MaxiPlus 5 !!!

Sponsorlu Bağlantılar

burak1651

Üye
    Konu Sahibi
MaxiPlus 5 !!!
Arkadaşlar, elime bir MaxiPlus 5 geçti. Telefondan çok memnundum aslında, taa ki 'Maalesef ... Durdu' hatası alana kadar.

Açtığım her uygulamada örneğin: Galeri 'Maalesef Galeri Durdu' hatası, veya Rehber ' Maalesef Rehber Durdu' hatası.

Daha sonra telefon kendini otomatik kapatıyor şifreleme başarısız oldu telefonu fabrika ayarlarına döndürün diyor. Döndürdüğüm de ise 10-15 dakika sorunsuz çalışıyor daha sonra tekrar aynı hatayı veriyor..

Anlayan, bilen birileri yardımcı olabir mi ? :(

• Beğen
Tepkiler: bLnmz

bLnmz

bLnmz

Üye
Arkadaşlar, elime bir MaxiPlus 5 geçti. Telefondan çok memnundum aslında, taa ki 'Maalesef ... Durdu' hatası alana kadar.

Açtığım her uygulamada örneğin: Galeri 'Maalesef Galeri Durdu' hatası, veya Rehber ' Maalesef Rehber Durdu' hatası.

Daha sonra telefon kendini otomatik kapatıyor şifreleme başarısız oldu telefonu fabrika ayarlarına döndürün diyor. Döndürdüğüm de ise 10-15 dakika sorunsuz çalışıyor daha sonra tekrar aynı hatayı veriyor..

Anlayan, bilen birileri yardımcı olabir mi ? :(
Cihazda hafıza kartı takılı mı? Takılı ise çıkartıp deneyebilir misiniz?
Olmazsa birde Custom Rom yükleyip deneyin dilerseniz.

• Beğen
Tepkiler: burak1651

burak1651

Üye
    Konu Sahibi
Cihazda hafıza kartı takılı mı? Takılı ise çıkartıp deneyebilir misiniz?
Olmazsa birde Custom Rom yükleyip deneyin dilerseniz.

Hafıza kartı takılı olmasa da aynı sorunu yapıyor.

Custom Rom' da denedim yine aynı sorun devam ediyor, ama hat takmadığımda bir sorun olmuyor. Öyle kullanılabiliyor.

• Beğen
kfahaa

kfahaa

Üye
Hard format at

• Beğen

burak1651

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
kfahaa

kfahaa

Üye
2 tane var aynı telefondan, birini kardeşim kullanıyor onunki rootlu bi sorunu yok sadece benimkinde var bu sorun. Cihazım rootlu cwm yüklü
Herhangi bir sistem dosyası silinmiş olabilirmi

• Beğen
bLnmz

bLnmz

Üye
  • Beğen

burak1651

Üye
    Konu Sahibi
Herhangi bir sistem dosyası silinmiş olabilirmi

Sanmıyorum, ama oladabilir ben farkında olmadan. Yalnız dediğiniz gibi olsa bile o kadar rom denedim orjinal recovery kurup orjinal rom'da kurdum orda da aynı sorun var. Sadece hat taktığımda oluyor dediğim gibi :S
Hocam o zaman şöyle yapacaksın. Cihaza uygun android sürümünü indir farklı bir hafıza kartı aracılığı ile yükle ve yüklediğin sürümün mobil bant sürümü olarak ne kullandığına dikkat et.
Turkcell MaxiPlus 5 - Maxiplus 5 Rom V3 Çıktı!... - MaxiCep
Buradaki ROM'u yükleyip deneyebilirsin mesela..

Hocam bunu denedim, birde mcEngin'in v5 deadox romu var. Onu da kurdum. Orjinal rom'da denedim birkaç farklı rom'a da baktım sorun devam ediyor.

Mobil bant sürümü derken, 3G veyahut 2G ağlarını mı kastediyorsunuz ?

kfahaa

kfahaa

Üye
Sanmıyorum, ama oladabilir ben farkında olmadan. Yalnız dediğiniz gibi olsa bile o kadar rom denedim orjinal recovery kurup orjinal rom'da kurdum orda da aynı sorun var. Sadece hat taktığımda oluyor dediğim gibi :S

Hocam bunu denedim, birde mcEngin'in v5 deadox romu var. Onu da kurdum. Orjinal rom'da denedim birkaç farklı rom'a da baktım sorun devam ediyor.

Telefoncuya götür en iyisi

bLnmz

bLnmz

Üye

Kod:
 http://uploaded.net/file/4omigx4b
Rar şifresi sorarsa : katilimsiz.com

Firmware Bilgileri
Boyut : 270.48 mb / .rar
Uyumluluk : Android 4.0.4
Durum : Temiz

Hocam senin için böyle bir link buldum. Denemeni öneririm.

• Beğen

burak1651

Üye
    Konu Sahibi
Kod:
 http://uploaded.net/file/4omigx4b
Rar şifresi sorarsa : katilimsiz.com

Firmware Bilgileri
Boyut : 270.48 mb / .rar
Uyumluluk : Android 4.0.4
Durum : Temiz

Hocam senin için böyle bir link buldum. Denemeni öneririm.

Şimdi deneyeceğim hocam. Yalnız bu rom MaxiPlus 5 için değil mi ?

• Beğen
bLnmz

bLnmz

Üye
Maxiplus 5 evet? Senin cihaz da MaxiPlus 5 değil mi?
Kod:
Merhaba arkadaşlar Türkcellin t21 modelinin orjinal firmware dosyasını paylaşacağım
fakat bu indireceğiniz firmware türkcell'e ait değildir yani cihazı ilk aldığınızda türkcell uygulamalarıyla beraber gelir. o uygulamalar türcellin kendi yazdırdığı uygulamalar yani orjinal firmware üstüne modifiye edilip bizim ülkemizde t21 diye kendi ürünümüz diye satmaktadır.
Bulduğum sitede bu şekilde yazılmış.

• Beğen

burak1651

Üye
    Konu Sahibi
Maxiplus 5 evet? Senin cihaz da MaxiPlus 5 değil mi?
Kod:
Merhaba arkadaşlar Türkcellin t21 modelinin orjinal firmware dosyasını paylaşacağım
fakat bu indireceğiniz firmware türkcell'e ait değildir yani cihazı ilk aldığınızda türkcell uygulamalarıyla beraber gelir. o uygulamalar türcellin kendi yazdırdığı uygulamalar yani orjinal firmware üstüne modifiye edilip bizim ülkemizde t21 diye kendi ürünümüz diye satmaktadır.
Bulduğum sitede bu şekilde yazılmış.

Vaktini ayırıp uğraşıyorsun, teşekkürler.

Ama sanırım burda turkcell uygulamalarından arındırılmış rom var.
Bunu denemişti ama tekrar deneyeceğim. Sonucu paylaşacağım hayırlısı ile..

• Beğen