun eski Microsoft çalışanı olduğu gerçeği her şeyi ortaya koyuyor.Bir WP kullanıcısı olarak Meego nün yeri bende ayrıydı.Ama sailfish beni o kadar etkilemedi.Neyse biz de bundan sonra wp ile yola devam eğer Nokia vazgeçip meegoyu desteklemezse...

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
ayrıca eğer cihazla ilgileniyorsanız a gidip 0 euro'luk ön siparişe başvurun. bu başvuru size cihazı aldırmıyor. tek kuruş vermiyorsunuz. sadece ilgilenip ilgilenmediğinizi belirtiyorsunuz türkiye'de yeterli ilgiyi görürse cihaz türkiye'ye de resmi olarak gelebilir.

ben ön siparişte bulundum, merak ettikleriniz varsa sorabilirsiniz.
Üstte yazdıkların dogru Serdar "other half" ile ilgili olan.
http://www.jollausers.com/
Bu blog'da da "diger yarısı" ile ilgili birkaç bilgi verilmiş :)

bolamanlee

Üye
Sizce bu tekefon türkiyeye gelirmi gelirse ne zaman gelir?

pRime.

pRime.

Üye
arkadaşlar tasarım ile ilgili olarak cihaz bir prototip olduğu için son hali değil. altlı üstlü genişliğin azaltılacağını söylemiş baş tasarımcı.

fLuke!

fLuke!

Üye
arkadaşlar tasarım ile ilgili olarak cihaz bir prototip olduğu için son hali değil. altlı üstlü genişliğin azaltılacağını söylemiş baş tasarımcı.

sanırım bu? :)

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
Ben dediydim cihaz prototip diye geri dönüşleri bekleyip ona göre şekil verecekler tasarım ve donanım'ına diye :D

tapatalk

tapatalk

Üye
birileri tasarım anlayışını güncelliycekti onun yerine cihaz güncellencekmiş

pRime.

pRime.

Üye
[ENGİN];6132002' Alıntı:
Ben dediydim cihaz prototip diye geri dönüşleri bekleyip ona göre şekil verecekler tasarım ve donanım'ına diye :D
onlar da söylemişti abi. :D cihazın prototip olduğunu biliyordum ama tasarımla ilgili değişiklik yapacaklarını bilmiyordum.

- - - Eklendi - - -

sanırım bu? :)

aynen bu. :)

Beşiktaşlı24

Beşiktaşlı24

Üye
cihazın tasarımı göze hoş gelmiyor başta ama cihazdaki mantığı anlamadan konuşuyorsunuz. o arka kapaklar sadece renk değişsin diye konmadı oraya. onların hepsi farklı bir eklentiyi sembolize ediyor. yani takınca sadece arayüzün rengi değişmeyecek. üçüncü parti şirketler farklı arka kapaklar üreterek cihazın tasarımını güzelleştirebilir. bu cihaz aslında sadece bir konsept. jolla dün akşam akıllı telefonlarda hiç yapılamayan bir şeyi kısmen mümkün kıldı.
cihazın ön yüzü cihazın donanımı, bildiğimiz şeyler. peki bu "other half" (diğer yarı) ne oluyor?
-cihazın hafızasını artırabilmek oluyor
-cihaza daha büyük lens takabilmek oluyor
-cihaza daha büyük flaş takabilmek oluyor
-bir çeşit dock olarak kullanabilmek oluyor
-cihaza üstündeki bataryaya dokunmadan ekstra batarya takmak oluyor
-daha yaratıcı kapak tasarımları demek oluyor
-arka kapağı bilet olarak kullanabilmek oluyor (nfc)
-arka kapaktan cihaza direk olarak veri aktarmak oluyor (bir müzisyenin albümünü kapak olarak sattığını düşünün. bunu satın alıp cihaza bunu taktığınız anda şarkıların cihaza aktarıldığını düşünün)
-klavye gibi donanımları cihaza gömebilmek oluyor (cihaza klavyeli bir kapak takıyorsun ve birden cihaz kayar kapaklı qwerty cihazına dönüşüyor.
ve daha çok daha fazla şey yani cihazı bir yerde modifiye edip cihazda olmayan özellikleri cihaza kazandırıyorsunuz.

ve bu daha sadece donanım kısmı. yazılım henüz tam olarak bitmedi. o da bittiğinde bu cihaz tamamlanmış olacak.

- - - Eklendi - - -

cihaz satışa sunulduğunda umuyorum bunları da göreceğiz. güncelleme desteği şirket ayakta olduğu sürece olacaktır. kendi marketi var ve android uygulamalarını destekliyor. android için ayrı bir market bile konmuş cihaza.

vay be bu adamlar ne yapmış :alkis

pRime.

pRime.

Üye
[ENGİN];6130706' Alıntı:
Üstte yazdıkların dogru Serdar "other half" ile ilgili olan.
http://www.jollausers.com/
Bu blog'da da "diger yarısı" ile ilgili birkaç bilgi verilmiş :)

Abi bunlar aslinda teorik seyler. O arkanin cihaza nasil baglandigi ortaya ciktiktan sonra nelerin yapilip yapilamayacagini gorecegiz.

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
Abi bunlar aslinda teorik seyler. O arkanin cihaza nasil baglandigi ortaya ciktiktan sonra nelerin yapilip yapilamayacagini gorecegiz.
Teorik elbette ama olmayacak şey degil :) boşuna "other half" üzerine düşmüyorlar :)

pRime.

pRime.

Üye
[ENGİN];6132425' Alıntı:
Teorik elbette ama olmayacak şey degil :) boşuna "other half" üzerine düşmüyorlar :)
aynen. sabırsızlıkla yıl sonunu bekliyorum artık. :)

pRime.

pRime.

Üye
[ENGİN];6132467' Alıntı:

Bekliyoruz diyecektin sanırım :D Şimdi geçmez de aylar :(
bekleyelim abi ayıp ettin. :D yaz ayları içerisinde bir gelişme olur umarım.

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
bekleyelim abi ayıp ettin. :D yaz ayları içerisinde bir gelişme olur umarım.

olur olur tasarım ve donanım netleşir 2013 sonuna dogru da üretim başlar diye düşünüyorum.
Tabi bu teorim :D erken veya geç'te olabilir

pRime.

pRime.

Üye
[ENGİN];6132519' Alıntı:

olur olur tasarım ve donanım netleşir 2013 sonuna dogru da üretim başlar diye düşünüyorum.
Tabi bu teorim :D erken veya geç'te olabilir
erken olsun erken. :D

Üst Alt