Masaüstü pc açılış ekranında kalıyor

Sponsorlu Bağlantılar

beyaz_dis123

beyaz_dis123

Üye
    Konu Sahibi
Masaüstü pc açılış ekranında kalıyor
Selamün aleyküm arkadaşlar. Elimde bi masaüstü pc var casper. Özelliklerine girmeyeceğim. Pc start yaptığımda ya ekran kartı logosunda (ASUS) kalıyor. Ya windows başlama ekranında kalıyor. Birkaç kez kapatıp açınca başlangıç onarmaya alıyor. Onarım başarılı bir şekilde bitince yeniden başlat yapıyor ama tekrar asus logosunda ya da başlangıç ekranında kalıyor. Sorun nereden kaynaklı bulamadım. İlk etapta ekrana görüntü vermiyordu. Ram ile ekran kartını uçlarını sildim taktım ekrana görüntü geldi. Son olarak bazen biosa atıyor ama bir kaç saniye içinde donuyor işlem yapılmıyor. Sizler sorunla ilgili yorumunuzu yapın ben yarın bu açılışlarla ilgili redim ve video yükleyeyim.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Aleykumselam.Usb Vs Bağlı Değil? Ramleri Filan Tek Takıp Denedin Mi?

• Beğen
Tepkiler: beyaz_dis123
Selim Baltaci

Selim Baltaci

Üye
Bana donanımsal bir hata gibi geldi... Tam olarak ekranda ne yazdığını resim veya video olarak atarsan daha iyi olur...

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
Aleykümselam temiz format atıp deneyin.

• Beğen
mersimersi33

mersimersi33

Üye
Kutup eksenli çakışma var. Cihaz bios pilini çıkarıp 15 dk bekleyiniz pcyi açmayın güç devrelerini ana karta bağlı olan kabloları sökünüz. Sonra pil ile kabloları tekrar takınız. Cihazın power tuşuna 10-15 sn ye basılı tutup bekletiniz eğer bu yapılanlar sonuç verirse sorun düzelmiş demektir aksi taktirde sorun devam ederse. Anakart amper ölçümü yapılmalı. Kuzey güney yollarında çakışma vardır

• Beğen
beyaz_dis123

beyaz_dis123

Üye
    Konu Sahibi
Aleykumselam.Usb Vs Bağlı Değil? Ramleri Filan Tek Takıp Denedin Mi?
Hepsini denedim
Mesaj birleştirildi:

Bana donanımsal bir hata gibi geldi... Tam olarak ekranda ne yazdığını resim veya video olarak atarsan daha iyi olur...
Bugün resim ve video atacağım
Mesaj birleştirildi:

Aleykümselam temiz format atıp deneyin.
Termal macun sipariş ettim gelsin sürüp fformat atacağım
Mesaj birleştirildi:

Kutup eksenli çakışma var. Cihaz bios pilini çıkarıp 15 dk bekleyiniz pcyi açmayın güç devrelerini ana karta bağlı olan kabloları sökünüz. Sonra pil ile kabloları tekrar takınız. Cihazın power tuşuna 10-15 sn ye basılı tutup bekletiniz eğer bu yapılanlar sonuç verirse sorun düzelmiş demektir aksi taktirde sorun devam ederse. Anakart amper ölçümü yapılmalı. Kuzey güney yollarında çakışma vardır
Mantıklı ama bunu ben yapamam. Anlayan bi arkadaş gerekli

