Telefon Tavsiyesi Lumia Serisinden Bana En Uygun Telefon Hangisidir?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ByEmre221

ByEmre221

Üye
    Konu Sahibi

cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
maalesef tüm güzellikler bir arada verilmiyor ... ya kameradan ya işlemciden ya hafızadan birinden fedekarlık edeceksin

cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
  • Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic
SonyXperia

SonyXperia

Üye
benim lumia 820 den beklentilerim

1- müzik

2- oyun

3- internet. sosyal ağ, film indirme izleme forumlarda takılmak :)

4- kameraaa :)

5- hızlı stabil ve ısınma sorunu yok demii o.O

Müzik konusunda diğer telefonları denemiş biri olarak lumia 920 den çok memnunum. 820 de aynı kaliteyi veriyordur kulaklık meselesi birazda.

Oyunda yetersiz diyebilirim. 920 adreno 225 kullanıyor. Grafik işlemcisi artık yetersiz. Performans alamazsın ama her oyunu oynatır. 820nin grafik işlemcisi nedir bilmiyorum. Ama yüksek ihtimal Adreno 225 kullanıyordur.

İnternet sörfü ve sosyal ağlarda başarılı. Film indirme ve izleme gibi bir amacın varsa alma derim. Explorer o konuda çok yetersiz. Uzun sure de öyle gidecek gibi. Batarya sıkıntısı cabası.

Pureview camera yoktu sanırım. Ama 620 de bile efsanevi fotoğraflar gordum. Nokia kamerayı kullanmasını bilmen lazım.

Stabillik tartışılmaz zaten Windows Phone bu ama ısınma sorununu 820 de bilmem ama oyun oynarken 920 nin üzerinde sahanda yumurta yaparsın

• Beğen
Tepkiler: ByEmre221
Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
. Film indirme ve izleme gibi bir amacın varsa alma derim. Explorer o konuda çok yetersiz.
Wp 8.1 ile download özelliği geliyor. İndirdiğimiz dosyaları hafıza kartına depolayabilirsiniz. ;)

muhammettvurucu

muhammettvurucu

Üye
Müzik konusunda diğer telefonları denemiş biri olarak lumia 920 den çok memnunum. 820 de aynı kaliteyi veriyordur kulaklık meselesi birazda.

Oyunda yetersiz diyebilirim. 920 adreno 225 kullanıyor. Grafik işlemcisi artık yetersiz. Performans alamazsın ama her oyunu oynatır. 820nin grafik işlemcisi nedir bilmiyorum. Ama yüksek ihtimal Adreno 225 kullanıyordur.

İnternet sörfü ve sosyal ağlarda başarılı. Film indirme ve izleme gibi bir amacın varsa alma derim. Explorer o konuda çok yetersiz. Uzun sure de öyle gidecek gibi. Batarya sıkıntısı cabası.

Pureview camera yoktu sanırım. Ama 620 de bile efsanevi fotoğraflar gordum. Nokia kamerayı kullanmasını bilmen lazım.

Stabillik tartışılmaz zaten Windows Phone bu ama ısınma sorununu 820 de bilmem ama oyun oynarken 920 nin üzerinde sahanda yumurta yaparsın

Kardesim senin 920 yi bu kadar kötülemen normal kullanici adina bakildiginda :D

Tacettinn

Tacettinn

Üye
Kardeş yaklaşık 2 yıldır lumia 820 kullanıyorum. Şarjı ve kamerası normal denilebilir. Zaten kasma donma diye birşey yok. Fakat şöyle bi sorunum var sesim karşıya çok az gidiyor. Farklı operatörlerle denedim sonuç yine aynı ses az gidiyor. Bütçeni zorlayıp 200 tl daha eklersen sıfır lumia 925 alırsın rahat edersin. Bu zamana kadar çıkan lumialardan 925 i tek geçerim.Ayrıca bugüne kadar en ağır oyunlarda sorun yaşamadım.

SonyXperia

SonyXperia

Üye
Kardesim senin 920 yi bu kadar kötülemen normal kullanici adina bakildiginda :D

