Tavsiye lumia925 almayı düşünenlere tavsiye

Sponsorlu Bağlantılar

dextro22

dextro22

Üye
    Konu Sahibi
lumia925 almayı düşünenlere tavsiye
  • arkadaşlar bundan 1 yıl önce bende lg g2 ile l925 arasında kalıp heyecan arayıp 925 aldım neden böyle birşey yaptıysam her seferinde aklıma gelince kendime kızıyorum... Kimse bana wpyi yada başka bişeyi savunmasın bende wpyi kötülemiyorum bu zamanada kadarda hep savundum bi ümit bekledim ama w10 verilen önizlemeyle ve denim güncellemesinin kaç ay önce tamamlanması gerekiyorken hala birçok modele verirmediğini görünce gerçekten wp işletim sistemine olan inancım kalmadı...
  • Bunu yazmamdaki nedeni şimdi sizlerle aktarayım... bugün facebookta geziyordum derste bi video geldi komik izlerken güldüm arkadaşlar yanımdaydı videonun sonuna denk geldiler baştan açsana dediler tamam dedim video bittiği gibi uygulamadan attı tabi bozuntuya vermedim neyse tekrar tıkladım uygulamaya başlangıç ekranında takılı kaldı kapatıp açtım bu seferde sürdürülüyor yazısı durdu durdu uygulamaya girmeden uygulamadan attı sonra tıklamaya çalıştım tıkladığım zaman tepki vermedi tıkladım tıkladım tepki vermedi en sonunda girdi uygulamaya videoyu açtım video bittiği gibi sürdürülüyor yazısı çıktı uygulamadan attı bende telefonu res attım tabi bu arada arkadaşımlarım benim çırpınışlarımı izlediler... Arkadaşlar şimdi sizlere soruyorum uygulamanın yapımcısı telefonun sistemin sahibi olan microsoft değilmi en çok kullanılan uygulamanın bile böyle sorunlu olması gerçekten komik değilmi... bu arada sadece facebook için konuşmuyorum aynısı whatsapptada swarmda oluyor vb uygulamalardada oluyor... Kimsede bana telefona format at falan demesin yeni sıfırladım telefonu bir kez olsun beta kurmadım telefona hiçbirşekilde benden kaynaklı bir durum değil...

Bu arada gerçekten wp düşünenlere belli başlı eksikleri söyleyim:
  • Cuma günü dersteyken arkadaş usb verdi al film izle dedi( OTG ) şarjım çok gidiyo akşama kadar dayanması lazım dedim geçiştirdim
  • Haber siteleri olsun spor siteleri olsun çoğu sitede koyulan videolar açılmıyo desteklenmiyo youtube bile sorunlu
  • L925 için söylüyorum bunu şarjı gerçekten çok az gidiyor aktif kullanımda sosyal medya-oyun falan 4-5 saatte falan biter
  • Arada kendiliğinden donuyor cebimde masanın üstünde hiçbir işlem yapmıyorken
  • bu tarz başlıca sorunlar mevcut bana sorarsanız l925 almalımıyım diye uzak durun arkadaşlar
  • Bu konuyu yazarken wpye karşı hiçbir şekilde art niyetim yoktur sadece yeni alıcak arkadaşlara fikir edinsinler diye yazmış bulunmaktayım

symbianbelle

symbianbelle

Üye
Facebook konusunda sonuna kadar katılıyorum. Microsoft Facebook ile ortak hazırladık dediği uygulaması bir ios ve android kadar özellikli değil. Api leri vermiyor mu Facebook ?

• Beğen
Tepkiler: Rainesto
kamuraN021

kamuraN021

Üye
Telefonun da bir sorun var bence l920. l925. l930.. hiç birinde böyle bir sorun yaşamadım

kartal-78

Üye
L920 kullanıyorum 2 senedir evet bazı prolardan atıyor hun ları gerbildşrim yapmak lazım ozaman güncelleme ile giderilir örneğin bazı prolar atınca pro geliştiriyice imeil atıyorum o zaman güncelleme gonderiyorlar çozulmiyecek bir sıkıntı yok ben lumiyalardan memnunum

dextro22

dextro22

Üye
    Konu Sahibi
Telefonun da bir sorun var bence l920. l925. l930.. hiç birinde böyle bir sorun yaşamadım
hocam abimde var l925 aynı sorunlar mevcut ve birçok kullanıcı aynı şeyleri söylüyolar benim telefonumla alakası yok...
Zaten kim bir sorunla karşılaşsa senin telefonunda bir sorun var deniliyor.Gerçek ortada bu sorunlar çoğu lumiada var.Telefonun donması konusunda ms açıklamada yaptı güncelleme yayınlanıcak l925 l1020 için ama ortada hiçbir gelişme yok

nix

nix

Üye
Ben 2 yıldır lumia 925kullanıyorum ilk çıktığında 1400 liraya almıştım ama açıkçası yukarıda yazdığın hiçbir sorunla karşılaşmadım bu arada windows yada nokia fanatikliği de yapmak istemiyorum ancak benim şarjım mesela yazdığın kadar az gitmiyor gün boyunca mobil veriden hiç çıkmıyor ve fazla aktif olarak internet mail whatsapp kullanıyorum ve akşamı rahat çıkartıyorum sabah şarja takıyorum ancak şu konuda da hak veriyorum Facebook uygulaması konusunda gerçekten gerideyiz ve microsoftun oturup facebookla birlikte hazırladıkları bir uygulamaydı eşimde iphone 6 plus var bir onunkine bakıyorum birde bendekine gerçekten çok fark var

• Beğen
Tepkiler: symbianbelle ve sazobalı
dextro22

dextro22

Üye
    Konu Sahibi
Ben 2 yıldır lumia 925kullanıyorum ilk çıktığında 1400 liraya almıştım ama açıkçası yukarıda yazdığın hiçbir sorunla karşılaşmadım bu arada windows yada nokia fanatikliği de yapmak istemiyorum ancak benim şarjım mesela yazdığın kadar az gitmiyor gün boyunca mobil veriden hiç çıkmıyor ve fazla aktif olarak internet mail whatsapp kullanıyorum ve akşamı rahat çıkartıyorum sabah şarja takıyorum ancak şu konuda da hak veriyorum Facebook uygulaması konusunda gerçekten gerideyiz ve microsoftun oturup facebookla birlikte hazırladıkları bir uygulamaydı eşimde iphone 6 plus var bir onunkine bakıyorum birde bendekine gerçekten çok fark var
Arkadaşım bende 1 sene önce 1150TL ye aldım ve şuan nasıl karşılaşmadın anlamıyorum gerçekten...
yazdığım sorunlarda genel olanlar sizdede bu sorunlar mevcut ama daha denemediniz herhalde
otg desteği yok
ie de video desteği yok çoğu sitenin videolarını açmıyo belli başlı hareketli objeleri bile açamıyor ie istersen birkaç örnek vereyim girip bakın açabilecekmi...
Sarj konusunda belki kişisel bi sorun olabilir kabul ederim ama l925 kullanıcılarının 5inden 3ü şarj problemi olduğunu söylüyor

zbahadir

Üye
Bende hiç bir sorunla karşılaşmadım aldığımdan beri. Sadece bir kere kilitlendi o da VLC player beta denerken oldu. Batarya konusunda çok haklısınız.
Ama bir ürünü insanlara almayın demek doğru değil. Sorunları yazarsınız alıp almamaya satın almayı düşüneneler karar verebilir :) Ama bu yaşadığınız sorunlar 925'ler için çok genel değildir onu belirtmeliyim. Bu sorunları diğer platformlarda yaşıyor merak etmeyin. Ayrıca mobil teknolojiler henüz çok yeni sorunsuz cihaz neredeyse hiç yoktur hepsinin kendine özgü sorunları vardır.

dextro22

dextro22

Üye
    Konu Sahibi
Bende hiç bir sorunla karşılaşmadım aldığımdan beri. Sadece bir kere kilitlendi o da VLC player beta denerken oldu. Batarya konusunda çok haklısınız.
Ama bir ürünü insanlara almayın demek doğru değil. Sorunları yazarsınız alıp almamaya satın almayı düşüneneler karar verebilir :) Ama bu yaşadığınız sorunlar 925'ler için çok genel değildir onu belirtmeliyim. Bu sorunları diğer platformlarda yaşıyor merak etmeyin. Ayrıca mobil teknolojiler henüz çok yeni sorunsuz cihaz neredeyse hiç yoktur hepsinin kendine özgü sorunları vardır.
hocam ben nerde almayın yazmışım düşünenlere tavsiyedir dedim sadece... Bu sorunlar l925lerde genel değildir diyorsunuzda bunlar olan sorunlar hocam uygulama aynı ugulama farklı bir modelde olsa hak verirdimde aynı modelde olan şeyler bunlar

StRonK

StRonK

Üye
Bende 925 kullandım uzunca bir süre ama bu sorunları hiç yaşamadım kullanımdanda kaynaklı sıkıntılar olabilir, tabi pfd mi neydi ondan kaynaklı olabilir beta uygulamalardan pil tasarrufundan vs vs gider bu ama benim en az 5 aylık aslında çok daha fazla bir kullanımım oldu bana batarya dışında yazılanlar garip geldi.

Ek olarak 925 ten memnun kaldığım için şuan 930 aldım.

technocu1

Üye
Bende bu lumia 925 i 15 ay önce 1100 tlye almıştım. Arkadaşın dediği çoğu sorunu bende yaşadım. İnternet Explorer ile youtube da video izlerken çok sık atma sorunu yaşıyorum. Facebook ta bildirimler çoğu kez gelmiyor. Hiçbir zaman beta surumleri kullanmadım. Hep orjinal guncellemeleri yükledim. Uygulamaların ilk olarak ios ve androide çıkması sinirlerimi bozuyor. Hala finansbank enpara hepsiburada.com sahibinden.com nesine.com gittigidiyor.com hızlıal.com uygulamaları gelmedi. Ziraat Bankası nın uygulaması geldi diye sevindik oda mobil site uygulaması çıktı.çok dandik yani. Daha ne kadar sabrederim bilemiyorum.

• Beğen
Tepkiler: dextro22

zbahadir

Üye
hocam ben nerde almayın yazmışım düşünenlere tavsiyedir dedim sadece... Bu sorunlar l925lerde genel değildir diyorsunuzda bunlar olan sorunlar hocam uygulama aynı ugulama farklı bir modelde olsa hak verirdimde aynı modelde olan şeyler bunlar

Öyle anlamışım kusura bakma.
İyi bir telefon serisi değilse de diğerlerinden de kötü değil. :)

omerk88

omerk88

Üye
920 den sonra 925 aldım Facebook atması hariç diğer sıkıntıları yaşamadım sadece pfd yüklü iken kitlenme oluyordu pfd kaldırdım artık hiç bir sıkıntı yok. Facebook hariç az da olsa nadiren uygulamadan atıyor

hajkhanx33

hajkhanx33

Üye
Sorun yasamiyoruz diyenler zamaninda 1.300 lira bayildiklari telefona (simdiki fiyati 400 tl ) tabi sorun yasamiyoruz dicekler her telefonda sorunlar olur fakat bu wpdeki ciqirindan cikmis bence

StRonK

StRonK

Üye
Sorun yasamiyoruz diyenler zamaninda 1.300 lira bayildiklari telefona (simdiki fiyati 400 tl ) tabi sorun yasamiyoruz dicekler her telefonda sorunlar olur fakat bu wpdeki ciqirindan cikmis bence
Fiyatıyla ne alakası var kullanan nasıl kullanıyor ben memnun kaldığımdan dolayı telefonumu yükselttim başka bir sisteme geçmedim satmadım bile kardeşime verdim telefonu, buradan gördüğüm kadarıyla Sony Z 2 kullanıyorsun sen yanlış bölümdesin arkadaşım android bir iki basamak yukarıda bırak ta 925 kullanıp tecrübe edenler konu hakkında konuşsun.

technocu1

Üye
Bir de şöyle bir şey var. Bir telefon bu kadar değer kaybedebilir mi. İlk çıktığında 1350 tl olan lumia 925 sadece 1 yıl sonra 699 tl ye kadar düştü. Samsung galaxy s3 çıkalı yıllar oldu hala piyasada sıfırı lumia 925 ten pahalıya satılıyor. Lumia 925 sahipleri ihtiyaç nedeniyle telefonu satmaya kalksa çok zararları olacak. Nokia lumia yı diğer android telefonlardan ayıran glance screen özelliği ve here maps, here drive uygulamalarıydı. Artık bu uygulamalarda androide geldiğine göre lumia telefonların pek cazip özelliği kalmadı. Bunu zamanında nokia ve Windows Phone fanı olarak söylüyorum.

• Beğen
Tepkiler: lazye
dextro22

dextro22

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar herşeyi bir kenara koyup en yaygın kullanılan sosyal medya uygulaması facebook un işletim sistemi, telefonun ureticisi olan koskoca yazılım devi microsoft nasıl oluyoda sorunsuz bir uygulama yapamıyor... İos ve androidle karşılaştırmıyorum bile

renac.cep

renac.cep

Üye
Facebook uygulamasında android gibi şunu izliyor bunu seyrediyor yapamıyorsun. Şarj gerçekten çabuk bitiyor. Skype kendi uygulaması ücretli (değişmedi ise) v.b. v.b. ama yine de Windows ;)

hajkhanx33

hajkhanx33

Üye
Fiyatıyla ne alakası var kullanan nasıl kullanıyor ben memnun kaldığımdan dolayı telefonumu yükselttim başka bir sisteme geçmedim satmadım bile kardeşime verdim telefonu, buradan gördüğüm kadarıyla Sony Z 2 kullanıyorsun sen yanlış bölümdesin arkadaşım android bir iki basamak yukarıda bırak ta 925 kullanıp tecrübe edenler konu hakkında konuşsun.
Bak kardesim seni wp forumunda ilk defa goruyorum senden cok uzun ve farkli wp kullandim bnde fikrimi soyledim fakat burdan git cik kelimeleri kimseye yakismiyor sennin wp deneyimimin bnmki yaninda dewede pire fakat meselemiz bu deil
Lumialar sadece fakir isi bence ondan kastim 500 600 ustu cihazlari alinmamali ama bu fiyat araliqinda en iyisi lumialardir mesela 100 liraya 520 al seni 1.5 yil goturur ne guzel iste ben 2 yildir kullandim onu bekle bunu bekle su gelecek sıkildim artik gelisim surecine bakarsan en hizli gelisen sistemde wp dir fakat dusundumki ulan binnira verip neden bazi seylerden mahrum kaliyim bekliyim maceraya ne gerek var diyip kurtuldum (kendi tabirimle ) :)

emz

emz

Üye
Kabul edelim ki çoğu gerçekten tüm cihazlarda gerçekleşiyor. Burada suç bizlerin değil. Ama tek bir yol kaldı. Win 10 ile ya devam ya tamam. Ki bu saydığımız sorunların çoğu win 10 beta da bile giderildi( ms çalışanlarındaki ileri sürüm de. Diğerlerinin de çoğu geliştiriliyor. Sadece Ekim ayında kadar sabır. Sonra herşey yeterli olacak.o zamana kadar sadece sabır

Üst Alt