Casper g900 mu monster abra a7 mi ?

Sponsorlu Bağlantılar

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
Casper g900 mu monster abra a7 mi ?
konu dışı olabilir belki ama birkaç saatlik araştırma sonucunda iki model arasında kaldım.
metal kasa ekran kartı ve dış görünüş olarak g900.1160-BV60X-B
17 inç ekran,işlemci, ram ve ssd kapasitesi olarak abra a7 v14.2.4 ü beğendim. aralarında 1000 lira oynuyor aşağı yukarı.
marka olarak sizin fikriniz varmı kullanım yorumları vs.
abranın sadece kasa çok hoş durmuyor.
tulpar bakınıyordum ama stokta yok ve zam gelmesini bekliyorum.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Casper

• Beğen
Tepkiler: Alo_Azrail
Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
ilave 16 gb ram ve 500 gb ssd yi ayrıca 17 inc ekranı bir kenara bırakıp casperi neden seçmem gerektiği konusunda kararsız kaldım :D
işlemcisi de i5 ama 12. nesil ekran kartı sadece düşük o da 3050 ti

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
casperda ekran kartı filan iyi. hdd yi sök m2 illakı destekliyordur takarsın olmadı. eğer kronik sıkıntısı filan yoksa bence casper tercih edilmeli ha şuda var. 15 17" farkı var bunun getirdiği bazı avantajlardan dolayıda m2 vs yada extra Şeyler Ekleyebilirsin. Yani Oyun vsde çok fark olur mu bilemem ama bana göre en büyük fark ekran boyutu diğer türlü aynı sayılır.

• Beğen
Tepkiler: Alo_Azrail
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Asus tuf aldım geçen sene. Rtx 3050 var. İlave ram ve ssd yükseltmesi ile güncel oyunları sorunsuz ve akıcı bir şekilde oynuyorum. Capserin birçok sorunu var diye duymuştum çok eskiden beri. Monster al derim.

• Beğen
Tepkiler: Alo_Azrail ve gonyalı
gonyalı

gonyalı

Üye
aynen casper çooook eskiden iyiymiş sonra bozmuşlar diye duymuştum bende
Mesaj birleştirildi:

hatta sağır sultan bile duymuş

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
aynen casper çooook eskiden iyiymiş sonra bozmuşlar diye duymuştum bende
Mesaj birleştirildi:

hatta sağır sultan bile duymuş
O Zaman Ben Sağır Sultan Değilmişim. Madem Duymadım :hmmm

Her Markada Kronik Sorunlar Olabilir. Yani Samsung Asus vs Yarısı Çerçeve Kırıyor Yarısı Besleme Arızası Veriyor Yani Kesin Sorunsuz Cihaz Zor. Zaten Garantisi Var 2 Yıldada Birşey Olacağını Sanmam.

• Düşünceli
Tepkiler: gonyalı
mrgoxel

mrgoxel

Üye
yıllar sonra bir yorum yapayım diye girdim :)

herkesin bütçesi gereği ve teknolojik eşyalara ulaşılabilirlik ortadayken, bu duruma göre yapıyorum yorumumu.

şahsen tercihim marka değil keseme ve ihtiyaçlarıma uyan olurdu.
elektronik eşyanın ömrü kullanıcısı ve üretim aşamasındaki hatasızlığından ibarettir.
ihtiyaçlarımı karşılayan hangi marka ise ben ondan alırım, marka fanatizmine karşı bir insanım. sonuçta arıza elektronik eşyada olabilecek bir durumdur. yani marka da olsa arıza yapabilir.
kullanımım uzun süreli olacaksa illaki yedek parça tedarik durumunu araştırırım. (oyun laptopları için özellikle adaptör ve işlemci fanı ilerleyen yıllarda ilk cartayı çekecek parçalar gibi görünüyor)

• Beğen
Tepkiler: Alo_Azrail ve gonyalı
Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
işim gereği zaten ihtiyacım olduğu için kafaya koydum artık. almışkende iyisini seçeyim arada oyun atarım dedim yıllardır ilk ve tek bilgisayarım olan casper marka bi antikayla idare ediyordum. ekran kartı yanık ne çileler çektirdi bana :D ama sağlam markaymış hala iş görüyor.
neyse baktım 27 veren 30 da verir dedim tulpar t7 20.5.6 sipariş verdim. :D plastik kasa bi tık içime yer etti ama o da eksik olsun nolacak sanki dışı değil içi lazım bize :D

• Beğen
Tepkiler: gonyalı

Üst Alt