Kötülemiyorum realistim ayrıca Sony cihazlarının fanıyım. Üstelik şu zamana kadar bir Allah'ın kulu gelipte bana sen Windows Phone düşmanısın diyemez. Benim neler dediğimi Windows Phone u ne kadar sevdiğimi bu forumda yorumlarıma denk gelmiş herkes bilir. Üstelik söylediklerime yalan diyecek bir insan dahi çıkacağına inanmıyorum. Zira benim gibi pek çok insan bunu yaşıyor yalan mı? Bir senedir Windows Phone u severek kullanıyorum. Sevmediğim yanlarıyla da kullanıyorum. Bir günde çıkıp şikayet ettim mi bu forumda bazı arkadaşlar gibi? Ben fanlık yapmıyorum iyiye iyi kotuye kotu deriz biz. Ben bunu yaparak ne Sony den para kazanıyorum, neden Apple veya Google dan komisyon alıyorum. Ben kullanıcı deneyimimi realist ve abartmayacak bir şekilde açıkladım. Kabul eden eder etmeyen kendi yalanına inanır bu kadar basit. Koskoca yazıda bir ısınma problemini birde oyun performansını eleştirmişim. Oyun performansı YETERSİZ. Oyun oynayan bir arkadaşsa S3 alsın tartılmasız %100 daha iyi grafik performansı alır. Ben bu telefonu 1500₺ iken aldım. Aynı parayı S3 e de verebilirdim. Hatta çok daha karlı çıkardım. Oyun performansı uygulama ve işlemci çekirdek sayısı ve hızları dahil pek çok avantajım olurdu. Ben wp aldım çunku fancılık yapmıyorum. Mobil telefonların teknolojisinden biraz anlayan dediklerimi onaylayacaktır zaten saygılar :)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: ByEmre221
ByEmre221

ByEmre221

Üye
    Konu Sahibi
arkadaslar szce yeni cıkn tellerde nokia bikllen göz
Kardeş yaklaşık 2 yıldır lumia 820 kullanıyorum. Şarjı ve kamerası normal denilebilir. Zaten kasma donma diye birşey yok. Fakat şöyle bi sorunum var sesim karşıya çok az gidiyor. Farklı operatörlerle denedim sonuç yine aynı ses az gidiyor. Bütçeni zorlayıp 200 tl daha eklersen sıfır lumia 925 alırsın rahat edersin. Bu zamana kadar çıkan lumialardan 925 i tek geçerim.Ayrıca bugüne kadar en ağır oyunlarda sorun yaşamadım.
Kötülemiyorum realistim ayrıca Sony cihazlarının fanıyım. Üstelik şu zamana kadar bir Allah'ın kulu gelipte bana sen Windows Phone düşmanısın diyemez. Benim neler dediğimi Windows Phone u ne kadar sevdiğimi bu forumda yorumlarıma denk gelmiş herkes bilir. Üstelik söylediklerime yalan diyecek bir insan dahi çıkacağına inanmıyorum. Zira benim gibi pek çok insan bunu yaşıyor yalan mı? Bir senedir Windows Phone u severek kullanıyorum. Sevmediğim yanlarıyla da kullanıyorum. Bir günde çıkıp şikayet ettim mi bu forumda bazı arkadaşlar gibi? Ben fanlık yapmıyorum iyiye iyi kotuye kotu deriz biz. Ben bunu yaparak ne Sony den para kazanıyorum, neden Apple veya Google dan komisyon alıyorum. Ben kullanıcı deneyimimi realist ve abartmayacak bir şekilde açıkladım. Kabul eden eder etmeyen kendi yalanına inanır bu kadar basit. Mobil telefonların teknolojisinden biraz anlayan dediklerimi onaylayacaktır zaten saygılar :)
krds bnce biraz daha bekleyip 830- 825

muhammettvurucu

muhammettvurucu

Üye
@SonyXperia kardeşim sende haklisin ben biraz sohbet ortaminda espri katarak söyledim sadece ve sadece tecrubelerinle konustugun belli yani fanligini katmiyosun.

ByEmre221

ByEmre221

Üye
    Konu Sahibi
krds snce yeni çıkan lumialara 830-825-9230 gibi cihazlara nokia lumia bilen göz indirilirmi :)

SonyXperia

SonyXperia

Üye
@SonyXperia kardeşim sende haklisin ben biraz sohbet ortaminda espri katarak söyledim sadece ve sadece tecrubelerinle konustugun belli yani fanligini katmiyosun.

Ya senelerce xperia kullandım ve cidden severek kullandım. Şimdi Windows Phone u severek kullanıyorum. Hayır yarın obur gun yeni bir telefon alırım onu severek kullanırım. Ama bir şirketi somut bir varlık gibi koruyup kollamaları canımı cidden çok sıkıyor. Bunlar cihaz hazine değil. Yarın çok daha iyisi çıkarsa onu alırım. Ama ben kimseyi savunmuyorum kimse de hiçbir firmayı savunmasın bence herkes zevkle cihazlarını kullansın :) sinir oluyorum çunku tepede Sony xperia yazıyor ya herkes bana fan boycu muamelesi yapmaya çalışıyor canımı o sıkıyor şahsi bir durum yok kırdıysam evvela ozur dilerim :)

• Beğen
Tepkiler: muhammettvurucu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt