lumia900 tango guncellemesi ve kamera performansi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
lumia900 tango guncellemesi ve kamera performansi

Lumia900 kullanmaya başladigimdan beri belki de onceki telefonumun etkisiyle(n8) lumia900 kamera performansindan tatmin olamadim. Taki bir kac gun once tango os ve 8779fw guncellemesini yapana kadar. Guncellemenin aciklamalarinda kamera performansinda iyileştirmeler yaziyordu ama icimde beni yine tatmin etmeyecek gibi bir şuphe vardi.
Guncellemeyi yapar yapmaz hemen kamerayi actim ve bir kac resim cekip eski resimlerle pc'de karşilaştirdim. Gercekten gozle gorulur derecede resim performansi artmiş netlik,gerceklik ve gurultuler azalmişti.
Acaba ben mi kendimi kandiriyorum diye duşunurken abd'nin en kaliteli wp sitelerinden birisi olan wpcentral'da bununla ilgili bir konu gordum degişik telefonlarla cekilen resimleri karşilaştirmişlar ve gercekten butun cihazlar bariz bir şekilde guncelleme oncesine gore cok ustun resimler elde etmiş.
İşte o resimlerden bazilari:

Sizce nasil yorumlarinizi almak istedim:hmmm

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
İkinci sıradaki fotoğraf olağanüstü :)

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
İkinci sıradaki fotoğraf olağanüstü :)

ben bu aralar photosynthle 360derece panaromik resim olayina fena takilmiş vaziyetteyim. Resimleri burada paylaşamiyorum milketin kotasina katletmeyelim şimdi ama gercekten muhteşem resimler cekebilirsiniz.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi

Yalniz uyarayim linkteki resim 300mp boyutta yani kotali internet kullananlar acmasinlar.

• Beğen
Tepkiler: n000k
crazy_oruc

crazy_oruc

Üye
gerçekten profesyonel elden çıkmış gibi fotoğraflar on numara.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
bu farki gordukten sonra acaba 12mp n8 kamerasi bu cihazda bu yazilim ve donanimla kullanilsaydi neler olurdu:hmmm

crazy_oruc

crazy_oruc

Üye
bu farki gordukten sonra acaba 12mp n8 kamerasi bu cihazda bu yazilim ve donanimla kullanilsaydi neler olurdu:hmmm

o değil de pureview lı wp8lerde nasıl olur acaba :hmmm

bence kamera sıralaması yapacak olursak ilk 3te nokia var gerisini bilmem. 808>n8>lumia 900

lumia 900 iphone 4s ve galaxy s3ten iyi mi acaba :hmmm

- - - Eklendi - - -

veya htc one x ten

- - - Eklendi - - -

kamera bakımından.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
bir kac tane karşilaştirma vardi lumia900 daha iyi cekiyordu ama guvenilir olmuyor resim karşilaştirmalari. En iyisi teknoloji markette birebir karşilaştirmak.

crazy_oruc

crazy_oruc

Üye
bir kac tane karşilaştirma vardi lumia900 daha iyi cekiyordu ama guvenilir olmuyor resim karşilaştirmalari. En iyisi teknoloji markette birebir karşilaştirmak.

aynen öyle. Geçenlerde bi tane dslr fotoğraf makinası gördüm fujifilm dı markası hayran kaldım. 2.5 metre ilerideki telefonun mikrofon deliği bile çok net gözükebiliyordu. Bi tane 808ım olsaydı ilk isim o fotoğraf makinası ile karşılaştırmak olurdu. Tabi 808 o kadar iyi değildir ama...

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
hakkini yemeyelim 808in yariştigi dslr'lar var:D

Mazlum Somer

Mazlum Somer

Üye
Iyimiss ..

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Geçenlerde Atlas dergisi fotoğrafçılarından biri 808'i denemiş, hatta dergide çektiği fotoğraflar vardı.
Epey beğendiğini yazmış. Profesyonel fotoğrafçılar beğendiğine göre 808'in hakkını vermek lazım sahiden...

crazy_oruc

crazy_oruc

Üye
Geçenlerde Atlas dergisi fotoğrafçılarından biri 808'i denemiş, hatta dergide çektiği fotoğraflar vardı.
Epey beğendiğini yazmış. Profesyonel fotoğrafçılar beğendiğine göre 808'in hakkını vermek lazım sahiden...

orası öyle gerçekten nokia cikartmaz ise en az 1.5 yıl daha o telefondan daha iyi kameralı telefon çıkmaz.

1200 liralık dslr ile yarışabilir mi ki :hmmm fujifilm markalı :hmmm

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi

orası öyle gerçekten nokia cikartmaz ise en az 1.5 yıl daha o telefondan daha iyi kameralı telefon çıkmaz.

1200 liralık dslr ile yarışabilir mi ki :hmmm fujifilm markalı :hmmm

1000tl'lik panasonic dslr ile karşilaştirmasindan galip ayrilmişti:D

El-CD

El-CD

Üye
ilk resim biraz kötü gibi ama gerisi muhteşem abi :oke: Lumia 900 ün kamerasına diyecek laf yok :ok2:

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
ilk resim biraz kötü gibi ama gerisi muhteşem abi :oke: Lumia 900 ün kamerasına diyecek laf yok :ok2:

ilk resim benim de pek hoşuma gitmedi ama baya inceledim şartlara gore iyi cekmiş sayilir. İşik dengesizligi cok fazla ve mesafe cok uzak.

crazy_oruc

crazy_oruc

Üye

1000tl'lik panasonic dslr ile karşilaştirmasindan galip ayrilmişti:D

bi tane gördüm geçenlerde hayran kaldım 2.5 metre ilerdeki telefonun mikrofon deliği bile çok net gözüküyordu. 808im olsaydı ilk isim gidip onunla karşılaştırmak olurdu :D

viceroy34

viceroy34

Üye
merhaba hocam, tango os güncellemesinden bahsetmişsiniz şahsen bende kamera performansından pek memnun değilim şuan hafif bulanıklık varmış gibi geliyor bana.Lumia 800'm daha iyi çekiyor bence.Kamera iyileştiğine göre bu güncellemenin kodu nedir acaba? Yani sizin yüklediğiniz yazılım numarası? bende mevcut olan sürüm ;

OS versiyon : 7.10.8779.8
Yazılım revizyon numarası : 2175.2101.8779.12201

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt