M4 Aqua Yardım Lütfen

Sponsorlu Bağlantılar

elcondor

elcondor

Üye
    Konu Sahibi
M4 Aqua Yardım Lütfen
Cihaz sony ama problemin androidle ilgili olduğunu düşündüğüm için konuyu buraya açtım.

Cihaz son zamanlarda aşırı yavaşladı ve sonunda mavi ekran geldi, kapatıp açtığımda cihaz uzun süre tepki vermiyor ve kendiliğinden açılıyordu.
Sonunda cihazı ayarlar menüsünden sıfırladım ve ilk aldığım günkü hale getirdim fakat sorunlar arttı

Cihaz 2 gb ram olmasına rağmen 882 mb ram olarak görünüyor ve yavaşlama haliyle devam ediyor, bu da yetmezmiş gibi sağlamken 4.5G çalışıyorken şimdi 3G çalışıyor ve ilgili menüden LTE seçtiğim halde aktif olmuyor. Hadi LTE sorununu geçtim de RAM neden bu kadar düşük görünüyor?
Cihazı bir de sony compenion üzerinden onarım yapmayı düşünüyorum. Ama öncesinde uzman üyelerden konu hakkında kalıcı bir çözüm var mı bilgi almak istiyorum.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sado_27

sado_27

Üye
orjınal romunu ındır flash tool ile yenıden yazılım yukleme yap eger donanımsal bir sorun değilse yazılımsal sorun ortadan kalkacaktır buyuk ihtimal ile yazılımsal sorun sen orjınal room dosyasını ındır yapamazsan dosyaları ındır hersey hazırda dursun burdakı herkez yardımcı olacaktır kolay gelsın

• Beğen
Tepkiler: elcondor
elcondor

elcondor

Üye
    Konu Sahibi
orjınal romunu ındır flash tool ile yenıden yazılım yukleme yap eger donanımsal bir sorun değilse yazılımsal sorun ortadan kalkacaktır buyuk ihtimal ile yazılımsal sorun sen orjınal room dosyasını ındır yapamazsan dosyaları ındır hersey hazırda dursun burdakı herkez yardımcı olacaktır kolay gelsın
Daha önce flashtool kullandım ama samsung cihaza rom yüklemesi yaptım, benim cihaz için orjinal rom hangi isimde geçiyor onu bilmem gerek, malum bölgeden bölgeye romlar değişikşik gösterebiliyor. biraz araştırıp bulurum sanırım.. teşekkürler

sado_27

sado_27

Üye
flash tool da cok basıt bırkez kullanman artık odın gıbı kullanman gıbı olucak telefonun romunu sen bılebılırsın cunku M4 aqua bır model yok telefonun ayarlar yazılım bılgılerı telefonun bılgılerıne ulas ona gore arattır sen nerden aldıysan o bolgenın romunu ındır turkıyeden aldıysan turkıye romu ındır almanyasa alman romu ındır veya sen bana telefonun tam ısmını Örnek : z2 black d6503 gıbısınden ısmını yaz bakalım

tayren

tayren

Üye
Flashtool da zaten Xperia Firmware var sağda simge olarak ona tıkla modeli bulup istediğın ülkenin romunu indirip .ftf sini oluşturmasını bekleyip flashlaybilirsin bu arada flastool yukledıkten sonra bilgisayarım/c/flashtool klasorundeki driver klasöründeki driverleri kurman gerek yoksa yükleme yapmaz

• Beğen
Tepkiler: elcondor
elcondor

elcondor

Üye
    Konu Sahibi
flash tool da cok basıt bırkez kullanman artık odın gıbı kullanman gıbı olucak telefonun romunu sen bılebılırsın cunku M4 aqua bır model yok telefonun ayarlar yazılım bılgılerı telefonun bılgılerıne ulas ona gore arattır sen nerden aldıysan o bolgenın romunu ındır turkıyeden aldıysan turkıye romu ındır almanyasa alman romu ındır veya sen bana telefonun tam ısmını Örnek : z2 black d6503 gıbısınden ısmını yaz bakalım
Resimlere bakıver umarım istediğin bilgi vardır.

elcondor

elcondor

Üye
    Konu Sahibi
Hafıza kartında sorun var ve cihazı kilitliyor sandım ama değilmiş. Bana flashtool yolu göründü, firmware indiriyorum, yükleyince sonucu yazarım..

