Masaüstü Bilgisayar Fiyat Tahmini

Sponsorlu Bağlantılar

bytllh

bytllh

Üye
    Konu Sahibi
Masaüstü Bilgisayar Fiyat Tahmini
Arkadaşlar merhabalar. Elimde masaüstü bilgisayar var. Hem yer kapladığı hem de artık oyun oynamadığım için satmayı düşünüyorum ama ne kadar eder bilemiyorum. Tahmini ne kadar eder, konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar yardım edebilir mi rica etsem?

-Asus MA597 Evo R2.0 AMD 970 DDR3 GLAN+USB 3.0 16x
-2x4 gb DDR3 1600 MHz hyperX Kingston
-Amd FX X8 8320 3.5 Hz 16 MB 32nm AM3+
-1 TB Seagate 7200 rpm sata3 ncq 64 mb st1000dm003
-Sapphire r9 280x Vapor-x 3 GB DDR5 384 Bit OC tri-x
-Samsung 48xcdrw 24xDVDRW sata
-Aerocool AE-V3X600R 600 W V3X
-Asus VS229HA 21.5" Full HD HDMI VA Monitör

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Arkadaşlar merhabalar. Elimde masaüstü bilgisayar var. Hem yer kapladığı hem de artık oyun oynamadığım için satmayı düşünüyorum ama ne kadar eder bilemiyorum. Tahmini ne kadar eder, konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar yardım edebilir mi rica etsem?

-Asus MA597 Evo R2.0 AMD 970 DDR3 GLAN+USB 3.0 16x
-2x4 gb DDR3 1600 MHz hyperX Kingston
-Amd FX X8 8320 3.5 Hz 16 MB 32nm AM3+
-Sapphire r9 280x Vapor-x 3 GB DDR5 384 Bit OC tri-x
-Samsung 48xcdrw 24xDVDRW sata
-Aerocool AE-V3X600R 600 W V3X
-Asus VS229HA 21.5" Full HD HDMI VA Monitör
Tek tek parça fiyatlarına bak. Ortalama bir değer salla.

• Beğen
Tepkiler: bytllh
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
2000 liradan fazla paraya satamazsın. Letgo da ve sahibindendeki ilanlara bak bu özelliklerdeki bilgisayarları 2000 lira veya en fazla 2200 filan satabilirsin.

• Beğen
Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
Oyun durumu nasıl alsam mı acaba :kro2:

• Beğen
bytllh

bytllh

Üye
    Konu Sahibi
Tek tek parça fiyatlarına bak. Ortalama bir değer salla.
Parça fiyatlarını biraz araştırdım. Bilgisayar alan bi yere öyle kaç para eder diye bi sorayım dedim. Utanmasa benden üste para isteyecekti:D
Bi an bilgisayardan şüphe ettim. Toplarken o kadar parayı boşa mı verdim diye:)
Mesaj birleştirildi:

2000 liradan fazla paraya satamazsın. Letgo da ve sahibindendeki ilanlara bak bu özelliklerdeki bilgisayarları 2000 lira veya en fazla 2200 filan satabilirsin.

Parça satanların istediği fiyatlara göre kafamda ki oluşan fiyat dediğiniz gibi benim de ama parça olarak ilana koyanlar fazla istiyor ya bazen. Bilgisayarın ederini öğrenmek istemiştim. Teşekkür ettim

Son düzenleme:
  • Beğen
  • Kahkaha
Tepkiler: MAERKEK ve PALA.
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
2000 den aşağı satma sakın satacaksan.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve bytllh
bytllh

bytllh

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
Bu arada ciddi soruyorum şimdinin yeni oyunlarında performans durumu ne olur acaba

bytllh

bytllh

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
bytllh

bytllh

Üye
    Konu Sahibi
Bilgisayarı toplarken dolar yanlış hatırlamıyorsam 2.8 tl gibi bşydi sanırım.2015 kasım gibi topladım heralde. Toplayacak olduğumda dolar yüksek şu zamanda bilgisayar toplanmaz demişlerdi hatta. Doların düştüğünü hatırlamıyorum zaten:)) Sadece kasaya 3 bine yakın para vermiştim. Şimdinin oyunlarında da o kadar kötü olmaz diye tahmin ediyorum
Mesaj birleştirildi:

:gul:

Sadece bu 300 lira dursun kenarda lazım olur.

Daha geçen gün forumda arkadaşın biri bu tip ram arıyordu. İsterseniz bir konu açın ama toptan alan çıkarmı bilemeyiz :hmmm

Laptop un performansını arttırmaya çalışıyorum biliyorsun:)
Dizüstünü biraz deneyecem. Sıkıntı çıkarmazsa masaüstünü tümüyle satmayı düşünüyorum, parça parça zor olacak benim için:)

Son düzenleme:
Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
  • Beğen
  • Kahkaha
Tepkiler: bytllh ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
  • Beğen
  • Kahkaha
Tepkiler: Silinen Üye 2526643, MAERKEK ve bytllh
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
@bytllh aslında sistem güzel. Bir tane ssd almamışmıydın sen ? O ekran kartı ile Ets2 ' de yüksek ayarlarda rahat 30 fps verir. Vysnc ile 60 fps sabit . Isınmadan oynarsın.

