Püf Noktası Lumiaları Sıfırlamadan Sim Kartı Değiştirerek Kullanmak

Sponsorlu Bağlantılar

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
    Konu Sahibi
Lumiaları Sıfırlamadan Sim Kartı Değiştirerek Kullanmak
Arkadaşlar,
Şöyle bir durumla hiç karşılaştınız mı? Pratik bir yol arıyorum.
Elimde iki lumia var,
L 920 deki sim kartı L 520 ye takacağım, 520 deki sim kartı da 920 ye.
Yine L 920 deki tanımlı hesabı L520 ye , L520 dekini de 920 ye tanıtacağım.
ve ben bu işlemleri telefonları sıfırlamadan yapıp
kullanmak istiyorum.

Umuyorum anlatabilmişimdir : ) )

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
işte hesabı taşımak istediğinde tek çaren sıfırlamak kalıyor. çünkü diğer telefona hesabı eklesen bile asıl hesabı silemiyor/değiştiremiyorsun. bu durumda iki hesap da iki telefonda da olacaktır, iyice curcuna (yedekleme, uygulama vs açısından)

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
    Konu Sahibi
işte hesabı taşımak istediğinde tek çaren sıfırlamak kalıyor. çünkü diğer telefona hesabı eklesen bile asıl hesabı silemiyor/değiştiremiyorsun. bu durumda iki hesap da iki telefonda da olacaktır, iyice curcuna (yedekleme, uygulama vs açısından)
Teşekkür ederim.
bu konunun neden böyle olduğunu yani tanımlı 1 nci hesabı neden silemediğimizi hep düşünmüşümdür.
Bazen microsoft'a hak veriyorum.
Bazen de hak vermiyorum.
Sıfırlama olduğu zaman
hem bir sürü zahmet çekeceğim, zaman ve emek açısından
hem de telefonun ikisinde de iyi internet olması lazım.
o zaman bazı şeyler sınırlı olunca da elin kolun bağlanıyor.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Madde 1- İşletim sistemi hangi sürüm. Zira Windows Phone 8.1 kullanıyorsanız Microsoft hesabını değiştirmek için telefonu sıfırlamak zorundasınız. Yok eğer Windows 10 Mobile Insider Preview kullanıyorsanız hesaplardan Microsoft hesabını silip yeni Microsoft hesabı tanımlayabilirsiniz. Fakat bu işlemi yapınca mevcut yüklü uygulamalar çalışmayacaktır :ehe

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
    Konu Sahibi
Madde 1- İşletim sistemi hangi sürüm. Zira Windows Phone 8.1 kullanıyorsanız Microsoft hesabını değiştirmek için telefonu sıfırlamak zorundasınız. Yok eğer Windows 10 Mobile Insider Preview kullanıyorsanız hesaplardan Microsoft hesabını silip yeni Microsoft hesabı tanımlayabilirsiniz. Fakat bu işlemi yapınca mevcut yüklü uygulamalar çalışmayacaktır :ehe

Birisi 8.1 diğeri TP 10 sürümü.
Akşam ikisini de sıfırladım.
Ancak bu sefer de L 920 de daha önceki aynı sürümü yüklememde sıkıntı olmayan bir durumla karşılaştım.
AKşam tam şarj olmuş iken telefonu kapattım ve sabah açtığımda şarj bitiyor diye uyarı verdi.
Sanıyorum kapalıyken bile çalışıyordu : ) )
Tabi bir de Wifi'yi kapatıyorum ama sistem tekrar açıyor
ve tabi VERİ BAĞLANTISI da açık olunca çakışma oluyor, internetede girdirmiyor.

bu duruma göre L 520 yi tekrar sıfırlayarak Bölge ABD, dil ingilizce olarak tekrar kuracağım.