Masaüstü Bilgisayar Fiyat Tahmini

Sponsorlu Bağlantılar

bytllh

bytllh

Üye
    Konu Sahibi
Şşş satma falan ayıp oluyor hocam :ehe . Ben ufaktan niyetlendim parayı ayarlayabilirsem bakacağım ama oyun performansını merak ediyorum pek anlamıyorum çince gibi geliyor o özellikler bana :D

hocam daha düşünüyorum. Laptop kullanmak çok zor geliyor bana masaüstüne alışınca.
laptopla işlerimi halledebilirsem satacam. Laptopu deneme aşamasındayım şimdi.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2526643

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Şşş satma falan ayıp oluyor hocam :ehe . Ben ufaktan niyetlendim parayı ayarlayabilirsem bakacağım ama oyun performansını merak ediyorum pek anlamıyorum çince gibi geliyor o özellikler bana :D
Çince değil yahu biraz teknik . İşlevlerini çok az biliyorum yetiyor.

bytllh

bytllh

Üye
    Konu Sahibi
Değerini anlayan birini bulmadan satma. Pişman olursun.

Dikkate alacam önerini hocam.
şimdilik laptop u deneme aşamasındayım. işlerimi düzene koyabilirsem anca o zaman satarım.

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
2000 en fazla

• Beğen
Tepkiler: bytllh
Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
Durun yav dünya gözüyle göreyim şu 30fps'in üstünü :zong:

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Durun yav dünya gözüyle göreyim şu 30fps'in üstünü :zong:
Ben şu anda yeni toplattigim bilgisayarda görüyorum o değerleri ama inan bana değişen pek birşey olmayacak. İşlemci fanı çok gürültülü çalışıyor ve kasada baya bir ısınıyor.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
Ben şu anda yeni toplattigim bilgisayarda görüyorum o değerleri ama inan bana değişen pek birşey olmayacak. İşlemci fanı çok gürültülü çalışıyor ve kasada baya bir ısınıyor.
Hocam sesi umrumda değil :D Sen 10 FPS'le oyun bitirmek ne demek biliyor musun :cigara:

• Sevdim
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Hocam sesi umrumda değil :D Sen 10 FPS'le oyun bitirmek ne demek biliyor musun :cigara:
Yıllarca eski bilgisayarlarda oyun oynadım. İlk kullandığım bilgisayarda doğru düzgün oyun bile oynanmiyordu. O yüzden anlatmama gerek yok.

• Beğen
Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
Adam zaten laptop kullanmaya alışırsam satarım diyor . Bendeki de laf , şu darboğaz korona dönemi atlatmadan alamam . Neyin kavgasını yapıyorsak :ehe

• Kahkaha
mustafabirlik

mustafabirlik

Üye
şu anda bile çok gün geçtikçe daha da artacak :/

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Dolar tam gaz çıkıyor bence acele etmek lazım

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
Arkasından atlı kovalıyor sanki tekmelediğimin dolarını . Geçen yaz niyetlendim bilgisayara bir lafı geçti . Dolar 6 lira seneye düşecek bekle diyorlardı . He düştü he

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
10 yıl sonra düşer ...

PALA.

PALA.

Üye
10 yıl sonra düşer ...
Ah be kardeşim dolar şuan 7 görünüyorda 7 mi sanıyor insanlar enflasyonla oynayarak sabitlemeye çalışıyorlar. İthal mala zam gelmesini normal karşılarız ama yerli malı yurdun malı olan herşey ateş pahası oldu. Git markete bak ucuz olsun diye halen ithal mal alınıyor en basitinden sarımsak, bakliyat, çerez, ceviz türü şeyler neden hep ithal ? Vatandaş bunları aldığı zaman yabancıları finanse etmiş oluyor.

• Beğen
Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
Ah be kardeşim dolar şuan 7 görünüyorda 7 mi sanıyor insanlar enflasyonla oynayarak sabitlemeye çalışıyorlar. İthal mala zam gelmesini normal karşılarız ama yerli malı yurdun malı olan herşey ateş pahası oldu. Git markete bak ucuz olsun diye halen ithal mal alınıyor en basitinden sarımsak, bakliyat, çerez, ceviz türü şeyler neden hep ithal ? Vatandaş bunları aldığı zaman yabancıları finanse etmiş oluyor.
Geçen araştırma açıklandı piyasadaki bizim tarlalarda da yetişen mahsullerden sadece 4 tanesini ithal etmeden kendimize yetirebiliyoruz . Bence her ne kadar sanayileşmişsek de işin başı toprak. Buna ayrı konu mu açsak adamın konusu nereye geldi :D