Son düzenleme:
sado_27

sado_27

Üye
sen flash tool ıle yazılımı yukle cunku yazdıgın sorunlar yazılımsal xperafimvare ıle E203 olan stock romunu kolaylıkla ındırebılırsın eger ftf olusturmayı bılıyorsan gerısı cok basıt zaten yapamazsan yıne burda yardımcı oluruz umarım sorun çözülür
burdaki arkadaşımız nextman güzel bir şekilde paylaşım yapmış
Flash Tool İçin FTF Dosyası Oluşturma Resimli Anlatım

goldmobile

goldmobile

Üye
Xperia companion ile onarım yap

elcondor

elcondor

Üye
    Konu Sahibi
Xperia companion ile onarım yap
Onarım yaptım, yine aynı durum devam ediyor. Biraz araştırma yaptım, xperia modellerinde kronik bir sorunmuş bu durum. İlginçtir, Ram 1800 mb ile 820 mb arasında gidip geliyor. Yani orarım yapıp açtım 1800mb görünüyordu, biraz kullandım yavaşladığını hissedince baktım ki 820 mb olmuş. Durduk yere mavi ekran verip kapanıyor ama çok sık olmuyor. Neyse gittiği yere kadar napalım, kendime yeni cihaz alıp kızıma vermiştim sony telefonu, zavallı kızım hevesi kursağında kaldı [emoji21]

elcondor

elcondor

Üye
    Konu Sahibi
sen flash tool ıle yazılımı yukle cunku yazdıgın sorunlar yazılımsal xperafimvare ıle E203 olan stock romunu kolaylıkla ındırebılırsın eger ftf olusturmayı bılıyorsan gerısı cok basıt zaten yapamazsan yıne burda yardımcı oluruz umarım sorun çözülür
burdaki arkadaşımız nextman güzel bir şekilde paylaşım yapmış
Flash Tool İçin FTF Dosyası Oluşturma Resimli Anlatım
Flashtool işe yarar mı kararsızım, çünkü onarımla gelen versiyon ile flashtoolda gördüğüm versiyonu karşılaştırdım noktası virgülüne kadar aynı. Ama boş zamanımda flashtool ile ilgileneceğim.. Ben şimdilik günü kurtardım diyebilirim, bir de flashtool denerim.

sado_27

sado_27

Üye
karar senin saygı duyarız :) onarım ile sıfırdan rom atmak bırbırınden farklıdır zaten adı üstünde onarım onarmak hataları duzeltmek ... Zaten attıgın yazılım birebir aynıdır en fazla ulkeler arasında yuklü gelen uygulama farkı vardır senın yaptıgın onarım ıle turkıye romu arasında nokta vırgul soru işaretine kadar aynıdır burdakı amac zaten aynı romu yuklemek degıl temız bir rom kurmaktır. örnek verırsek windows 7 ,8,10 kurarsın pcye bır hata olusur çözemezsın sorunu tek çare format atmaktır ama gel gelelımkı aynı cd yı kullanırsın ve sorunun çözülür :) eger yazılımda sony olarak kronık sorun varsa 6.1 de sende 5.1 yukle sorun kalkar zaten kronık sorun yazılımla alakası ıse caresı vardır ama telefon donanımsal sorunsa ona bırsey yapamyız kolay gelsın

elcondor

elcondor

Üye
    Konu Sahibi
karar senin saygı duyarız :) onarım ile sıfırdan rom atmak bırbırınden farklıdır zaten adı üstünde onarım onarmak hataları duzeltmek ... Zaten attıgın yazılım birebir aynıdır en fazla ulkeler arasında yuklü gelen uygulama farkı vardır senın yaptıgın onarım ıle turkıye romu arasında nokta vırgul soru işaretine kadar aynıdır burdakı amac zaten aynı romu yuklemek degıl temız bir rom kurmaktır. örnek verırsek windows 7 ,8,10 kurarsın pcye bır hata olusur çözemezsın sorunu tek çare format atmaktır ama gel gelelımkı aynı cd yı kullanırsın ve sorunun çözülür :) eger yazılımda sony olarak kronık sorun varsa 6.1 de sende 5.1 yukle sorun kalkar zaten kronık sorun yazılımla alakası ıse caresı vardır ama telefon donanımsal sorunsa ona bırsey yapamyız kolay gelsın
Üstad, rom dosyasını indirdim 4 adet dosya geldi ve buraya kadar tamam. Sonra bunları ayrıştırdım ve sin uzantılı dosyalar oluştu, FTF ye çevirmek için ilgili şeyleri de yaptım ama convert yaparken flastool kilitleniyor ve uzun süre yanıt vermiyor. 30 dak sabırla bekledim yanıt vermeyince kapattım. Tekrar denedim tekrar tekrar ama flashtool donuyor ve yanıt vermiyor.

Son düzenleme:
sado_27

sado_27

Üye
Pc de virüs programı varsa devre dısı birak isini bitirene kadar ayrica guvenlik duvarı vs varda devre dışı bırak bide böyle dene olmazsa farkli flastool surumlerini dene
Eger bunlardan dolayi düzelmezse oluşturdugun ftf dosyasinda bir sorun vardir

Üst Alt