maxicep girmek zor

Sponsorlu Bağlantılar

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Hayırlısı olsun.

cllgr

cllgr

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by van_hoijdonk+Oct 23 2005, 11:08 PM--><div class='quotetop'>QUOTE(van_hoijdonk &#064; Oct 23 2005, 11:08 PM)</div><div class='quotemain'>Şuanda zaten bildiğim kadarıyla sunucu tr&#39;ye geçti.. ;)
[post=197776]Quoted post[/post]​
[/b]

Originally posted by Ozan@Oct 28 2005, 01:27 AM
<!--QuoteBegin-cllgr
@Oct 24 2005, 10:45 PM
ya noldu gine ,ne girebiliyom,ne mesaj yazabiliyom.iftardan sonra bi haller oldu gene.sunucu tr teye geçildiği söyleniyor ama,niye bı kadar hata veriyor anlamadım.işallah düzelir demekden başka bişey gelmiyor elimizden.işallah bu mesajda ulaşır,pek emin degilim ama.
[post=198421]Quoted post[/post]​

Henüz geçilmedi geçme hazırlıkları yapılıyor.
[post=200689]Quoted post[/post]​
[/quote]
gecildiği yazılmışda ondan söyledimdi.neyse umarım kısa zamanda herşey düzelir.bugünlerde baya bi boguşuyorum siteye girmek vede yazmak için.

cllgr

cllgr

Üye
    Konu Sahibi
gene başladı konulara girmemeye,anlamıyorum bazılarına giriyor bazılarına girmiyor nasıl oluyorsa.okumadıgım birkaç konu kalmışdı bitiriyim dedim olmadı.neyse herkeze iyi geceler vede hatasız yazışmalar.

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Benim sunucu hakkındaki yorumum kesin değildi.. Çünkü o sıra siteden uzak kalmıştım bi süre.. :(

cllgr

cllgr

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by van_hoijdonk@Oct 28 2005, 02:00 AM
Benim sunucu hakkındaki yorumum kesin değildi.. Çünkü o sıra siteden uzak kalmıştım bi süre.. :(
[post=200717]Quoted post[/post]​
önemli degil van olabilir,önemli olan kısa zamanda şu sıkıntıdan kurtulmak.bu konuya girerken sorun cıkmıyor,başka konulara girerken niye sorun cıkıyor onu anlamıyorum.mesela coca cola nın oyunu konusuna girmek mümkün degil.inatla girmiyor hemen hata veriyor.neyse hayırlısı olsun düzelir işallah.

vista

Üye
Site bazen açılmıyor bende de olmaya başladı. En kısa sürede düzelir inşallah :(

gunaydins

gunaydins

Üye
Originally posted by buyuleyici_kiz@Oct 19 2005, 03:56 PM
Böyle siteden soğuyoruz... Yöneticilere duyrulur
[post=194312]Quoted post[/post]​

+1

D3N1Z

D3N1Z

Üye
Çok kişi sırf bu yuzden sıte ye gırmıyor

_GiTaRisT_

Üye
geçende baya bi giremedim :(

ardaca

Üye
benim bi sorum olacak. bu hatanın düzeltilmesi ile ilgili çalışmalar ne alemde ve ne kadar bir süre daha bu devam edecek. herkes ufak tefek sorunlar yaşıyor. reklamlara tıklıyoruz, destek olmaya çalışıyoruz. biraz daha sabredeceğiz arkadaşlar.
maxicep sakinleri olarak (bence&#33;) bilgilendirilmeyi hakediyoruz.
not: kesinlikle eleştiri değil sadece ne alemde olduğunu merak ettim. ve ne kadar daha dayanmamız gerektiğini&#33; saygılar&#33;

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Bana göre ya sitenin host edildiği firmanın MySQL servisinde bir sorun var yada forum örneği satın alınmamışsa eğer İpb ya MySQL şişiriyor yada talimat vererek host firmasını siteyi kapatmaları için zorluyorlardır onlarda host ücret ödendiği için direk kapatamıyorlar ve MySQL şişiriyorlardır.

En doğrusunu Adminlerimiz söyleyecektir. Benim yazdıklarım MySQL sorununun ortaya çıkma sebeplerinden sadece birkaçı.

jewel_ma21

jewel_ma21

Üye
bugun siteye girmek cok zor oldu

Aeon

Üye
Biraz önce girdim siteye şu an gayet iyi gidiyor hala bir problem vermiş değil aman nazar değmesin. :D

gentleman

gentleman

Üye
evt arkadaşlar site biraz zor açılıyor

msw

msw

Üye
Originally posted by gentleman@Oct 29 2005, 01:40 AM
evt arkadaşlar site biraz zor açılıyor
[post=201327]Quoted post[/post]​
Çalışmalar sürüyor ... düzelecek

dinde

dinde

Üye
şimdi iyi gibi ama İNŞALLAH bi sorun kalmaz herkeze hayırlı geceler iyi uykular ALLAHa emanet olunarkadaşlar

