[MAGP] [Anlatım] Kaynak Koddan Rom Derleme

Sponsorlu Bağlantılar

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
Bilgisayarda telefonun tarayıcısında ve tapatalkta denedim görünüyor hala zaten o resim pekte önemli değil :)

• Beğen
Tepkiler: Invoke

blackcat67

blackcat67

Üye
güzel konu :) :thumbup:

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
Eyvallah :)

blackcat67

blackcat67

Üye
bu arada ubuntu 13.10 için yüklenecekleri yazayım ben siz kopyala yapıştır yapın direk sırasıyla
sudo apt-get install git-core gnupg flex bison gperf build-essential
sudo apt-get install zip curl zlib1g-dev zlib1g-dev:i386 libc6-dev lib32ncurses5-dev
sudo apt-get install ia32-libs x11proto-core-dev libx11-dev:i386 libreadline6-dev:i386
sudo apt-get install lib32z-dev libgl1-mesa-dev g++-multilib mingw32
sudo apt-get install tofrodos python-markdown libxml2-utils xsltproc readline-common
sudo apt-get install libreadline6-dev libreadline6 lib32readline-gplv2-dev libncurses5-dev
sudo apt-get install lib32readline5 lib32readline6 libreadline-dev libreadline6-dev:i386
sudo apt-get install libreadline6:i386 bzip2 libbz2-dev libbz2-1.0 libghc-bzlib-dev lib32bz2-dev
sudo apt-get install libsdl1.2-dev libesd0-dev squashfs-tools pngcrush schedtool libwxgtk2.6-dev

• Beğen
Tepkiler: xavxmaxi
HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
konuya büyük güncelleme yapıldıçoklu repo indirme eklendi

• Beğen
Tepkiler: xavxmaxi
Blue59

Blue59

Üye
İyi aksamlar cok guzel bir anlatim olmus elinize saglik :) benim bi kac sorum olacak. Ben cm11 derlemek istiyorum telefonum wave 2 orjinali bada ama android portlandi. Cm11 kodlarini indirip diger portlanmis kodlari mi eklemeliyim? Birde pc 32bit ama 64bit ubuntu yuklenir mi? Tesekkurler...

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
64 bit yüklenmez :) wave biraz karışık cihaz bilmiyorum olurmu

Blue59

Blue59

Üye
Tesekkurler :) yeni bilgisayar sart iyi günler dilerim.

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
32 bittede yaparsın ma sorunlar çıkarabilir dene istersen :)

MUSTAFA AKPINAR97

MUSTAFA AKPINAR97

Üye
Deneyipte yapan kac kisi var benim soyle merakım var ubuntu linux kurcaz bilgisayara da cihazın kaynak kod lari indircez e tamamda o kodların ustunde degisiklik yapcazmi neye gore yapcaz ?

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
Yok anlatımı takip etmen yeterli eğer cihazın cm tarafından resmi olarak desteklenmiyorsa listeye eklemen lazım

MUSTAFA AKPINAR97

MUSTAFA AKPINAR97

Üye
Yok anlatımı takip etmen yeterli eğer cihazın cm tarafından resmi olarak desteklenmiyorsa listeye eklemen lazım
Benim cihazın 8 inch olani CM tarafından unoffical listesinde var benim cihaz hic yok unoffical olunca rom yapiyormu cyanogenmod ?

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
Hayır cihazı olan portluyor demek oluyor

devfrm

Üye
bende turkcell t40 var stock romu tam bir cöp. cyanogenmod yuklemek istiyorum fakat bildigim kadarıyla cyanogenmod yok bu cihaz icin. bundan dolayı bu yontemle kendim cyanogenmod yapabilir miyim? daha once ubuntu ve terminalle ugrasmıslıgım vardır o yonden bı sıkıntı yok :)

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
Vizelerden sonra konuyu dahada geliştiricem ondan sonra denersiniz :)

devfrm

Üye
anladım hocam ben de lys den once birsey yapamam zaten. benim aradıgım sey bu konuda anlatılan sey mi?

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
Aynen ama kesin olacak diye bişey yok hatalar çıkacaktır onlarda elinden öper :D

devfrm

Üye
ugrasmak gerekiyor hem android-linux hakkında ogrendiklerim yanıma kalır :) burada bir anlatım var işimize yarar bir sey mi?

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
Uğraşma ven onu görmüştüm :)

devfrm

Üye
Nasil yani zte turkcell t40 a cyanogenmod yuklenemiyor mu?

Üst Alt