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
@bytllh ekran kartı en aşağı 600 lira . O da en adisidir. Temizi 800-900 ve üstüne satılıyor. Satma sebebini özel değilse öğrenebilir miyim ?

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
@bytllh
Bende
-Asus ph61-m lx2.0 anakart DDR3

-2+8=10 gb DDR3 1333 mhz ram

- i5-3470 4 çekirdek 4 thread 3.2-3.6 ghz

-Amd 4850 hd 1 gb 256 bit

- .... Marka 48x Dvd+Rw

-250 watt ucuz çin malı power
-Crucial Bx-500 240gb ssd

Sistem var ve gayet memnunum. Tek yetersiz tarafı ekran kartı benim için. Eskisi gibi oyun oynamadığım için pek takmıyorum.

Daha iyi bir sisteme geçmek için basamak olmayacaksa boşuna satma. Sadece kasa 2500 lira rahat eder. Ekran kartı 1000 lira say zaten.

8 çekirdek işlemci var la. Ulen intel hava basmış millete. Diyorum şimdi.

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve bytllh
Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
@bytllh
Bende

- .... Marka 48x Dvd+Rw

Sistem var ve gayet memnunum. Tek yetersiz tarafı ekran kartı benim için. Eskisi gibi oyun oynamadığım için pek takmıyorum.

Daha iyi bir sisteme geçmek için basamak olmayacaksa boşuna satma. Sadece kasa 2500 lira rahat eder. Ekran kartı 1000 lira say zaten.

Şşş satma falan ayıp oluyor hocam :ehe . Ben ufaktan niyetlendim parayı ayarlayabilirsem bakacağım ama oyun performansını merak ediyorum pek anlamıyorum çince gibi geliyor o özellikler bana :D

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve bytllh
bytllh

bytllh

Üye
    Konu Sahibi
@bytllh
Bende

- .... Marka 48x Dvd+Rw

Bilgisayarda sorun olduğu için ya da daha iyi sisteme geçmek için değil benim niyetim. Oyun oynamıyorum. İşlerimi laptop tan halletmeye çalışıyorum artık. 6-7 yıllık laptop vardı satıp bi iyi bşy alayım demiştim. Ona da ssd aldım şimdilik işimi fazlasıyla görüyor. Masaüstüne alışınca laptop kullanmak çok zor geliyor açıkçası. Eğer laptop la işlerimi yapabilirsem satma düşüncesindeyim sadece. Ama şimdilik sadece düşünce.
Masaüstüne ssd almamıştım bu haliyle bile memnunum. Bi ara çok zorlayınca bilgisayar direkt elektriği kesiyordu. Termal macun bakımı yapılmamıştı o yüzdendir diye düşünüyordum. Kasayı açıp temizlik yaptım. İşlemci stock fanında toz birikmiş onları temizledim. Artık kapanma sorunu da yok. Önce aida64 ile kararlılık testi yaparken kapanıyordu temizlikten snra maksimum 77 dereceyi gördü. Kapanma olmadı. Termal macunlar yenilense daha da düşer heralde.
Bilgisayarı sadece yer kapladığı için satma düşüncesine girdim. Yoksa bir sorun olduğundan değil yani

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Bilgisayarda sorun olduğu için ya da daha iyi sisteme geçmek için değil benim niyetim. Oyun oynamıyorum. İşlerimi laptop tan halletmeye çalışıyorum artık. 6-7 yıllık laptop vardı satıp bi iyi bşy alayım demiştim. Ona da ssd aldım şimdilik işimi fazlasıyla görüyor. Masaüstüne alışınca laptop kullanmak çok zor geliyor açıkçası. Eğer laptop la işlerimi yapabilirsem satma düşüncesindeyim sadece. Ama şimdilik sadece düşünce.
Masaüstüne ssd almamıştım bu haliyle bile memnunum. Bi ara çok zorlayınca bilgisayar direkt elektriği kesiyordu. Termal macun bakımı yapılmamıştı o yüzdendir diye düşünüyordum. Kasayı açıp temizlik yaptım. İşlemci stock fanında toz birikmiş onları temizledim. Artık kapanma sorunu da yok. Önce aida64 ile kararlılık testi yaparken kapanıyordu temizlikten snra maksimum 77 dereceyi gördü. Kapanma olmadı. Termal macunlar yenilense daha da düşer heralde.
Bilgisayarı sadece yer kapladığı için satma düşüncesine girdim. Yoksa bir sorun olduğundan değil yani
Değerini anlayan birini bulmadan satma. Pişman olursun.

• Beğen
Tepkiler: PALA.