beyaz_dis123

beyaz_dis123

Üye
    Konu Sahibi
Selamün aleyküm arkadaşlar. Elimde bi masaüstü pc var casper. Özelliklerine girmeyeceğim. Pc start yaptığımda ya ekran kartı logosunda (ASUS) kalıyor. Ya windows başlama ekranında kalıyor. Birkaç kez kapatıp açınca başlangıç onarmaya alıyor. Onarım başarılı bir şekilde bitince yeniden başlat yapıyor ama tekrar asus logosunda ya da başlangıç ekranında kalıyor. Sorun nereden kaynaklı bulamadım. İlk etapta ekrana görüntü vermiyordu. Ram ile ekran kartını uçlarını sildim taktım ekrana görüntü geldi. Son olarak bazen biosa atıyor ama bir kaç saniye içinde donuyor işlem yapılmıyor. Sizler sorunla ilgili yorumunuzu yapın ben yarın bu açılışlarla ilgili redim ve video yükleyeyim.
genelde bu ekranda kalıyor.
Mesaj birleştirildi:

Ya da bu ekranda 5 veya 6 saniye sonra donuyor.

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Harddiski çıkarıp dene. Ya da elindeki ramleri sırayla dene. Hiç olmadı senin ramleri başka bilgisayara tak.

• Beğen
beyaz_dis123

beyaz_dis123

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: ömer talat katı
mersimersi33

mersimersi33

Üye
Çakışma var anakartta lütfen cihazı çalıştırmayınız. Diğer chiplere zarar verebilir. Kontrol ettirmek için anakart ölçümü kapılmalı bu konuda bir çok servislik cihazlar geldi cihaz kitlenmesi bunun başlı nedeni RAM ile alakalı değildir. Cpu ilede alakalı değil sorunun nedenleri USB girişlerine sorunlu cihazların takılması veya bağlı kabloların sorun çıkarması en son güç verimlilik sorunlarında dolayı olabileceği göz önünde bulunsun.

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
Konunun ilk mesajında başlangıç onarma yapılıyor ama yine açılmıyor dediğine göre sistem dosyaları zarar görmüş olabilir, doğru format medyası ile bir formatı denediniz mi ?

• Beğen
Tepkiler: beyaz_dis123 ve arslan3332
arslan3332

arslan3332

Üye
Büyük ihtimalle cihazda donanımsal sorun var.Bilgisayarın girişlerinde takılı bağlantı yoksa ram problemi olabilir.En kolay seçenek format at dene büyük ihtimalle çözülmeyecek ama bu ihtimali elemiş olursun.Daha sonra çift ram varsa hem ramleri hem soketleri ayrı ayrı tek tek dene.Çözüm olmazsa ramleri topraklama yapıp tekrar önceki gibi ayrı ayrı tek tek dene buraya kadar %80 sorunun çözülmüş olması gerekir.Çözülmediyse işlemci kontrol edilmeli daha sonra sıra ile anakart bağlantıları ve anakart üzerinde arıza aranır.Bunları yaparken bilgisayarına geri dönüşü olmayan hasarlar verebilirsin veya en kötü ihtimalle kendine zarar verebilirsin.Burada anlatılanları yaparken bütün sorumluluğun kendinde olduğunu unutma ve şahsi tavsiyem bu işler hakkında yeterli bilgiye sahip değilsen yetkili ve bu işlerden anlayan birilerine yaptırman.

• Beğen
beyaz_dis123

beyaz_dis123

Üye
    Konu Sahibi
Çakışma var anakartta lütfen cihazı çalıştırmayınız. Diğer chiplere zarar verebilir. Kontrol ettirmek için anakart ölçümü kapılmalı bu konuda bir çok servislik cihazlar geldi cihaz kitlenmesi bunun başlı nedeni RAM ile alakalı değildir. Cpu ilede alakalı değil sorunun nedenleri USB girişlerine sorunlu cihazların takılması veya bağlı kabloların sorun çıkarması en son güç verimlilik sorunlarında dolayı olabileceği göz önünde bulunsun.
Peki bunun çözümüyle ilgili bir video falan var mı. Malum salgın yüzünden tamirciler kapalı
Mesaj birleştirildi:

