İpucu Lumia ile Macro Çekimleri

Sponsorlu Bağlantılar

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
ne kadar n8 deki keyfi alamasamda makro yönünden, fena değil işte :)
N8de Fena Sayılmaz Manuel Odak Olmadiği İçin Biraz Zor Oluyor Ama Yada Hemen Abime Bi Tane 808 Saralım :naughty:

oysu

oysu

Üye

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye

• Beğen
Tepkiler: skynet, 4MaGuS ve suyunsesi
4MaGuS

4MaGuS

Üye

• Beğen
Tepkiler: skynet ve OttomaN TigeR
BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
fotolar N8 çekimidir :)

Yönetici tarafından düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: -Emre
4MaGuS

4MaGuS

Üye
konuyu hortlattım hadiyin beyler
L920 ile çekilen bir kaç macro kareler hepsini sadece çekilirken ayarlama yapıldı sonradan bir değişiklik falan yok hiç birinde

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: -Emre, ozggurr, Esendağlı ve 1 kişi daha
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
fotolar N8 çekimidir :)
N8 Mi?

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Evet.hepsi de N8 çekimidir :)Çiçekleri seviyorum :) şu anda bi kaç tane daha var ama 3g olmadığı için uzun sürüyo.yakın zamanda onlarıda paylaşırm :)
Çekimlerin Çok Kötü? Zoom Mu Yapıyorsun Ayarlarını Yazarmısın Bi?

osmanmert94

osmanmert94

Üye
  • Beğen
Tepkiler: skynet
BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
Çekimlerin Çok Kötü? Zoom Mu Yapıyorsun Ayarlarını Yazarmısın Bi?
Fotolarin hepsi de kırpılmıştır.o yüzden öyle.bi de telefondan yüklediğim için kalitesi düşük malesef :(kesilmiş hallerinin orjinal boyutları 5mp falan.burda çok kalitesiz oluyor telefondan yükleyince

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Fotolarin hepsi de kırpılmıştır.o yüzden öyle.bi de telefondan yüklediğim için kalitesi düşük malesef :(kesilmiş hallerinin orjinal boyutları 5mp falan.burda çok kalitesiz oluyor telefondan yükleyince
2x Zoomdan Filan Birşey Olmaz Çok Kırptın Heralde Tüm Kumlanma Vs Ortaya Çıkmış Evi -0.7 yada 0.3 E Alip Çek Olmazsa N8 12 Mp Kırpma Yapma O Cihazla Yaparsanda Az Yap

KırmızıBeyaz60

KırmızıBeyaz60

Üye

osmanmert94

osmanmert94

Üye
İlk iki resim günün yanlış saatlerinde çekilmiş güneş sol arka çapraz veya sağ arka çaprazdan gelseydi harika olurdu. Şimdi gölgede kalmış.

KırmızıBeyaz60

KırmızıBeyaz60

Üye
4MaGuS

4MaGuS

Üye
İlk iki resim günün yanlış saatlerinde çekilmiş güneş sol arka çapraz veya sağ arka çaprazdan gelseydi harika olurdu. Şimdi gölgede kalmış.
belli bir saat beklemek yerine ya kameranın flaşını açsada olurdu veya çiçeği neyse adı döndürme şansı varsa biraz çevire bilirdi uygun saati beklemek çok zor ve boşuna zaman kaydı her ortamda çekilebilir orta seviyeli fotograflar proflar anca uygun saati bekler bence ve bence değmez boşuna o kadar uğraşmayın

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
2x Zoomdan Filan Birşey Olmaz Çok Kırptın Heralde Tüm Kumlanma Vs Ortaya Çıkmış Evi -0.7 yada 0.3 E Alip Çek Olmazsa N8 12 Mp Kırpma Yapma O Cihazla Yaparsanda Az Yap
bi kaç tanesini çok kırptım o yüzden çıktı kumlama falan.çok yakından çekemiyorum makroyu.en yakın 10 cm oluyor arası.bi macro lens almayı düşünüyorum.yada 1020 alacam :)

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
bi kaç tanesini çok kırptım o yüzden çıktı kumlama falan.çok yakından çekemiyorum makroyu.en yakın 10 cm oluyor arası.bi macro lens almayı düşünüyorum.yada 1020 alacam :)
Eğer Çok Bi Uğraşın Yoksa Resimle 800 De Alabilirsin Bence

osmanmert94

osmanmert94

Üye
belli bir saat beklemek yerine ya kameranın flaşını açsada olurdu veya çiçeği neyse adı döndürme şansı varsa biraz çevire bilirdi uygun saati beklemek çok zor ve boşuna zaman kaydı her ortamda çekilebilir orta seviyeli fotograflar proflar anca uygun saati bekler bence ve bence değmez boşuna o kadar uğraşmayın
Flaşla iyi olmaz ben sadece tavsiyede bulundum. O saatler başka tür fotoğraflar için uygun olabilir.

boran9999

boran9999

Üye

Fotoğraflarınızda çok fazla keskinlik verilmiş o yüzden renk sapmaları mevcut bazı arkadaşların dediği grinleri ben croplama oranına göre kabul edilebilir buluyorum Fazla kontraks ve keskinlikten uzak durmak lazım fotoğraf kalitesi çok düşüyor nitekimde fotoğraflarınızdada sözünü ettiğim deformasyon mevcut. 10 cm. oldukca kabul edilebilir bir mesafe sonuçta mikro sayılabilecek bir sensörle fotoğraf çekmeye çalışıyoruz mucizede beklememek lazım kolaylıklar diliyorum.

Üst Alt