[MAGP] [Anlatım] Kaynak Koddan Rom Derleme

Sponsorlu Bağlantılar

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
Yaparsan olur

eenneess5467

Üye
biri t40 icin cwm bise cikarsin artik off yaaa :(biri t40 icin cwm bise cikarsin artik off yaaa :(

• Beğen
Tepkiler: israfiloltu
HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
Konu güncellendi :)

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
Kaynak kodların hazırlanması bölümü tamamlandı :)

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
Konu artık rom derlemede kullanılabilir :) zamanla çeşitli geliştirmelerde eklenecek

mrkynk

mrkynk

Üye
Ben S3 Mini Kullanıcısıyım. Fakat bir üst modeli olan i8200Q modeli var bende. "local manifest" i düzenledim. Yanlız Samsung OpenSource da indirdiğim arşivden hangisini kullanacağım kernel.tar.gz ve platform.tar.gz diye iki tane var benim cihazım ile ilgili hiçbir kaynak repo yok. Birde artık kernel mi repo mu onu android klasörüne mi atacağız. Lütfen yardımcı olun.

mrkynk

mrkynk

Üye
Kimse yok mu?

eren2934

eren2934

Üye
Tesekkurler cok yararli konu

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
Tesekkurler cok yararli konu
eyvallah :)
Ben S3 Mini Kullanıcısıyım. Fakat bir üst modeli olan i8200Q modeli var bende. "local manifest" i düzenledim. Yanlız Samsung OpenSource da indirdiğim arşivden hangisini kullanacağım kernel.tar.gz ve platform.tar.gz diye iki tane var benim cihazım ile ilgili hiçbir kaynak repo yok. Birde artık kernel mi repo mu onu android klasörüne mi atacağız. Lütfen yardımcı olun.
cihazının bir benzeri varsa onun repolarını kullanabilirsin

metrixx02

Üye
Sorunuma yardımcı olabilirmisiniz?
hocam local maniest kullanmadan bu işide yapabilirsiniz .tek ihtiyacınız olan vendor - device -kernel tree bulmak xda daki AOSP romlardan birisinde mutlaka yayınlayan vardır.onlarda birkaç değişiklik ile local manifeste gerek kalmadan rom portlayabilirsiniz .ileride hakan hocam uygun görürse konu şeklinde anlatırız ama sınavlardan cok ilgilenemiyorum özelden yazın oradan yavas yavas ilerleriz gerekirse

Blue59

Blue59

Üye
Aktif olarak rom derleyen var mı şu zamanlarda? ben derliyordum fakat Laptop iflas etti :) kaldık böyle
Bu arada herkese hayırlı ramazanlar...

• Beğen
Tepkiler: metrixx02 ve Metalci Melek

metrixx02

Üye
ben derleme yapıyorum hocam bana bi hangouts adresinizi ozelden yollayın yardımcı olayım
[

mrkynk

mrkynk

Üye
Bakın şimdi size konuyu açıyorum.
Ben AOSP rom geliştirmek istiyorum. Tüm dosyaları indirdim ve mevcut. Telefonumun modeli Galaxy S3 Mini I8200Q modeli. Samsung Open Source Center dan gerekli zip dosyasınıda indirdim ve şuanda kilit durumdayım. Hangi arşiv dosyası (("Platform.tar.gz", "Kernel.tar.gz") ikisininde boyutu bir hayli büyük.) ile telefonum için gereken dosyaları edineceğim ve asıl sorun bu dosyaları nasıl indirdiğim repoya dahil edeceğim. XDA yı çok araştırdım hatta XDA university de anlatım çevirip anlamaya bile çalıştım fakat asıl sorunumu bir türlü halledemedim. Hangouts adresimi gönderdim. Yardımcı olmak isteyenler Buraya belirtebilirler.

metrixx02

Üye
hangoutsdan yazdım hocam ulaşın bana

• Beğen
Tepkiler: mrkynk
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
eyvallah :)

cihazının bir benzeri varsa onun repolarını kullanabilirsin
Apk decompile etme hakkında konu açabilirmisin? Bunu gerçekten çok merak ediyorum. TouchWiz framework apk ları decompile edebilirsem üst seviye modellerin arayüzünü kendi cihazında kullanabilirmişim.
Bir ara denedim apk tool ile fakat biraz karmaşık geldi ayrıca yarım kalınca dağıldı iyice

mrkynk

mrkynk

Üye
Apk decompile etme hakkında konu açabilirmisin? Bunu gerçekten çok merak ediyorum. TouchWiz framework apk ları decompile edebilirsem üst seviye modellerin arayüzünü kendi cihazında kullanabilirmişim.
Bir ara denedim apk tool ile fakat biraz karmaşık geldi ayrıca yarım kalınca dağıldı iyice
Bak aslında decompile konusu iyi olabilir fakat üst sürümün touchwiz arayüzü ile saf android arayüzünü eklerim daha iyi.

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Bak aslında decompile konusu iyi olabilir fakat üst sürümün touchwiz arayüzü ile saf android arayüzünü eklerim daha iyi.
Aslında bayadır yapmak istediğim birşey fakat tam olarak meseleyi çözemedim. Bilen varsa konu açsa çok sevinirim bizde öğrenmiş oluruz.

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
Tema konusuna hiç girmedim sanırım nossbar ın bi konusu vardı

Üst Alt