Lys sonucları acil....

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tuba.Erva

Tuba.Erva

Üye
    Konu Sahibi
Lys sonucları acil....
ya ösym sonucuna bakan varmı anlamadım hıcbırsey ben:bilmm

Badem21

Üye
bnde anlamdım merak etme

Tuba.Erva

Tuba.Erva

Üye
    Konu Sahibi
bnde anlamdım merak etme
:ehe:ehesaol yanlız değilmişim..ya nasıl tercıh yapcaz puanım az mı cok mu onu bıle bılmıyorum alan dısı daha fazla geldi ..şeytan dıyo yaz kırılsın puanın

--------------- Ekleme ---------------

heyy baska yokmu anlayan:hmmm

Lacrymosa

Üye
Neyi anlamadınız? Genel lise öğrencisiyseniz (fen, anadolu, öğretmen, vb.) yani LYS'ye girdiyseniz sağ taraftaki puanlara bakacaksınız. Sayısal öğrencisi iseniz MF-1, MF-2, MF-3 ve MF-4 puanları bu sınavlardan aldığınız puanlardır. Ama bu puanlara göre yerleşmiyorsunuz. Yan tarafta Y MF-1, Y MF-2, Y MF-3, Y MF-4 puanları var. Zaten üst tarafta ne olduğu yazıyor. Y yerleştirme anlamına geliyor. Y puanlarına okul puanları eklemiştir. Y puanları en fazla 575 olabilir. Y olmayan MF, TM, TS puanları YGS ve LYS'lerde aldığınız puanların %40 ve %60 ile birleşmiş halidir. En fazla 500 olabilir.

Kısacası genel lise öğrencisi iseniz Y MF, Y TS ya da Y TM puanlarına bakacaksınız.

Tuba.Erva

Tuba.Erva

Üye
    Konu Sahibi
Neyi anlamadınız? Genel lise öğrencisiyseniz (fen, anadolu, öğretmen, vb.) yani LYS'ye girdiyseniz sağ taraftaki puanlara bakacaksınız. Sayısal öğrencisi iseniz MF-1, MF-2, MF-3 ve MF-4 puanları bu sınavlardan aldığınız puanlardır. Ama bu puanlara göre yerleşmiyorsunuz. Yan tarafta Y MF-1, Y MF-2, Y MF-3, Y MF-4 puanları var. Zaten üst tarafta ne olduğu yazıyor. Y yerleştirme anlamına geliyor. Y puanlarına okul puanları eklemiştir. Y puanları en fazla 575 olabilir. Y olmayan MF, TM, TS puanları YGS ve LYS'lerde aldığınız puanların %40 ve %60 ile birleşmiş halidir. En fazla 500 olabilir.

Kısacası genel lise öğrencisi iseniz Y MF, Y TS ya da Y TM puanlarına bakacaksınız.
bu konu cok gerıde kaldı sımdı baska konu tartısıyoruz saol yınede bılgı ıcın:oke:

asder_fs

asder_fs

Üye
:hmmm:hmmm:hmmm

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt