lumia 620 mi beklemeli yoksa htc 8s mi almalı ?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
süper nova

süper nova

Üye
    Konu Sahibi
lumia 620 mi beklemeli yoksa htc 8s mi almalı ?
Merhaba bugün vodafone bayiinde htc 8s e rastladım 950 tl ye acaba bu cihazı alsam mı yoksa nokia lumia 620 nin gelmesini mi beklesem bilemedim. Ve bunların dışında ikinci el bir lumia 820 de 1000 tl ye buldum onu mu alsam acaba. Karar veremedim sizce en mantıklısı hangisi ?

ecel54

ecel54

Üye
güvenebiliyorsan 820 al. ben 620'yi gpu'su ve şekli iyi olduğuğu için 620'yi bekle derim

süper nova

süper nova

Üye
    Konu Sahibi
güvenebiliyorsan 820 al. ben 620'yi gpu'su ve şekli iyi olduğuğu için 620'yi bekle derim

620 için şubat ortasında gelir diyorlar hatta marta da sarkabilirmiş. Bende aşırı sabırsız biriyim. Ocak ayı içinde gelseydi süper olurdu. Şubat ortasına kadar beklersem çatlarım heralde:)

papakudioflu

papakudioflu

Admin
950tl 8s mi 1000tl'ye ikinci el lumia820 mi dersen eger guvendigin bir cihazsa hic duşunme lumia820'yi al. Ama lumia620 beklerim dersen fiyat avantajini da gozonunde bulundur.

yasirtaha

yasirtaha

Üye
Bence 820 yi al arıza yoksa tabiki

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
HTC 8S'in artıları: Daha geniş ekran, daha yüksek batarya, daha fazla bekleme süresi.

Lumia 620'nin artıları: Daha yüksek GPU, daha yüksek telefon alanı ve daha yüksek kart desteği.

HTC 8S kılpayı daha iyi gibi ama aralarında nerden baksan ort. 200 TL fiyat farkı olacak.

O yüzden Ali Kemal'in de dediği gibi eğer HTC 8S alacaksan bari 50 TL daha koy temizinden ikinci el bir Lumia 820 al...

süper nova

süper nova

Üye
    Konu Sahibi
lumia 620 nin bu ay sonuna kadar geleceğini bilsem beklerim ama şubat sonuna falan kalırsa çok uzak bir tarih olur. Belki de hiç Türkiye'ye getirmezler bile lumia 620 yi. htc 8s cazip geldi ama yorumlarınıza baktığım zaman fiyatını hak etmeyen bir cihaz olduğu kanısına varıyorum. lumia 820 yi almak için görüşme yapayım onda da tam anlaşamadık daha olursa hemen alacağım onu ama onun satıcısı da sorun çıkarıyor sürekli. Sabredip 620 yi bekleyebilsem keşke ama küçücük bir sabrım bile yok. :(

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
lumia 620 nin bu ay sonuna kadar geleceğini bilsem beklerim ama şubat sonuna falan kalırsa çok uzak bir tarih olur. Belki de hiç Türkiye'ye getirmezler bile lumia 620 yi. htc 8s cazip geldi ama yorumlarınıza baktığım zaman fiyatını hak etmeyen bir cihaz olduğu kanısına varıyorum. lumia 820 yi almak için görüşme yapayım onda da tam anlaşamadık daha olursa hemen alacağım onu ama onun satıcısı da sorun çıkarıyor sürekli. Sabredip 620 yi bekleyebilsem keşke ama küçücük bir sabrım bile yok. :(

WP8'de Türkçe desteği olduğu için Lumia 920 ve 820 sonrasında çıkan tüm Lumialar da Türkiye'ye gelecektir diye tahmin ediyorum.
Ancak Lumia 620 için net bir tarih verebilmek yada geliş zamanını kestirmek zor.
Ancak Şubat ortalarından önce mümkün görünmüyor.

1,5 ay bekleyemem diyorsan geriye o aralıkta HTC8S ve Lumia 820 kalıyor.
Lumia 820, 250 TL daha pahalı ancak bu farka değecek ekstraları var.
Ram 1 GB (Ki bazı oyunlarda en az 1 GB ram gerektiğine dair geçenlerde bir haber paylaşılmıştı)
İşlemci daha yüksek. (1.5 GHz)
Ekran daha geniş.
v.s v.s farklar böyle uzayıp gidiyor.
Ayrıca yukarıda da söylediğimiz gibi temiz ikinci elini belki HTC 8S'le benzer fiyata bulabilirsin.
WP'yi iki gün kullanıp da "alışamadım, tu-kaka bu, kötüymüş" diye satan çok amatör var internette ;)
Eminim temizinden ikinci el bir 820 denk getirirsin.

• Beğen
Tepkiler: süper nova
gkcll

gkcll

Üye
alıp paraya çevirmek için sıfır satanlar var lumia 820 yi normal fiyatından 150 200 tl ucuz onlarada bak derim yada 950 8s vermeden 250 tl daha bulma sansın varsa lumia 820 daha doğru tercih olur bizim burda turkcell de gerçek ten 820 yüksek satış yakalamış ne zaman gitsem satılar lumia 820 elinde başlarında kişiler dolu

süper nova

süper nova

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar htc 8s in 4 gb hafızasının uygulama için yeterli olmadığı yüklenen uygulamaların hafıza kartına taşınamadığı yazıyor bazı yerlerde. hatta 4 gb ın sistem tarafından kullanıldığı ve kullanıcıya sadece 1.6 gb lık bir alan sunulduğu yazılıyor. Bunlar hakkında bilgiye sahip olan var mı ?

papakudioflu

papakudioflu

Admin
evet sistem 2.2gb gibi bir yer kaplar ve kullaniciya da 2gb civarinda boş alan kalir. Hafiza kartina ise resim,video ve muzik gibi kişisel dosyalari kaydedebilirsin.

süper nova

süper nova

Üye
    Konu Sahibi
evet sistem 2.2gb gibi bir yer kaplar ve kullaniciya da 2gb civarinda boş alan kalir. Hafiza kartina ise resim,video ve muzik gibi kişisel dosyalari kaydedebilirsin.

Her ne kadar wp8 fazla uygulamaya sahip olmasa da bu 1.8 gb lık alan temel uygulamalar için yeterli olur mu sizce ?

papakudioflu

papakudioflu

Admin
temel uygulamalar ve fazlasi icin de yeterli olur.

süper nova

süper nova

Üye
    Konu Sahibi
konuyla ilgili son bir sorum daha olacak acaba 750 tl ye ikinci el 8s alınır mı ?

KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
Yerinde Olsam 710 Lumia Alırdım;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt