Make SIS ve UnMake SIS Kullanım Bilgileri

PaNTeR

Üye
    Konu Sahibi
Geçen bir arkadaşa PM'den tarif etmiştim, burda da bulunmasının yaralı olacağını düşündüm...

Öncelikle programı çalıştıramayan arkadaşlar, program aşağıdaki dosyaya ihtiyaç duyuyor ve bu dosya maalesef her makinada bulunmuyor. Siz alttaki linkten gerekl dosyayı temin edebilirsiniz...Gelelim programın kullanımına:

UnMakeSIS :

Öncelikle dikkat etmeniz gereken, programı yüklediğiniz dizinin adı 8 karakteri geçmeyecek, yoksa çalışmıyor. (Örn:"c:\makesis")

Un Make SIS programını açın ve allta bulunan "Open" butonuna basarak düzenleyeceğiniz yada içeriğini görmek istediğiniz sis formatlı dosyayı açın. Dosyanın içeriği ortadaki büyük "Files" ekranında görünecek... Alttaki open butonunun yanıdaki "Extract Files" butonuna basarak dosyaları SIS içerisinden çıkarmış olursunuz. Ayıklanan dosyalar, açtığınız sis dosyasının bulunduğu yere, uygun klasörlerin içerisine çıkartılır. Yani telefona yüklediğinizde gitmeleri gereken klasörlerin içerisine...

MakeSIS :

Bu programın, konunun başında belittiğim gibi, ufak bir gıcıklığı var... Dos tabanlı bir uygulamayı baz alarak çalıştığından, programı kurduğunuz dizinin veya çalışma yaptığınız dosyaların bulunduğu dizinlerin klasör adlarının 8 karakteri geçmemesi ve Türkçe karakterler gibi özel karakter içermemesi gerekiyor. Benim tavsiyem programı "C:\MakeSIS" klasörü içerisine kurmanız ve bu klasör içine "Proje" adında bir klasör açarak çalışmalarınızı bunun içerisinde yönetmeniz...

Yani örnek olarak, "C:\MakeSIS\Proje\SYSTEM\APP\X"

Sonra gelelim özel paketlememize... MakeSIS programını açın bu sefer.

"Project Path" bölümüne "C:\MakeSIS\Proje" klasörünü seçin. "Dest. Folder" otomatik olarak yazıcak. "Name of the program" yazan yere programın adını yazın... "Popup during install" kutusunu işaretleyin, iki buton şeklinden birini seçin ve "Edit" düğmesini basın. Açılan pencereye, kurulum esnasında telefonun ekranında gözükmesini istediğiniz bir mesaj yazın. (Örn:"Bu program PaNTeR tarafından yeniden paketlenmiş olup, tüm MaxiCep kullanıcılarına armağan edilmiştir...")

"Default install in" bölümünden programın yükleneceği yeri seçiyorsunuz. "Ask" olarak bırakırsanız, kurulum esnasında (Telefonmu, Hafıza Kartımı) diye kullanıcıya soruyor...

"Create .sis file" butonuna basınca "C:\MakeSIS\Proje" klasörü içine paketlenmiş kurulum dosyasını atıyor... SIS formatlı dosyanız hazır. Artık bu dosyayı bizimle paylaşabilirsiniz! ;;)

Bunları neden anlattık?

Bu sayede n-Gage oyunlarını sis haline getirebilir, kendinize özel zil seslerini, artalan resimlerini ve tamaları size özel bir şekilde paketleyebilir, yada elinizdeki sık kullandığınız programların hepsini açıp bir tek kurulum dosyası altında toplayabilirsiniz. Sık sık telefon formatlayan arkadaşlara tavsiyemdir. Formattan sonra bir tek dosyayı yükleyerek bütün programlarının yüklenmesini kim istemez ki?
 

Ekli dosyalar

  • Beğen
Tepkiler: kurtulus145, p-siko mobile ve alonee.35
msw

msw

Üye
güzel bilgi tşk
 
serdar06288

serdar06288

Üye
valla anlattığın çok iyi oldu bu daha iyi bilmiyodum sağol
 

ReCKLeSS

Üye
Anlatımlarda hata var..
 

tameriscen

Üye
arkadaşlar ben bu programları başka bir siteden indirmiştim fakat içinden 3. bir programdaha çıkmıştı ve o programla açtığımız sisi dosyalarının içinde bir dosyayı açtığımızda programı türkçeleştirebiliyorduk. bu programı bilen arkadaşlar varsa yardımcı olabilirmi?
 

özay

Üye
*.rsc yani rsc uzantılı dosyayı türkçeleştiriyoruz.yıldız yerine programın ismi olabilir.
 

özay

Üye
rstool programından bahsediyorsan bu programla rsc uzantılı dosyayı açıp kodların üzerine gelince uni tuşuna bas altta çıkan yazının türkçesini yazıp yanındaki işarete tıkla tükçe olur hepsini değiştirdikten sonra save tuşuna bas ok...
 

hierol

Üye
<div class='quotetop'>(özay &#064; Jan 29 2006, 10&#58;13 PM) [post=266862]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
rstool programından bahsediyorsan bu programla rsc uzantılı dosyayı açıp kodların üzerine gelince uni tuşuna bas altta çıkan yazının türkçesini yazıp yanındaki işarete tıkla tükçe olur hepsini değiştirdikten sonra save tuşuna bas ok...
[/b][/quote]merhaba bu programı nasıl bulabilirim.cevabı [email protected] gönderebilir misin .Şimdiden teşekkürler
 

duplicator

Üye
saolasınız çok iyi paylaşımlar
 
akula

akula

Üye
kardes konu acılalı iki yıl olmus linklerin ucması normaldir:D
 
Ozan

Ozan

Admin
makesis
unmake sis

eklenti olarak ekledim elimdekini fakat en üstteki dosya gerekli degil sanırım zaten yokmus bende
 

deniz1971

Üye
bilgi için teşekkürer.
 

rdmsnl

Üye
TŞK
 

deepblue26_26

Üye
saolasın bilader
 
besiktas34

besiktas34

Üye
Bilgiden Dolayı Teşekkürler.
 

wanted_mh

Üye
teşekkürleer
 

mucahid91

teşekkürler
 

ozpasaoglu

Üye
tam aradığım şeydi teşekkürler
 

kral_9854

Üye
gerçekten saol çok gerekli bir programdı benim için
 

Benzer Konular

    • Beğen
    • Sevdim
Cevap
1
Görüntüleme
444
MAERKEK
Eren Değerli
Cevap
6
Görüntüleme
251
Eren Değerli
Cevap
1
Görüntüleme
362
MAERKEK
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt