Lütfen bilen biri varsa söyleyebilir mi?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
juju6611

juju6611

Üye
    Konu Sahibi
Lütfen bilen biri varsa söyleyebilir mi?
N8 kullanıcısıyım ben arkadasımı uydu üzerinden haritada izleme şansım var mı.
yani sanki ona bi verici baglamış gibi gprs üzerinden onu haritalarımdan izleme şansım var mı

onun telefonunu benım telefonuma eşleştirsem(nasıl bilmiyorum) onu haritalarımdan izleyebilirmiyim bilen biri söylesin lütfen..
varsa nasıl ne yapmam gerekiyor? :((

yaren_dede

yaren_dede

Üye
yabancı bir dizide görmüştüm haritadan yerini görüyordu ama telefon açıktı yerine bakarken
türkiyede böyle bir sistem kullanılıyormu acaba

juju6611

juju6611

Üye
    Konu Sahibi
evet merak ediyorum eger varsa paylaşabilir misiniz?

trontr

Üye
öncelikle bunu gizli mi yapıcaksın yoksa arkadaşın da bilecek mi ??

Eğer gizli değilse google maps programını yükle her iki telefona. 2 tane gmail üyeliği al oturum aç telefonlarda. Google latidute yi etkinleştir. Hem o seni haritada görür. Hem sen onu görürsün ;)

ben gizli yapıcam diorsan uygulamalar kısmında tellefon güvenliği antivirüs falan bölümüne gir. Anti theft programları var. Çalıntıya karşı yapılmış. Birini denemiştim ama adını hatırlamıorum. Snn belirlediğin bir mesahı atınca o telefona koordinatlarını gönderiodu. yerini bulabiliordun.

Şuan mobilden girdiğim için ve finallerimmolduğundan sana ancak bu kadar yardım edebilirim.

mcalisir

Üye
android telefonlarda var böyle bi olay şahsen gördüm tanıdığım ile otururken başka birini bekliyorduk mapse girdi gps üzerinden onun yerini ve bizim yeri görebiliyorduk ama karşı tarafta da maps açıktı

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
öyle birşey daha emniyete bile yeni gelmişken telefonlara bekle dur artık.

trontr

Üye
arkadaşım var öyle birşey. Ayrıca emniyete falan yeni de gelmedi. Bilmediğin konularda emin konuşma.

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
emniyette telefon ile takip var diyorsun yani. :hmmm

- - - Eklendi - - -

ya sen soruyu anlamadin yada ben.

asigsasi

asigsasi

Üye
emniyette telefonları takip var fakat telefondan telefonu takip yoktur

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR

trontr

Üye
telefondan telefon takip etme gibi bir konuya emniyeti karıştırırsan böyle saçma şeyler çıkar ortaya. O kadar teknolojik alet vs vs varken neden telefon kullansın emniyet.

- - - Eklendi - - -

senin bu dediğin türk hava yolları uçağa park sensörünü yeni takdırdi gib bişey olmuş. Ayrıca emniyette de sadece bir cep telefonu kullanarak daha önceden içine program atılmamış bir telefonu takip etme yeteneği olduğunu sanmıyorum. Başka aletlerle tzkip edilen cep telefonunun nerede olduğu bilgisi merkezden polisteki telefone iletiliyordur ancak.

Ns_Lion

Ns_Lion

Üye
ahahah konu kaymıs :)

@trontr kardeşin dediği gibi vardır öyle . denemek laızm.

okitox

okitox

Üye
iphone 4 te vardı bi program numarayı yazınca buluyordu yerini...

By_GaBLiN

By_GaBLiN

Üye
Google latitude üyeliği alin google maps kurun telefonlara oturum açın ve birbirinizi ekleyin bu kadar

kaavkw

Üye
Bir tane program vardı ama unuttum iki veya daha fazla telefonda kurulu olunca insanlar birbirini görebiliyordu, tabii gizli bir şey istiyorsan o ayrı. Programın adı aklıma gelirse yazarım.

juju6611

juju6611

Üye
    Konu Sahibi
tamam bekliyorum kaavkw.

@trontr dediginde güsel bişi. peki ikisinide yükledik onu izlemem için google maps uygulaması açık mı olması lazım onun telefonunda.
eger öyleyse kötü :(

- - - Eklendi - - -

Google Maps 4.01 kurdum. Ama uygulamayı açmak istediğimde açmadı..
N8 belle RM-596_111.040.0904_03.01-(Tam turkce) 02-06-2012 kurulu telefonumda

zaza

zaza

Üye
işte ben de onu diyorum...:oke:

Ben senin anlatmak istediğini anladım abi dediğin gibi o daha yok sadece özel cihazlarla yapılabiliyor. Yani eşleştirme olmadan izin dahilinde istediğin kişiyi takip edebilme ama o apayrı bir konu :)

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
öperatörlerin müşteri hizmetleri ki hangi baz istasyonunu kullandığınızı görüyorsa varın gerısini siz düşünün

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Google latitude üyeliği alin google maps kurun telefonlara oturum açın ve birbirinizi ekleyin bu kadar
Tam olarak yer tespitini yapmaz Oğuz'cum, Operatör üzerinden sadece telefonun bulunduğu 5000 m² kare içerisindeki koodinatları verir, tam yer tespiti için cihazın gps tarafından konumunun saptanmış olması gerekir ki bu şuanki yazılımlar ile henüz yapılabilir değil. Yani enlem ve boylam bilgileri alsan bile yinede 5000 m² içinde takip ettiğin kişinin nerede olduğunu bulman gerekecek.

- - - Eklendi - - -

[ENGİN];4795526' Alıntı:
öperatörlerin müşteri hizmetleri ki hangi baz istasyonunu kullandığınızı görüyorsa varın gerısini siz düşünün
Abi Oğuz'a verdiğim cevabı sana da fw ediyorum :ehe

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
Tam olarak yer tespitini yapmaz Oğuz'cum, Operatör üzerinden sadece telefonun bulunduğu 5000 m² kare içerisindeki koodinatları verir, tam yer tespiti için cihazın gps tarafından konumunun saptanmış olması gerekir ki bu şuanki yazılımlar ile henüz yapılabilir değil. Yani enlem ve boylam bilgileri alsan bile yinede 5000 m² içinde takip ettiğin kişinin nerede olduğunu bulman gerekecek.

- - - Eklendi - - -

Abi Oğuz'a verdiğim cevabı sana da fw ediyorum :ehe

eyvallah istihbaratlarda bu programlar mevcut merak etmeyek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt