Haber Lumia 920 için Jailbreak çok yakında!(sürekli güncellenecek)

Sponsorlu Bağlantılar

ardacumhur

ardacumhur

Üye
Emin ol yeni iPhone'un çıkışını bekleyen çok Windows Phone kullanıcısı var.

Ancak bir o kadar da Windows Phone'a geçmek isteyen var. Karışık işler dönüyor :kıskıs:

respection123

Üye
Emin ol yeni iPhone'un çıkışını bekleyen çok Windows Phone kullanıcısı var.

Ancak bir o kadar da Windows Phone'a geçmek isteyen var. Karışık işler dönüyor :kıskıs:
Ne varki geliyorlar bu Wp ye :D

PureFood

PureFood

Üye
iphone'a sırf klavyesi yüzünden geçmem çok kötü geliyor bana. ayrıca ios 7'yi pek beğendiğimi söyleyemem. nexus 5 tanıtıldığı günden beri yeri apayrı bende. şu bizim lumiaların eksikleri giderilse hiçbirine bakmam bile ama inatla microsoft bizi tercih etmeyin diyor sanki. bekleyelim biraz daha. son şansları.

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
ben bu ekibin yerinde olsam :hmmm

güzel tweak uygulaması hazırlarım. Güzel de bir fiyat koyar Windows Phone mağazaya yollarım. Ardından da Microsoft'a bu uygulamayı yayınlamazsanız ben de Jailbreak'imi yayınlarım derim:kop:
:ehe harikasın abi ya... :good:

mesutcinik

mesutcinik

Üye
Microsoft "bu müşteriler daha ne kadar sabredebilir acaba?" testi yapıyor bence yoksa bu yaptıklarının mantıklı başka bir açıklaması olamaz yani. Şimdi 1520 çıkacak(onu da bana kalırsa aşırı geciktirdiler türkiye için rakibi olan note3'den çok sonra başlayacak yarışa) eğer sistem 8.1 ile güzel bir yola oturmazsa eminim ki ben ve daha bir çok kişi telefonları elden çıkaracak ama tam tersi olursa yani sistem kullanıcılardan gelen geri bildirimlere göre şekillenirse çoğumuz daha üst seviye Lumia cihazlara yöneleceğiz ve bu söylediğim iyi ve kötü şeyler Microsoft ve Nokia'nın elinde. Stratejiyi düzgün uygulamaları halinde mobil işletim sistemi liderliğinde androidi zorlamamaları için herhangi bir neden göremiyorum

Akhtoher

Akhtoher

Üye
Microsoft "bu müşteriler daha ne kadar sabredebilir acaba?" testi yapıyor bence yoksa bu yaptıklarının mantıklı başka bir açıklaması olamaz yani. Şimdi 1520 çıkacak(onu da bana kalırsa aşırı geciktirdiler türkiye için rakibi olan note3'den çok sonra başlayacak yarışa) eğer sistem 8.1 ile güzel bir yola oturmazsa eminim ki ben ve daha bir çok kişi telefonları elden çıkaracak ama tam tersi olursa yani sistem kullanıcılardan gelen geri bildirimlere göre şekillenirse çoğumuz daha üst seviye Lumia cihazlara yöneleceğiz ve bu söylediğim iyi ve kötü şeyler Microsoft ve Nokia'nın elinde. Stratejiyi düzgün uygulamaları halinde mobil işletim sistemi liderliğinde androidi zorlamamaları için herhangi bir neden göremiyorum

Bu yavaşlıkla zor rekabet ederler diğer firmalarla. Rakibinden aylar sonra telefon yollayıp, ulan bu telefon acaba niye çok satmadı diye düşünmek herhâlde saçmadır. Note 3 ile aynı hafta çıkaracaktı ki bir şansı olacaktı şimdi herkes aldı note 3 galaxy mega 1520 geldiğinde Note 3 satışının 3\1 i kadar bile satamayacak. Zaman konusunda çok hata yapıyorlar.

