Tavsiye Lumia alacagim dusunceleriniz ?

Sponsorlu Bağlantılar

The SLayeR

The SLayeR

Üye
    Konu Sahibi
Lumia alacagim dusunceleriniz ?
Merhaba arkadaslar basliktada oldgu gbi lumia almayi dusunuyorum ama bi mesele var oda wphone a oldukca yabanciyim android kullanicisiyim ama skldm androidden baya kasmasi vb problemler insanin basini agrityor arkadasimda lumia 820 var wp cok rahat diyo wp arayuzude hsuma gdio ne diyosunuz sizce pisman olurmuyum yane lumia 925 aklimda olan telefon suan ogrenciyim o kadar para vercem pisman olmak istemiyorum siz lumia kullanan kardeslerimden abilerimden fikir almak istedim..

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
İlk önce bir sistemden neler beklediğini de yazsaydın onlara göre cevap verirdik.Şimdi buraya ıphone yada samsungcularda gelirse gene tartışmaya dönebilir bu konu.Ama neyse sana şunları söyleyebilirim
1)Telefonlar sağlam telefonlar
2)Mağaza konusunda çok oyun,çok program diyorsan burada sıkıntı yaşayabilirsin.
3)Sistem gerçekten iyi hızlı,donmaz,takılmaz
4)Bildirimlerde şuanlık bazı programlarda çok geç geliyor oda programın tam kodlanamaması muhabbetinden dolayı kimileri bunu telefona bağlıyor ama tamamen saçmalık.Ama bazı arkadaşlar bunlardan bahsediyor şahsen benim kullandıklarımdan tıkır tıkır bildirim geliyor(whatsap,face,twit,fours,skype)
5)kamera muhabbetinde seni fazlasıyla tatmin edecektir.

• Beğen
Tepkiler: The SLayeR
The SLayeR

The SLayeR

Üye
    Konu Sahibi
Dgru diyosun kardesim uzun uzun yazmak istemedim tabiki sistemden beklentim kamera ki lumialarin kameralari muhtesem oluyor stabilite benim icin cok onemli ve daha guvenli oldugu soleniyor wp nin androide gore ki bencede programlara gelince genelde whatsapp tarzi prolarki bunlar mvcut wp de uc bes de oyun yuklerim hepsi bu

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Dgru diyosun kardesim uzun uzun yazmak istemedim tabiki sistemden beklentim kamera ki lumialarin kameralari muhtesem oluyor stabilite benim icin cok onemli ve daha guvenli oldugu soleniyor wp nin androide gore ki bencede programlara gelince genelde whatsapp tarzi prolarki bunlar mvcut wp de uc bes de oyun yuklerim hepsi bu
Güven konusunda şöyle diyebilirim.Dışardan uygulama yüklenemediği için virüs tarzı olaylar olmuyor windows phone'da mağazadada şu ana kadar virüslü bir program ile karşılaşmadım şahsi olarak 1 yıldır kullanıyorum.Kamera konusunda dediğim gibi Nokıa'nın kameraları gerçekten iyiler bunu karşılaştırma konularına bakarak yada videolar izleyerek kendinde bakabilirsin yani yok ben gözlerimle görüp inanan biriyim diyen biriysen tabi :)

• Beğen
GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
Nokianın kameraları iyi amenna ama sana şunu söyleyeyim: İlk çıktığı zamandan beri L920 kullanıyorum, istiyorsa alt model olsun gider bütün telefonları incelerim, l920nin altı olan kameralar o kadar da iyi değil. Kameraya önem veriyorsan en aşağıdan 920 al derim ki zaten 925 almayı düşünüyormuşsun. Git al derim 925i. O amoled ekran beni çok çekiyor da nasipse gidip 1520 alacağım inşallah. Bütçen varsa git 1520 al derim yoksa 925te yarı yolda bırakmaz.