Ozan

Ozan

Admin
Originally posted by ardaca+Oct 29 2005, 12:36 AM--><div class='quotetop'>QUOTE(ardaca &#064; Oct 29 2005, 12:36 AM)</div><div class='quotemain'>benim bi sorum olacak. bu hatanın düzeltilmesi ile ilgili çalışmalar ne alemde ve ne kadar bir süre daha bu devam edecek. herkes ufak tefek sorunlar yaşıyor. reklamlara tıklıyoruz, destek olmaya çalışıyoruz. biraz daha sabredeceğiz arkadaşlar.
maxicep sakinleri olarak (bence&#33;) bilgilendirilmeyi hakediyoruz.
not: kesinlikle eleştiri değil sadece ne alemde olduğunu merak ettim. ve ne kadar daha dayanmamız gerektiğini&#33; saygılar&#33;
[post=201290]Quoted post[/post]​
[/b]

Öncelikle mevcut forumun daha stabil versionuna geçilecek bu sayede serverdan kaynaklanmayan bazı çerez hataları ve stabilite sorunları düzelecek bunu kısa zamanda yappıcaz şu an hazır durumda sadece geçiş olacak .Daha sonra hosting sağlama işlemi Tr den olmaya çalışılacak bunun için daha bize fiyat belirleme çalışmaları sürüyor ayrıca sponsorluk durumları yüzünden biraz beklemedeyiz bu konuda.

<!--QuoteBegin-ChavRash
@Oct 29 2005, 12:49 AM
Bana göre ya sitenin host edildiği firmanın MySQL servisinde bir sorun var yada forum örneği satın alınmamışsa eğer İpb ya MySQL şişiriyor yada talimat vererek host firmasını siteyi kapatmaları için zorluyorlardır onlarda host ücret ödendiği için direk kapatamıyorlar ve MySQL şişiriyorlardır.

En doğrusunu Adminlerimiz söyleyecektir. Benim yazdıklarım MySQL sorununun ortaya çıkma sebeplerinden sadece birkaçı.
[post=201295]Quoted post[/post]​
[/quote]
Böyle bir durum söz konusu değil, sitede yapılan çok sorgu nedeniyle ( bu sorgulara tek tek bile bakmak mümkün ) anlık olarak çok aşırı oldugunda, max_ user hatası vermekte , sql in kapanması gibi bir durum yok. Sql server çok yoruldugunda sadece yeniden başlatılıyor o da 2 dk almaz.

Diğer sorunlar için ise, mevcut forumu upgrade edicez düzelicek umuyoruz .

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Benim örnek olarak yazdığım MySQL sorunlarından olmaması sevindirici bir durum çünkü o sorunlar hem maddi hem manevi olarak çözümü zor olanlardandı.

Tr host firmasından fiyat miktarı beklendiğine göre adamlar aşırıya kaçacak gibi ortasını bulmaya çalışıyorlar galiba, sen en iyisi sponsorluk konusunda ısrar et adamlara yoksa tuzlu olacaktır. :DD Nerde beleş oraya yerleş işi gibi bişey olur.

Yanlız bişey soracam :

Sql server çok yoruldugunda sadece yeniden başlatılıyor o da 2 dk almaz.

Demişsin ama biz MySQL sorunu olduğunda 2 dk. değil hemen hemen yarım saat gibi bir süre bekliyoruz. :(

useless84

Üye
sorunun gecici olarakta olsa giderilmesi ii oldu

Ozan

Ozan

Admin
Originally posted by ChavRash@Oct 29 2005, 03:20 AM
Benim örnek olarak yazdığım MySQL sorunlarından olmaması sevindirici bir durum çünkü o sorunlar hem maddi hem manevi olarak çözümü zor olanlardandı.

Tr host firmasından fiyat miktarı beklendiğine göre adamlar aşırıya kaçacak gibi ortasını bulmaya çalışıyorlar galiba, sen en iyisi sponsorluk konusunda ısrar et adamlara yoksa tuzlu olacaktır. :DD Nerde beleş oraya yerleş işi gibi bişey olur.

Yanlız bişey soracam :

Sql server çok yoruldugunda sadece yeniden başlatılıyor o da 2 dk almaz.

Demişsin ama biz MySQL sorunu olduğunda 2 dk. değil hemen hemen yarım saat gibi bir süre bekliyoruz. :(
[post=201361]Quoted post[/post]​
O sırada max_user connection için sistem zorlanıyor ve bir süre böyle bir hata aldıktan sonra farklı bir hata alırsınız ve devamında bir süre yanıtsızkalır site 2 dk sonra da sql server tekrar sıfırdan aktif olmuş olur ve sorun kalkmış olur .

Sorgu sayısını ne kaadar azaltırsak o kadar iyi fakat özelliklerden kırpmamız gerekiyor, bunlardan da kırpmak istemiyorum şimdilik aslında, birtakım iç sorgular kolaylaştırılıyor eski günlerdeki gibi çok sayıda ve saatlerce süren hatalar almıyoruz. Daha da zamanla hafifleyecek buna yeni board sürümü de olumlu etki edecek.

Üst Alt