Lumia 920 - Bozuk Dokunmatik Ekran

Sponsorlu Bağlantılar

hemefox

Üye
    Konu Sahibi
Lumia 920 - Bozuk Dokunmatik Ekran
Selam.
Öncelikle sorun yazılımsal mı yoksa donanımsal mı emin değilim, burada teknik arkadaşlar umarım yardımcı olurlar.
Telefonumu 10'a geçirmemiştim, 8.1'in Insider'dan gelen son sürümü kuruluydu.
Yaklaşık 2 hafta önce mesaj yazarken tuşlar takılmaya başladı. Örneğin A'ya dokunduğumda tuş sesi açık olduğundan "tıktıktıktık" sonsuza kadar devam ediyordu ve malum, Lumia ekranı kullanarak kapatıldığından soft reset atarak yeniden başlatıyordum.
Bir takılma olduğundan bunun güncellemelerle alakalı olduğunu (malum beta OS kullanıyoruz) sanıyordum.
Fakat dün dokunmatik birden hiç bir şekilde çalışmamaya başladı.
Artık soft reset de işe yaramıyor. Pili tamamen bitirip, kısa bir süre şarj edip, hard reset atmayı denedim. Hard reset atıldı, fabrika ayarlarına döndü ancak yarım kaldı çünkü ekran hala çalışmıyor.
Artık bunun donanım sorunu olduğuna kanaat getirdim gibi.
Telefon Ocak 2013'de aldım yani garanti falan zaten yok.
Aynı sorunu terübe eden oldu mu? Sorunun ne olduğu hakkında bir bilgisi olan var mı?
Bunun tamiri için ne kadar öderim.
Telefonu biliyorsunuz, çok sağlamdır ve ben de bir o kadar sakarım.
Sert düşüşlerinin sayısının haddi hesabı yok.
Ve şu sıralara 700 liraya kadar düşmüş bir cihaz.
Belki de sadece yerinden çıkmış bir soket problemi var ancak serviste "ekran değişimi" diyip 300-500 lira istendiğinde çıkmaza gireriz.
İstanbul içinde önereceğiniz bir servis var mı?

Yardım ve önerilerinizi bekliyorum.

4MaGuS

4MaGuS

Üye
hard reset attım dedin onu çarklar tamamlandıktan sonra gelen ekranda bir ayar yapamıyormuydun bu arada ekran jelatin varsa çıkartıp bir deneyin jelatin yoksa ekranı iyice bir silin, ekran şöyle bir şey var lumiaların hepsi bu özellikli diğer wp ler nasıl bilmiyorum farklı bir cihaz varsada deniye bilirsiniz bir elinle ekranın boş yerine tıklarsanız diğer elinizde yukarı aşağı sağa sola oynatmayı denerseniz telefon çok ağır haraket eğer birnevi slow mation gibi ancak uygulama içine veya tıklamaya izin vermez sadece kaydırma hareketleri, sizinde büyük ihtimal ekrana tek parmakla dokunup sizin dışınızda bir şeyinde temas etmemesine özen gösterin, sorun hala devam ediyorsa nokia care ye gidebilirsiniz orada ön bir inceleme yapılıp maliyeti öğrenebilirsiniz semt olarak nerede olduğunu bilmiyorum ancak

• Beğen
Tepkiler: bozkirdangelen

hemefox

Üye
    Konu Sahibi
hard reset attım dedin onu çarklar tamamlandıktan sonra gelen ekranda bir ayar yapamıyormuydun bu arada ekran jelatin varsa çıkartıp bir deneyin jelatin yoksa ekranı iyice bir silin, ekran şöyle bir şey var lumiaların hepsi bu özellikli diğer wp ler nasıl bilmiyorum farklı bir cihaz varsada deniye bilirsiniz bir elinle ekranın boş yerine tıklarsanız diğer elinizde yukarı aşağı sağa sola oynatmayı denerseniz telefon çok ağır haraket eğer birnevi slow mation gibi ancak uygulama içine veya tıklamaya izin vermez sadece kaydırma hareketleri, sizinde büyük ihtimal ekrana tek parmakla dokunup sizin dışınızda bir şeyinde temas etmemesine özen gösterin, sorun hala devam ediyorsa nokia care ye gidebilirsiniz orada ön bir inceleme yapılıp maliyeti öğrenebilirsiniz semt olarak nerede olduğunu bilmiyorum ancak
Evet, dediğim gibi işlem yarım kaldı.
Hocam ekranın nersine nasıl dokunacağımı da biliyorum lütfen öyle bir şey değildi bu :)
Ben sorunu kendim çözdüm. Telefonu açtım, touch screen connector'unu söküp yeniden taktım. Belliki orası oynamış (telefon yüzlerce kere düştü). Şu an sorun yok.

• Beğen
Tepkiler: 4MaGuS
Byfendy05

Byfendy05

Üye
kardes ben düşüp kırdım ekranı ama eskisi gibi çalışıyor.(Tuğla mübareak(maşallah))senin sorunun soket sorunu da olabilir,sistemsel bir arıza da olabilir.Sana sakaryatelekom'u öneririm.(Nokia Care)türkiyedeki bütün nokialara bakan servis bunalar

4MaGuS

4MaGuS

Üye
Hocam ekranın nersine nasıl dokunacağımı da biliyorum lütfen öyle bir şey değildi bu :)
Ben sorunu kendim çözdüm. Telefonu açtım, touch screen connector'unu söküp yeniden taktım. Belliki orası oynamış (telefon yüzlerce kere düştü). Şu an sorun yok.
sorun çözüldü ise güzel bende öyle şeylerden olacağını pek sanmıyordum ama ne olur olmaz yazayım dedim, iyi forumlar

• Beğen
Tepkiler: hemefox
Byfendy05

Byfendy05

Üye
saol sanada

OnurYurdakul

OnurYurdakul

Üye
NSUdan felan yeni yazılım atmayı denedin mi ?

CsWqIve34

Üye
helal :like:

Üst Alt