Manalı Sözler Alemi

Sponsorlu Bağlantılar

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
    Konu Sahibi
Beden eğildikçe ruh yükselir. Bedenden dökülen her yaprak ruhta filizlenir..[FA]

Son düzenleme:

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
    Konu Sahibi
[Özel]

Sararmış ağaçlar ve yerlere dökülmüş yapraklarıyla dolu etrafında kahverengi çitler olan bahçe. Biraz kızılımsılık var. İnce merdivenlerden oluşan yoldan, geniş, kimsesiz, sükunetin hakim olduğu parkbahçeye iniyoruz. Hava puslu gibi ama tatlı bir pembemsilik var. Meydandaki renkler gökyüzüne yansımış sanki. Kasvetli değil, sakinleştirici. Garip bir huzur var.

Hiç konuşmuyor. Sadece yanımda. Sadece mutluluk veriyor. Boynu bükük.

O gün konuşmuştu ama yanlış şeyler söyledi. Alay etmişti. Merakıma karşılık vermekti belki niyeti. Cevabını bilmesede beni oyalamak için sorularımı gelişigüzel yanıtladı. Ben samimi sanmıştım. Ben samimiydim.
Sonra anlamıştım, beni yanlışa sevk ettiğini. Ben anladığımda o da anlamıştı. Yaptığı yanlıştı. Benim gibi birine bunu yapmamalıydı. Ona değer veren birine. Ona karşı heyecan duyan birine.
Pişman olmuştu. Çok pişman olmuştu. Yinede hakkım ona helaldi.
Bunu da biliyordu. Buydu onu daha da pişman eden.
O güzel bahçe, boynunun bükük olması, sevgisi.. Hatasını telafi etmesiydi.

Bahçede yürürken ki sevgisi, mutluluk işte buydu. Böyle bir özrü asla beklemezdim.
Yüzüme bakmadı, asla. Gerek kalmadı. Ruhuma işlemişti. Gözlerimi açtığımda aklımı geri almak kolay olmadı.

İyiki varsın, keşke yine görüşebilsek. "Arkadaşım"..
[FA]

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
    Konu Sahibi
-Tek başımayım, yalnız değilim.
-Ne kadar çoksa, o kadar az görürsün.
-Daha zeki olmanın tek yolu, daha zeki bir rakiple oynamaktır.
-Savaştan kaçmak yoktur. Sadece düşmana karşı avantaj sağlayana kadar ertelenir.

4705163

Üye
güzel konu

• Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3
Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
    Konu Sahibi
Önce doğruyu bilmek gerekir. Doğru bilinirse yanlış da bilinir ama önce yanlış bilinirse doğruya ulaşılamaz..[Farabi]

Varlık gam tuzağıdır. Hür olmak yoklukladır..[Fuzuli]

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
    Konu Sahibi
Cesaret ve edep atalar mirasıdır..[Fuzuli]

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
    Konu Sahibi
Anlatma! Anlamazlar. Kabullendikleri, gerçeğin önüne geçmiştir. Artık gözleri görse de gönülleri görmez. O kadar ki, bu durum onları yanlışı savunacak hale getirmiştir. Yeter ki, ne gelirse, zihinlerini teslim ettiklerinden gelsin. Onlar yapıyorsa doğrudur, gerisi önemli değil, karar onlarınsa haktır, hakkına girilenler ise haksızdır. Gerisini sorgulamazlar.

Kandırılmış olduklarını, kandıklarının gerçek yüzlerini, ancak güvenlerini sarsıcı, canlarını yakıcı bir tokat yediklerinde anlarlar.
Sen onlara fayda veremezsin. Dahası seni, inandırıldıklarının karşısındasın diye düşman bilirler, sen onlar için çabalarken.

İşte bu yüzden, seni duymak isteyen duyar. En önemlisi, seni, seni yaradan duymaktadır, o bilmektedir ya sadece gerçeğin peşinde koştuğunu, bu senin gücündür. Diğerleri için elinden geleni yaptın. Artık onları kendilerine bırak. Bir gün utanacak, üzülecekler. Sana öteleyen gözlerle bakarken, asıl dağılmış durumda olanın, yanlış yerde duranın kendileri olduğunu öğrenecekler. Bir gün anlayacaklar... [FA]
Kendi menfaatin için başkasına haksızlık yapma. Başkasının menfaati için senin aleyhine hüküm verilmesine ise sabret..[Hz. Ali]

Son düzenleme:
Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
    Konu Sahibi
Karanlıkta oturanlar gerçek ışığı görürler..[Hz.İsa]
Bazı insanlar, bazen insanlar..[George Bernard Shaw]
Bir insan hakkında, başkalarının onun için söylediklerinden çok, onun başkaları için söylediklerinden fikir edinilebilir..[Leo Alkman]
''İtibar parayla satın alınabilir ama karakter ve ahlak asla.'' [FA]
Eğer aç ve kimsesiz bir köpeği alıp bakar ve rahata kavuşturursanız sizi ısırmaz. İnsan ve köpek arasındaki temel fark budur..[Mark Twain]
Çok yükseğe çıkamam; bende yükseklik korkusu var. Kimseyi yarı yolda bırakamam; bende 'alçaklık' korkusu var..[Oğuz Atay]
İnsanları tanışırken değil, tartışırken tanırsınız. Çünkü öfke saklanan kişiliği ortaya çıkarır..[Atakan Gülgar]

Son düzenleme:
ibrother

ibrother

Üye
İnandıkların bir bir yalan çıkıyorsa büyüyorsun...

• Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3
Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
    Konu Sahibi
Bazen canavarlarla savaşmak için başka bir canavar gerekebilir..[Dr. Henry Jekyll (Russell Crowe) - The Mummy (2017)]

Üst Alt