Haber Lumia 1030 Gerçekleşiyor Mu ?

Sponsorlu Bağlantılar

beats

beats

Üye
    Konu Sahibi
Lumia 1030 Gerçekleşiyor Mu ?
Microsoft'un Lumia 1020'nin halefi olacak bir cihaz üzerinde çalıştığı haberlere konu olmuştu.​
Youku adlı video sitesinde çıkan Lumia 1030 videosu ve mydrivers sitesinde teknik özelliklerine değinilen bize tekrar halef olacak cihazı hatırlatıyor. Videodaki cihazın Nokia adı ile kullanılması dikkat çekiyor bu da konsept bir cihaz olabileceği düşüncesini akla getiriyor. Windows Phone'un artık Windows adı ile kullanılacağı için cihazın arkasındaki Windows marka adı da gözlerden kaçmıyor.

Lumia 1030'un belirtilen teknik özellikleri:
  • Qualcomm Snapdragon 810 işlemci,
  • 5" Full HD AMOLED ekran,
  • 20 MP Periskopik ön kamera,
  • Üçüncü nesil Pureview 41 MP Xenon ve led flaşlı arka kamera (Full HD video 120 fps, 4K video 30 fps)
  • USB 3.1 Type-C ile yüksek hızlı veri iletimi,
  • 32, 64, 128 GB depolama seçenekleri,
  • 2800 mAh batarya.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Snapdragon 810, 2015 yılının ilk aylarında üretime geçecek böyle bir cihazın gelme ihtimali dahi​
olsa 2015'in ikinci yarısında görebileceğimiz bir cihaz olacaktır. Fotoğraflardaki cihaz bana konsept ya da sahte diyebileceğim bir görüntü sunuyor. Sizin yorumlarınız nedir ?

Kaynaklar: , .

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Yağız Ryan ve Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
S810 :hmmm

4MaGuS

4MaGuS

Üye
resimler sanki 830 un biraz büyütülmüş hali ve 20mp ön kamera çok fazla geldi bana o ne ya öyle

beats

beats

Üye
    Konu Sahibi
resimler sanki 830 un biraz büyütülmüş hali ve 20mp ön kamera çok fazla geldi bana o ne ya öyle
Periskopik yani ilk aklımıza gelen denizaltılardaki dürbün gibi. Cihazdan anladığım ön tarafta kamera yok periskop bir objektif gibi bir şey ile sadece arka kamera kullanılarak, ön tarafta kamera varmış gibi arka kamerayı kullanabiliyor.

Muhtemelen şöyle bir periskop olabilir içerisinde:

• Beğen
Tepkiler: byibo, skynet ve suyunsesi
BelaMonte

BelaMonte

Üye
E bu bildiğin konsept, sadece videoya konsept yazmayı unutmuşlar

KırmızıBeyaz60

KırmızıBeyaz60

Üye
Periskopik yani ilk aklımıza gelen denizaltılardaki dürbün gibi. Cihazdan anladığım ön tarafta kamera yok periskop bir objektif gibi bir şey ile sadece arka kamera kullanılarak, ön tarafta kamera varmış gibi arka kamerayı kullanabiliyor.

Muhtemelen şöyle bir periskop olabilir içerisinde:
Bu sitemi telefonda nasıl uygulayabilirler ki :hmmm

beats

beats

Üye
    Konu Sahibi
Bu sitemi telefonda nasıl uygulayabilirler ki :hmmm
Periskop'un içinde ayna sistemi var, belli açıyla ayarlanan aynalar ve lenslerden diğer uca görüntü gidiyor. Eğer akla takılan kısmı sensör ise Sony'nin eğimli sensör geliştirdiğini biliyorum belki öyle birşey geliştirmiş olabilir. Cihazın gerçekliği meçhul donanımı öylesine hazırlanmış bir konsept de olabilir, periskop objektifler profesyonel kameralarda kullanılıyor onu geliştirmiş olabilirler.

• Beğen
Tepkiler: Yağız Ryan
Basteryus

Basteryus

Üye
Herşey iyi güzelde, konsept yaparken bari şu bataryayı yüksek tutun, o nedir öyle
Mesela 1800*2 mAh batarya şu cihaza cuk oturur :thumbup: Hayal etmekte mi parayla :ehe

Kamera özelliklerinden ödün vermeden biraz daha inceltebilirlerse çok hoş olucak

OnurYurdakul

OnurYurdakul

Üye
Bu telefon çıksın patlama yaşar ama çok hassas bi cihaz olur düştü mü kameralar felç olur özelliklede ön kamera

• Beğen
Tepkiler: Yağız Ryan
kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Periskop'un içinde ayna sistemi var, belli açıyla ayarlanan aynalar ve lenslerden diğer uca görüntü gidiyor. Eğer akla takılan kısmı sensör ise Sony'nin eğimli sensör geliştirdiğini biliyorum belki öyle birşey geliştirmiş olabilir. Cihazın gerçekliği meçhul donanımı öylesine hazırlanmış bir konsept de olabilir, periskop objektifler profesyonel kameralarda kullanılıyor onu geliştirmiş olabilirler.
Nokıa sony le değilde canonla anlaşma yapmamış mıydı kamera için ?
Yalnız telefonun özellikleri süper ama bunun daha gerçekci haberleri gelmeye başladıkça bu özellikler yarı yarıya düşer :kıskıs:

beats

beats

Üye
    Konu Sahibi
Nokıa sony le değilde canonla anlaşma yapmamış mıydı kamera için ?
Yalnız telefonun özellikleri süper ama bunun daha gerçekci haberleri gelmeye başladıkça bu özellikler yarı yarıya düşer :kıskıs:
Kamera için anlaşma yapılmadı, ortak patent kullanımı için yapıldı. Yani, daha gerçekçi bir cihaz görebiliriz.