• Beğen
The SLayeR

The SLayeR

Üye
    Konu Sahibi
Evet en asagi kismetse 925 olcak ama dedginiz gbi para biriktrip aklimda 1020 de var sncta her zamn degstremiyorum telefon bircok video izledim dedgim gbi kolay alisirm biseye wp da cekiyor beni arayuzuyle

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
phaplet düşünürsen 1320'yi öneririm. kamerası 5 mp. onun haricinde geri kalan özellikleri 820'den aşağı değil. hatta işlemcisi 1.7 sanırım. 3400 mili amper bataryası var. kasası da çok hoş. fotoğraflarda filan göründüğünden çok daha ince. ama tabi boyut olarak oldukça büyük. 6 inç ekranı var. fiyatı da 900-1000 arası yani.

The SLayeR

The SLayeR

Üye
    Konu Sahibi
Kardesim dedgin gbi cok buyuk 1320 genede onerin icin saolasin evet ozellikleri hos ama 6 ins cok fazla bnim icin

cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
kardeşim butcene bak hangisi sana uygun geliyorsa birini al 920 de 925 de iyidir 720 bile idealdir almışken en iyisi olsun diyorsan da biraz daha bekle 1520v modelini al

erhanercan

erhanercan

Üye
Uzatmadan; pişman olmazsın

BelaMonte

BelaMonte

Üye
Androidden sonra lumia sana çok rahat gelecektir

Invoke

Invoke

Üye
Android kasmaz, dandik arayüzler kasıyor. Nexus 5'e bak derim ben. Sonuçta 925 de bir Nexus 5 parası.
Ha WP seviyorsan ki seviyor gibisin, bence rahat bir sistem değil ama kesinlikle kötü de değil, Ace 2den sonra 925 ile kaliteyi yaşayabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: 4un6si
The SLayeR

The SLayeR

Üye
    Konu Sahibi
en iyisi braz beklemek sanırım

zbahadir

Üye
en iyisi braz beklemek sanırım

Beklemenin sonu yok. Beklersen daha yenisi çıkar sen onu alayım derken daha yenisi çıkar bu böyle sürer gider. Benim önerim işini görebilecek bir telefon al kullanım durumuna göre sonra diğerlerine bakmaktan da vazgeç.

Kim ne derse desin Nokia kullanıcı dostu bir telefondur. MS'de öyle kullanıcı dostu yazılımlar üreten bir kurumdur. Telefonları çok kurcalayan sürekli program yükleyen biriyseniz Android alın ama benim telefonum temiz çalışsın işimi görsün dersen WP kullanışlı ve güvenilirdir. Ne zaman kilitlenecek diye korkmanıza gerek kalmaz.

• Beğen
jdmsaint

jdmsaint

Üye
kardeşim bende yaklaşık 1 yıldır s2 kullanıyordum 1 aydır l920 kullanıyorum. Gerçekten çok iyi telefon. Beklentilerini karşılar. Ben şahsen androidden hevesimi aldım. Rootsuz kullanmıyordum teli sürekli custom romlar yukluyordum. Oyun desen mağazadaki çoğu ücretli oyunları ücretsiz oynadım hevesimi aldım. Üstelik surekli kasması ısınması ve şarjının çabuk bitmesi şebekenin düşük çekmesi zaten kamerasını söylemiyorum galaxy serisi tüm tellerin gece çekimi berbat ve adam akıllı navigasyonu bile yok(bu s5) de de geçerli,harita var ama navigasyon yok !

Gelelim En Önemli Özelliğine :D Herkezde galaxy ve iphone varken sen bi ortamda telefonu çıkardığında ilgi odağı oluyor çünkü kimsede yok :)

• Beğen
Symbianizer

Symbianizer

Üye
Wp çok stabil bi sistem,kullandığım süre içinde tek kasma,kapanma bi kusurunu görmedim.Ama bence tüm telefonları araştır.Telefonu aldıktan sonra keşke şunu alsaydım muhabbetleri olmasın :)
Stabilite açısından Wp şimdilik en iyisi bundan sonra da öyle olacak gibi görünüyor :)Üstelik Lumia'ları istediğin kadar düşür,en fazla kapağı çıkıyor falan :)
S3 ü yere düşürdüğümüzde(arkadaşın)ekranı çatlamıştı :)

• Beğen
The SLayeR

The SLayeR

Üye
    Konu Sahibi
Beklemenin sonu yok. Beklersen daha yenisi çıkar sen onu alayım derken daha yenisi çıkar bu böyle sürer gider. Benim önerim işini görebilecek bir telefon al kullanım durumuna göre sonra diğerlerine bakmaktan da vazgeç.

