mastrubasyon orucu bozarmi ?

Sponsorlu Bağlantılar

Matador03

Matador03

Üye
eğer zinayı önlemek içinse vacip , yok zevk içinse günah

• Beğen
Tepkiler: xclark

yazici_11

Üye
    Konu Sahibi
neyse ben orucumu devam ettiriyim Belki bir umut orucum bozulmamisdir .

ismail

ismail

Üye
benim araştırdım kadarıyla bilmeden yaptığın için sadece orucun bozuluyo. Ki orucun bozylması demek yiyip içebilirsin anlamına gelmiyo. iftara kadar devam etceksin ama bunun kazasını yapcaksın. Bi daha yaparsan 61 gün

.Murat.

.Murat.

Üye
masturbasyon bilmeden yapılmaz
orucun bozuldu kardeşim

Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye
Editörümüz Doğuş Pertezin konusu şöyleydi eğer bir partner ile sex yaparsan 61 gün orucu tuttarsın. Eğer el ile masturbasyon yaparsan kaza edersin yani o günün orucunu sonra tutarsın ben böyle hatırlıyorum. Ama orucun bozuldu

yazici_11

Üye
    Konu Sahibi
Aciksozluluge gore ozur dilerim : kasitli olarak yapmadim derken mezi haric oldu ama spermi engellemek icin kendimi kasdim sperm haric olmadi .ama mezi agimsi sivi gibi haric oldu . Yani kasitli yapilmamisdir .

xclark

xclark

Üye
Bence en dogru karar senin vicdanının verecegi karardır, arkadaşlar hayır tutmana gerek yok desede senin için rahat olmiyacaksa 61 tutucaksın ama yok vicdanın rahatsa tutmana gerek yok...

yazici_11

Üye
    Konu Sahibi
meni 3 sartla sayilir sehvetle , bedenin sustlesmesi ve sicrayaraq haric olmasi lazim oyle biliyorum !

KayraBey

KayraBey

Üye
Abi nelerle ugrasiyorsunuz siz.

TheCower

TheCower

Üye
Konunun sahibi sana söylüyorum. Kefareti tutacaksın. Bugünlük orucun bozuldu. Git ye iç.

- - - Eklendi - - -

Ve ayrıca bilgisi olmayanın fikri de olmasın. Yorumların çoğu boş.

• Beğen
Tepkiler: serdarsa
15097

15097

Üye
Öncelikle yazdıklarınızda daha dikkatli olun.Sorunuzun cevabı ise "evet, oruç bozuldu.61 gün masturbasyon yapmadan oruc tutabilirseniz 1 günü Allah kabul edecektir." iyi forumlar

ismail

ismail

Üye
Sual: Mastürbasyon orucu bozar mı, bozarsa kaza mı kefaret mi gerekir?

CEVAP Orucu bozar, sadece kaza gerekir. Bir Ramazanda
iki defa mastürbasyon yapana kefaret de gerekir. Çünkü Ramazanın bir gününde, kaza gereken bir şey yaparak orucunu bozan kimse, başka gününde de bu şeyi kasıtla yine yaparsa, kefaret de gerekir.

Kaynk:

KayraBey

KayraBey

Üye
Konunun sahibi sana söylüyorum. Kefareti tutacaksın. Bugünlük orucun bozuldu. Git ye iç.

- - - Eklendi - - -

Ve ayrıca bilgisi olmayanın fikri de olmasın. Yorumların çoğu boş.

Yanlış yönlendirme yapmayalım. Yeme içme yok iftara kadar devam

codblackops2

codblackops2

Üye
:hmmm

15097

15097

Üye
Pardon :züü: yanlıslıkla oldugu ıcın orucu bozulmuyor sanırım :( kafa baska yere gitti :karisti:

ismail

ismail

Üye
benim bildiğim kadarıyla;
sen isteyerek bu durumu yaptıN ancak bunu yapmanın orucu bozduğunu bilmiyodun. O yüzden 61 gün cezası almıyorsun ancak bugünü kaza yapman gerek

15097

15097

Üye
benim bildiğim kadarıyla;
sen isteyerek bu durumu yaptıN ancak bunu yapmanın orucu bozduğunu bilmiyodun. O yüzden 61 gün cezası almıyorsun ancak bugünü kaza yapman gerek
Evet.Doğru :spr

TheCower

TheCower

Üye
Zevk için yapıldığını baz alarak kefaret ödemesi gerektiğini sandığım için söyledim. Ramazan ramazan yapmayın. Allah sabrını verecektir. Ramazan ayı şeytanların zincire vurulduğu aydır. Nefsinizle başbaşasınız. Nefsinizi yenin.

15097

15097

Üye
Zevk için yapıldığını baz alarak kefaret ödemesi gerektiğini sandığım için söyledim. Ramazan ramazan yapmayın. Allah sabrını verecektir. Ramazan ayı şeytanların zincire vurulduğu aydır. Nefsinizle başbaşasınız. Nefsinizi yenin.
Doğru :alkis

Üst Alt