• Beğen
bytllh

bytllh

Üye
    Konu Sahibi
Arkasından atlı kovalıyor sanki tekmelediğimin dolarını . Geçen yaz niyetlendim bilgisayara bir lafı geçti . Dolar 6 lira seneye düşecek bekle diyorlardı . He düştü he
Ben bu bilgisayarı toplarken dolar 2.80 -3.00 tl civarı bşydi. Hatta şansıma toplamadan 1 hafta önce 2.5 civarıydı. Toplamaya niyetlenince artmıştı dolar:) o zamanlarda bana şimdi toplama dolar yüksek 2 aya düşer demişlerdi. Ama ben düştüğünü hatırlamıyorum. "Şimdi toplama, dolar düşecek o zaman toplarsın." lafı slogan gibi oldu:)
Mesaj birleştirildi:

Geçen araştırma açıklandı piyasadaki bizim tarlalarda da yetişen mahsullerden sadece 4 tanesini ithal etmeden kendimize yetirebiliyoruz . Bence her ne kadar sanayileşmişsek de işin başı toprak. Buna ayrı konu mu açsak adamın konusu nereye geldi :D

Bu konu çok tartışmaya açık. Köylerde genç kalmadı sayılır. Toplumsal olarak köylü hakir görülüyor. Gençler köyde kalacağıma şehirde çalışırım modunda artık. Köylerde çalışacak insan bulunmaz oldu, yaşlılara da yaşlarından dolayı çalışmak zor geliyor. Dolayısıyla üretim düştü. Tabi tek neden bu değil. Özellikle girdiler çok yüksek. Mazot, tohum, gübre fiyatları çok yüksek. Hasat ettiğin ürün ucuza satılıyor. Tarımda artık çiftçiler kazanmıyor, aracılar kazanıyor. Çiftçinin attığı taş, ürküttüğü kurbağaya değmez oldu artık. Tabi bunda çiftçilerinde suçu var. Kooperatifler kuruluş amacına hizmet etmiyor, çiftçiler de bir olup kooperatifleri asıl amacına hizmet etmeye zorlamıyorlar. Türkiye su zengini bir ülke değil, mevsimlerde gözle görülür şekilde değişti artık. Yeteri kadar yağmur, kar yağmaz oldu. Dolayısıyla ürün rekoltesi yıllara göre çok değişiyor. Yağmur, kar yağmayınca ürün yetişmiyor. Bu da piyasada dalgalanmalara yol açıyor.
Artık çoğunluk yeraltı suyuna yöneldi. Kontrolsüz şekilde yeraltı ve yerüstü (Baraj, göl) suyu kullanılmaya başlandı. Barajların ve göllerin su seviyeleri ortada. İlerde su sıkıntısı çekecek gibiyiz ama hayırlısı artık

Son düzenleme:
  • Beğen
bytllh

bytllh

Üye
    Konu Sahibi
Bilgisayara nazarım değdi heralde:) bir kaç kez elektrik gidip geldi. Herşey çalışıyor ama ekran gelmiyor. Cpu led ışığı sürekli kırmızı yanıyor. Power tuşuna uzun bastığımda bilgisayar kapanmıyor. Sorun psu dan mıdır yoksa anakart mı sizce

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Bilgisayara nazarım değdi heralde:) bir kaç kez elektrik gidip geldi. Herşey çalışıyor ama ekran gelmiyor. Cpu led ışığı sürekli kırmızı yanıyor. Power tuşuna uzun bastığımda bilgisayar kapanmıyor. Sorun psu dan mıdır yoksa anakart mı sizce
Kolay ekran kartını sök. Onboard ekran kartına bağla. Görüntü var mı yok mu bak.

Cpu sök tekrar bak.

• Beğen
Tepkiler: bytllh
bytllh

bytllh

Üye
    Konu Sahibi
Kolay ekran kartını sök. Onboard ekran kartına bağla. Görüntü var mı yok mu bak.

Cpu sök tekrar bak.

Akşam cpu yu söküp taktım olmadı. Önce power düğmesine 10 sn basılı tuttuğumda kapanıyordu bilgisayar, şimdi kapanmıyor. MemOK tuşuna basıp sorunu giderenler olmuş. MemOK tuşuna basınca yanındaki led yanıp sönüyor görüntü yine gelmiyor.
Onboard ekran kartına nasıl bağlayacağım konusunda hiç bi bilgim yok :(

Son düzenleme:
  • Beğen