Kim ne derse desin Nokia kullanıcı dostu bir telefondur. MS'de öyle kullanıcı dostu yazılımlar üreten bir kurumdur. Telefonları çok kurcalayan sürekli program yükleyen biriyseniz Android alın ama benim telefonum temiz çalışsın işimi görsün dersen WP kullanışlı ve güvenilirdir. Ne zaman kilitlenecek diye korkmanıza gerek kalmaz.

haklıısn kardeşim androidde doya doya krcaladım zaten skıldım artık o işlerden
kardeşim bende yaklaşık 1 yıldır s2 kullanıyordum 1 aydır l920 kullanıyorum. Gerçekten çok iyi telefon. Beklentilerini karşılar. Ben şahsen androidden hevesimi aldım. Rootsuz kullanmıyordum teli sürekli custom romlar yukluyordum. Oyun desen mağazadaki çoğu ücretli oyunları ücretsiz oynadım hevesimi aldım. Üstelik surekli kasması ısınması ve şarjının çabuk bitmesi şebekenin düşük çekmesi zaten kamerasını söylemiyorum galaxy serisi tüm tellerin gece çekimi berbat ve adam akıllı navigasyonu bile yok(bu s5) de de geçerli,harita var ama navigasyon yok !

Gelelim En Önemli Özelliğine :D Herkezde galaxy ve iphone varken sen bi ortamda telefonu çıkardığında ilgi odağı oluyor çünkü kimsede yok :)

androidden wp ye gecen bir kardeşim olarak düşüncelerii göz önüne alıcam kardeşim yorumlarınız gerckten yardımcı olyor kardeşler
Wp çok stabil bi sistem,kullandığım süre içinde tek kasma,kapanma bi kusurunu görmedim.Ama bence tüm telefonları araştır.Telefonu aldıktan sonra keşke şunu alsaydım muhabbetleri olmasın :)
Stabilite açısından Wp şimdilik en iyisi bundan sonra da öyle olacak gibi görünüyor :)Üstelik Lumia'ları istediğin kadar düşür,en fazla kapağı çıkıyor falan :)
S3 ü yere düşürdüğümüzde(arkadaşın)ekranı çatlamıştı :)

haklısın benim ace 2 felç :) dedğim gbi bi yöndende acele etmek istemiyorum içimde kalmasın bişe değil die

• Beğen
Tepkiler: Symbianizer ve jdmsaint
suyunsesi

suyunsesi

Üye
Telefonlar konusunda aradığın özelliklere baktım ve bence L820 ve yukarısı tüm WP8 telefonlar ihtiyacını rahatlıkla karşılar. Acele etmemen mantıklı ama süreyi de çok uzatmamalısın telefonsuz uzun süre kalma diye :) bi 3 ay beklerim dersen yeni bir kaç telefon ortaya çıkmış olacak zaten. Ben şuan telefon almaya karar vermiş olsam kesin 3 ay beklerdim :)

papakudioflu

papakudioflu

Admin
aldığım duyumlara göre Windows Phone cephesinde yeni cihazlar yaklaşık olarak 1,5 ay sonra belli olacak. Yani karar vermek için en az 1,5 ay beklerim diyorsanız daha kolay seçim yapabileceğiniz tercihler ortaya çıkmış olur. Yok o kadar bekleyemem derseniz daha fazla zaman kaybetmenize de gerek yok. :)

The SLayeR

The SLayeR

Üye
    Konu Sahibi
En iyisi beklemek bencede acele etmekten bicokkez psmanliklarim oldu keske onu alaydim die