• Beğen
Tepkiler: emz ve kaygisiz43
Esendağlı

Esendağlı

Üye
Nokia ve MS,artık,en iyi kameralı telefonu değilde,en iyi akıllı telefonu üretmenin derdine düşse çok daha iyi olacak.vaad vaad vaaad,cek ve cak larlar olmuyor artık,ben lafa değil icraata bakarım.2 senedir wp deyim ama bana bir ömür gibi geliyor ya:)

• Beğen
Tepkiler: emz
Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
2800 mah batarya?!!!. Ula bari konsept cihazda yüksek bir pil koyun be. Amma taktılar 1000-2800 mh bataryaya.
Şu wpde 4000-5000 mah batarya koyan satış patlaması yapar demekten bıktım bunlar cimrilikten bıkmadı.
Bu arada tasarımı beğenmedim dersem yeridir. İphone çakması gibi hissediyorum.Edit 1: Buda mı 41 mp. Yok ağa 1020 her türlü akar gider.

• Beğen

Emre

Üye
Son Nokia İsimli 41 MP Kameralı Telefonlar
808

808 Devamı Olarak > 1020

İlk Microsoftlu Cihaz 41 MP Kamera İle Geliyor

• Beğen
luckysleven

luckysleven

Üye
sadece 1020 degil bir cok modelin halefi olur bu cihaz ama bir dursunlar artik elimizdeki telefonlardan keyif alalim .

beats

beats

Üye
    Konu Sahibi
2800 mah batarya?!!!. Ula bari konsept cihazda yüksek bir pil koyun be. Amma taktılar 1000-2800 mh bataryaya.
Şu wpde 4000-5000 mah batarya koyan satış patlaması yapar demekten bıktım bunlar cimrilikten bıkmadı.
Bu arada tasarımı beğenmedim dersem yeridir. İphone çakması gibi hissediyorum.Edit 1: Buda mı 41 mp. Yok ağa 1020 her türlü akar gider.
Snapdragon 810 ile 20nm teknolojisine geçiliyor bu da ciddi anlamda boyut ve pil tasarrufu demek, şu anki Lumia'larda kullanılan 28nm teknolojisi. Hatta 3-5 yıl içinde 10nm teknolojisinin gelmesi bekleniyor. Diğer üreticiler de boş durmuyor elbette Samsung Exynos için de bu teknolojiye geçti. Tüm bunların yanında thl 5000, Huawei Mate serisinde batarya bahsettiğin boyutlarda kullanılıyor ama satış patlaması yapamıyorlar yine de. Bir de fanatiklik kısmını da içerse iPhone gerçeği var peki ondaki batarya boyutları nedir ? Komik denilecek seviyede ama satışları çok ciddi ilk hafta verilen milyonlarca sipariş bunu gösteriyor, demek ki iyi cihazda çok da dikkat edilen bir ayrıntı olmamaya başladı batarya meselesi. Yakın zamanda batarya sorunu unutulacak problemlerden biri de olabilir bence.

• Beğen
Tepkiler: Mesut Aktaş
dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Güzel olmuş ben beğendim hava atmanın başka bir yolu kameradan başka özelliklere de yoğunlaşsalar

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic

furkankaya559758

Üye
Böyle olursa güzel satar. 20 MP ön kamera abartı geldi.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Snapdragon 810 ile 20nm teknolojisine geçiliyor bu da ciddi anlamda boyut ve pil tasarrufu demek, şu anki Lumia'larda kullanılan 28nm teknolojisi. Hatta 3-5 yıl içinde 10nm teknolojisinin gelmesi bekleniyor. Diğer üreticiler de boş durmuyor elbette Samsung Exynos için de bu teknolojiye geçti. Tüm bunların yanında thl 5000, Huawei Mate serisinde batarya bahsettiğin boyutlarda kullanılıyor ama satış patlaması yapamıyorlar yine de. Bir de fanatiklik kısmını da içerse iPhone gerçeği var peki ondaki batarya boyutları nedir ? Komik denilecek seviyede ama satışları çok ciddi ilk hafta verilen milyonlarca sipariş bunu gösteriyor, demek ki iyi cihazda çok da dikkat edilen bir ayrıntı olmamaya başladı batarya meselesi. Yakın zamanda batarya sorunu unutulacak problemlerden biri de olabilir bence.
güzel bir değerlendirme :)

Üst Alt