Konunun ilk mesajında başlangıç onarma yapılıyor ama yine açılmıyor dediğine göre sistem dosyaları zarar görmüş olabilir, doğru format medyası ile bir formatı denediniz mi ?
Malesef deneyemedim. Format veya kurtarma cd si var ama cd sürücüyü açamıyorum
Mesaj birleştirildi:

Büyük ihtimalle cihazda donanımsal sorun var.Bilgisayarın girişlerinde takılı bağlantı yoksa ram problemi olabilir.En kolay seçenek format at dene büyük ihtimalle çözülmeyecek ama bu ihtimali elemiş olursun.Daha sonra çift ram varsa hem ramleri hem soketleri ayrı ayrı tek tek dene.Çözüm olmazsa ramleri topraklama yapıp tekrar önceki gibi ayrı ayrı tek tek dene buraya kadar %80 sorunun çözülmüş olması gerekir.Çözülmediyse işlemci kontrol edilmeli daha sonra sıra ile anakart bağlantıları ve anakart üzerinde arıza aranır.Bunları yteşekkür ederim. Söylediklerini yapacam. Buradan neticeyi bildiririmaparken bilgisayarına geri dönüşü olmayan hasarlar verebilirsin veya en kötü ihtimalle kendine zarar verebilirsin.Burada anlatılanları yaparken bütün sorumluluğun kendinde olduğunu unutma ve şahsi tavsiyem bu işler hakkında yeterli bilgiye sahip değilsen yetkili ve bu işlerden anlayan birilerine yaptırman.
Mesaj birleştirildi:

Evet arkadaşlar bi video çektim sanırım yeterli olur.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

PALA.

PALA.

Üye
Malesef deneyemedim. Format veya kurtarma cd si var ama cd sürücüyü açamıyorum
Kesin şudur diyemiyorum malesef :hmmm
Biosdan bir ayarda değişiklik mi yaptınız acaba uefi/bios gibi :hmmm Chip arızasıda olabilir.
Eğer formatı elemiş olsak sorunun tamamen donanımsal olduğu kanısına varıp, en azından tamirlik olduğunu kabul ederdik...
Bir çözüm yoksa beklemekte fayda var, daha fazla arızayı büyütmemek adına beklemede kalın.

• Beğen
arslan3332

arslan3332

Üye
Boot hatası HDD sorununa işaret ediyor ama RAMda da sorun olduğunu düşünüyorum.Belki statik elektrik olabilir belkide arıza vardır ama normal olmadığı kesin.Bunları anlayabilmen için sağlam olanları ile değiştirip denemen gerekiyor.Ramları topraklama yapıpda deneyebilirsin.:spr

• Beğen
beyaz_dis123

beyaz_dis123

Üye
    Konu Sahibi
Boot hatası HDD sorununa işaret ediyor ama RAMda da sorun olduğunu düşünüyorum.Belki statik elektrik olabilir belkide arıza vardır ama normal olmadığı kesin.Bunları anlayabilmen için sağlam olanları ile değiştirip denemen gerekiyor.Ramları topraklama yapıpda deneyebilirsin.:spr
Ram lar nasıl topraklama yapabilirim. Bu konuda bilgim yok. Ama sorun anakartta değilse sıkıntı yok işlemci falan değiştiririm. Yarın bi pc ile parçaları değiştirip bakacağım.

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Hdd kartını söküp arka kısmında veya ön kısmında bulunan işaretli yerleri sınav silgi ile sil. Ben bu sorunları genelde böyle çözüyorum. Rutubetli şehirlerde oluyor genelde.

arslan3332

arslan3332

Üye
Ram lar nasıl topraklama yapabilirim. Bu konuda bilgim yok. Ama sorun anakartta değilse sıkıntı yok işlemci falan değiştiririm. Yarın bi pc ile parçaları değiştirip bakacağım.
Ramları eldiven ile söküp herhangi bir toprağın içine 5-10dk temas edecek şekilde bırak.Alırken gene eldiven ile alıp tak çıplak elinle temas etme.

Üst Alt