mesutcinik

mesutcinik

Üye
Bu yavaşlıkla zor rekabet ederler diğer firmalarla. Rakibinden aylar sonra telefon yollayıp, ulan bu telefon acaba niye çok satmadı diye düşünmek herhâlde saçmadır. Note 3 ile aynı hafta çıkaracaktı ki bir şansı olacaktı şimdi herkes aldı note 3 galaxy mega 1520 geldiğinde Note 3 satışının 3\1 i kadar bile satamayacak. Zaman konusunda çok hata yapıyorlar.
bana göre note3 ve 1520 birbirlerinin alternatifleridir eğer sen kendi kozunu geç sürersen piyasaya rakibin telefonu sana tur bindirir ondan sonra 1520 almaya niyetlenmiş olanlarda note3 alırlar bizim 1520'ler havada kalır

Hagios

Hagios

Üye
Valla alıştık artık bu yavaşlıklara ve havada kalan haberlere.Artık gelecek, belli oldu, çok yakında gibi konuları okumuyorum bile.Herhalde bu haberler ile ilgili örnek vermeme gerek yok :)

Akhtoher

Akhtoher

Üye
Valla alıştık artık bu yavaşlıklara ve havada kalan haberlere.Artık gelecek, belli oldu, çok yakında gibi konuları okumuyorum bile.Herhalde bu haberler ile ilgili örnek vermeme gerek yok :)
Harika bir noktaya değinmişsiniz. Foruma giriyoruz bizim bölüm de; geliyor,yolda,sızıntılar ortaya çıktı, şu ülkede başlandı inşallah bize de gelir,çıkış tarihi belli oldu tarzı haberler görmekten artık miğdem bulanmaya başladı. Bunların tabi bizim forumla alakası yok firmalarla alakalı ama genede foruma girdiğimde keşke, beklenen şu oyun yada uygulama çıktı, şunun güncellemesi başladı tarzında haberler görsek keyifle okusak ama nerdee.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: YkPkY ve Hagios
ardacumhur

ardacumhur

Üye
Ben sabrımın son anlarındayım.

Ve cihazım 3. kez serviste, artık inancım kırılmak üzere. Diğer stabil sistemin arayüzü, uygulama&oyun desteği ve yapısı daha "rahat" bir ortam sunuyor.

Büyük bir aşkla aldığım ilk akıllı telefonum(ve tabi ki işletim sistemi) ile ilgili böyle düşünmeye başladım son gelişme(me)lerden sonra.

Çok üzgünüm :(@Akhtoher 'in imzasını MS dikkate almalı :good:

• Beğen
Tepkiler: Akhtoher
Akhtoher

Akhtoher

Üye
Ben sabrımın son anlarındayım.

Ve cihazım 3. kez serviste, artık inancım kırılmak üzere. Diğer stabil sistemin arayüzü, uygulama&oyun desteği ve yapısı daha "rahat" bir ortam sunuyor.

Büyük bir aşkla aldığım ilk akıllı telefonum(ve tabi ki işletim sistemi) ile ilgili böyle düşünmeye başladım son gelişme(me)lerden sonra.

Çok üzgünüm :(@Akhtoher 'in imzasını MS dikkate almalı :good:
Hocam şimdi düşünüyorum Galaxy Note kullandığım, HTC One kullandığım dönemi; Şimdi lumia 1020 kullanıyorum ve şunu söyleyemiyorum lumia 1020 çok stabil HTC One Galaxy Note öyle değildi. Birbirlerine çok yakınlar ve hatta kullananlar bilir HTC One arayüzü biraz daha hızlı çünkü o cihazında arka planında en fazla 3-5 uygulama çalışıyor.Sonuç olarak Lumia 1020 diğer iki telefondan çok farklı diyemedikten sonra batarya'nın yüzde göstergesi gibi basit bir şeyin bile yapılıp yollanmadığı çoğu şeyden mahrum kaldığımız bir işletim sistemin de daha iyi fotoğraflar çekmemiz dışında bir artısını göremediğim bir cihaza geçmişim. Şimdi birileri çıkıp diyecek kardeşim zorla mı aldırdılar almasaydın. O arkadaşlara hitaben; yazılım konusunda Microsoft'a, telefon konusunda Nokia'ya güvendim hatamı yaptım diye soruyorum ? Bence hata yapmışım. Yakın zaman da telefon değiştirmem pek mümkün değil fakat ne zaman olursa olsun bundan sonra Apple ürünleri kullanacağımm. Ölüsü bile para ediyor 7 sene önce çıkardığı telefona bile güncelleme yolluyor imkanım olduğu halde 5S almadım pişmanım.

• Beğen
Tepkiler: skynet, Bay H ve ardacumhur
ardacumhur

ardacumhur

Üye
Tabi ki zorla almadık ancak bu kadar yavaş gelişeceğini bilemezdik. Umudumuz hızlı gelişmesi yönündeydi.

Batarya yüzdesi, seslerin ayrılması(müzik vs zil sesi)...

Daha da isteye isteye unuttuklarımız var "Bildirim merkezi" gibi ;)Misal;

Glance screen'in özet modunu bilirsiniz. Yakınlık sensörüyle ilişkili çalışır, üzerinden elinizi geçirince saati gösterir.

Note2'de daha afillisi, bildirimlisi varmış. Ben daha yeni öğrendim

• Beğen
Tepkiler: Akhtoher
Hagios

Hagios

Üye
Harika bir noktaya değinmişsiniz. Foruma giriyoruz bizim bölüm de; geliyor,yolda,sızıntılar ortaya çıktı, şu ülkede başlandı inşallah bize de gelir,çıkış tarihi belli oldu tarzı haberler görmekten artık miğdem bulanmaya başladı. Bunların tabi bizim forumla alakası yok firmalarla alakalı ama genede foruma girdiğimde keşke, beklenen şu oyun yada uygulama çıktı, şunun güncellemesi başladı tarzında haberler görsek keyifle okusak ama nerdee.

Tabi belirtmemişim belirteyim.Bu dediğim şeyin bizim forum ile ya da bahsettiğim konuları açan arkadaşlar ile uzaktan yakından alakası yok.Dediğiniz gibi tamamen firmalar ile alakalı bir şey.

dakamon

dakamon

Üye
Son şans 8.1 onda da diğer sistemlerle aradaki farkı kapatmazlarsa elime geçen ilk parayla ios a geçebilirim yada ps4 alıp keyfime bakabilirim :D bilemiyorum :D ama wp li bir telefon daha almam 2. bir emre kadar. Herşey 8.1 e bağlı.

ardacumhur

ardacumhur

Üye
Malesef geliştiricilerle de alakası yok çünkü elimizde sınırlı kaynak var.

Büyük oyun yapımcıları ise yönelmemekte haklılar bence ;)

slmrt

slmrt

Üye
herkeste bi windows phonedan soğumamı görülüyor yoksa soğumayan başka teknolojileri görmüyordur aldık bi kere kullanıcaz ama işte :D en azından açık kaynak kodlu olsa yada daha programlanabilinir olsa bu kadar sınırlı bi sistem olmaz

merkel02

Kapalı Hesap
O değilde şu CES2014 ün hatrına 8.1 den sızıntı mızıntı bi şey yapsalar. Black in de tam tarihini verseler.
aynen hocam ya.. Şu 5"'lik cihazdan da bi görüntü fena olmaz hani :(

suyunsesi

suyunsesi

Üye
1520 Türkiye'ye geldiğinde ne olacak söyleyeyim size. 1520 çıktığında millet bakacak, "e bu telefonlardan zaten bir sürü var, bu yeni değil" diyecekler. 1520 geç kalmış vapuru kaçırmış olacak.

• Beğen
Tepkiler: PureFood, OttomaN TigeR ve Akhtoher
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
1520 Türkiye'ye geldiğinde ne olacak söyleyeyim size. 1520 çıktığında millet bakacak, "e bu telefonlardan zaten bir sürü var, bu yeni değil" diyecekler. 1520 geç kalmış vapuru kaçırmış olacak.

Turgay iyisin, ateşin filan yok değil mi? :D

Üst Alt