Telefon Tavsiyesi Lumia 1320 vs Nexus 4 takas ?

Sponsorlu Bağlantılar

hajkhanx33

hajkhanx33

Üye
Ben bu tecrubeyi yaşadım androıd bayabi zamanı olanlar için hoş telefon ama duz aldım kullanıyım dıosan lumıa ideal bir oyun için böyle bi lumıa kullanım hazzından waz geçme derim ilk başlarda oh be dersin ama son sıkar seni emin hakıkaten wp kullanmak bir ayrıcalık ama sen bilirsin deneyerekte goreblrsın

Heimdalll

Heimdalll

Üye
    Konu Sahibi
Yalnız S3 miniye istediğin kadar uğraş bir N4'ün vereceği zevki veremez. Destek olarak google hariç geliştiriciler açısından da en iyi cihazlar nexuslardır. Saf haliyle bile Android L ile gayet iyi bir yere geçmiş olur. Performansı ile de öne çıkar 1320'ye göre.

Eksiği; Şarjı olur. Belki hoparlörü olur. Bir de 100 lira olayı ne kadar mantıklı bilmiyorum. Çok da takip etmiyorum ama bence çok para.
Gülü seven dikenine katlanır:D

alical33

alical33

Üye
wp telefonların 2. elleri çok düşük fiyatlarda ama 100 yerine 50 ye falana pazarlık etmeye çalış nexus 4 1320 den iyidir yani wp nin mağazası malesef hala kötü uygualamalar gelse bile gelenlerde kaliteli değil pek bence takas et

Heimdalll

Heimdalll

Üye
    Konu Sahibi
takası gerçekleştirdim telefon şu anda iyi dead trigger 2yi oynayayım dedim kasmadan oynayamadım meğer son güncellemeyle içine etmişler oyunun, şarjı biraz hızlı bitiyor, ekranda bi çizik yakaladım o canımı sıktı biraz ama ufak bi çizik,arka cam tarafına siyah kaplama yapılmış bende çıkarıp bakmadım, kırıksa eğer ruhum bile duymadı demektir ilerde çıkarıp bakarım belki :D

hajkhanx33

hajkhanx33

Üye
pişmanlıklar faydasız gerçekler gorundumu erol budanın bi parçasıa aklıma geldi nedense : ) h.o

Heimdalll

Heimdalll

Üye
    Konu Sahibi
pişmanlıklar faydasız gerçekler gorundumu erol budanın bi parçasıa aklıma geldi nedense : ) h.o
pişman değilim ama hakikaten windowsphone un ayrı bir havası var, mağazası android gibi olsa bide şu saçma kutucuklu arayüzü değiştirseler kimse android almaz

Emre

Üye
Lumia 1320 Nexus 4'ten Çok Daha İyi Bir Cihaz,
1.50 Senede Mağazası Tam Oturur Windows 10 İle Birlikte.

wpfurkan

wpfurkan

Üye
Lumia 1320 Nexus 4'ten Çok Daha İyi Bir Cihaz,
1.50 Senede Mağazası Tam Oturur Windows 10 İle Birlikte.

Genel anlamda daha iyi olabilir ama adam oyun istiyor yani ONUN için Nexus daha iyi.

Emre

Üye
Genel anlamda daha iyi olabilir ama adam oyun istiyor yani ONUN için Nexus daha iyi.
Oyun İse Nexus 4 Tabiki,
Adreno 320 İle Sağlam Grafik Birimi Verir,
Android v5.0 (Lollipop) Güncellemesini'de Alacak.

wpfurkan

wpfurkan

Üye
Oyun İse Nexus 4 Tabiki,
Adreno 320 İle Sağlam Grafik Birimi Verir,
Android v5.0 (Lollipop) Güncellemesini'de Alacak.

Yani onun için bende nexus dedim. Yoksa yani lumia rahatlıkla götürürdü.

wpfurkan

wpfurkan

Üye
pişman değilim ama hakikaten windowsphone un ayrı bir havası var, mağazası android gibi olsa bide şu saçma kutucuklu arayüzü değiştirseler kimse android almaz
Zaten Wpyi wp yapan kutucuklar:)
Bence şu bugün paylaşılan w10 konseptine benzerse Wp tadından yenmez olur valla.

Hodor

Üye
Sakın böyle bi hata yapma lumiya candır androyid çöp.

luckysleven

luckysleven

Üye
Nexusa rom atilirsa isler degisir : )

wpfurkan

wpfurkan

Üye
Sakın böyle bi hata yapma lumiya candır androyid çöp.

Sen önce Lumia yazmasını öğren. Adama Android oyun oynadığından daha uygun. Yani iş bitmiştir. Artık konu kapanabilir.

Emre

Üye
:hmmm

Son düzenleme:

furkankaya559758

Üye
Ben olsam takas etmem. Lumia 1320 çok güzel bir telefon ama daha gelişmiş bir işletim sistemi istiyorsan Nexus 4 alman daha iyi olur.

Esendağlı

Esendağlı

Üye
İnşallah Yakında WP'nin Android'den Bir Farkı Kalmaz.
İnşallah wp androidden hep farklı olur:)
İnşallah Yakında WP'nin Android'den Bir Farkı Kalmaz.
İnşallah wp androidden hep farklı olur:)
Tam tersine ben o kutucukları çok beğeniyorum,değiştirmek değilde işlevsel olarak geliştirilmeli,sanırım yakında güzel şeyler olacak.

Heimdalll

Heimdalll

Üye
    Konu Sahibi
bende zaten windows phone gelişirse geçebilirim ama dost acı söyler, geliştiriciler bu gidişle örneğin dead trigger gibi oyunlarını anca 2 senede platforma getirirler

wpfurkan

wpfurkan

Üye
bende zaten windows phone gelişirse geçebilirim ama dost acı söyler, geliştiriciler bu gidişle örneğin dead trigger gibi oyunlarını anca 2 senede platforma getirirler
Zaten bir iki geliştirici yüzünden en popüler oyunlar gelmiyor. Supercell mesela clash of clansi yapan firma biz Wp için geliştirmeyeceğiz diyor. Aynısı Madfinger için geçerli dead trigger ve bir sürü başka yüksek kalitede oyunların arkasındaki firma. Mesela Candy crush wp için portlanmış ama ne hikmetse iptal etmişler.
Bence Google bu firmaları bir şekilde engelliyor. Wpye oyunlarınızı portlarsanız play storedan sileriz desin google hepsi anında wpyı unutur. Google zaten wpyı engellemek için her ellinden geleni yapıyor. Mesela resmi youtube appı. Hem kendileri yapmıyor hemde microsoftun yaptığını sildirdiriyor.
Bence Microsoft belirli geliştiricilernen yakın temas kurmassa daha zor gelir o oyunlar. Gameloft mesela her ne olursa olsun Wpye portlamayı ihmal etmiyor. Hepsi gameloft gibi olsa ah.

Heimdalll

Heimdalll

Üye
    Konu Sahibi
işte bende o zamana kadar bekleyemem, o yüzden geçtim androide, ilerde mağaza gelişirse dönebilirim ama bu haliyle çekilmiyor