Lg Optimus Me P350 Genel Konu

Sponsorlu Bağlantılar

Yunkaai

Yunkaai

Üye
    Konu Sahibi
Lg Optimus Me P350 Genel Konu
Merhaba arkadaşlar.Maxicepin en büyük bilgi kıtlığının olduğu cihazlardan biri Optimus me.Ben çok sıkıntı yaşadım.Bunları arkadaşlarda yaşamasın diye bu konuyu DERLİYORUM.Linkler xda developers den alıntıdır.

YASAL ROM DEĞİLDİR.YAŞANACAK SIKINTILARDAN DOLAYI SORUMLULUK KABUL ETMİYORUM.

ROOT İŞLEMİ

Anlatma ile uğraşmıyacağım.Forumdan araştırın lütfen.Ama şunu bilinki root yapılan cihaz garanti kapsamından çıkar.

İlk olarak
Linkinden Gingerbreak'ı indiriyoruz.

Kurulum:
1)USB Hata Ayıklama Modunun Aktif Olduğundan Emin Olun.
Ayarlar -> Uygulamalar -> Geliştirme -> USB Hata Ayıklama (Yanındaki İşareti aktif edin)
2)SD Kartın biçimlendirildiğinden ve içinin boş olduğundan emin olun.
3)İndirdiğiniz dosyayı telefona atın ve kurun.
4)Programı açın "root" butonuna basın ve bekleyin. cihaz yeniden başlatılacak. biraz uzun sürebilir (max 10 dk açılmazsa garanti servisine götürün)
5) Sistem açıldığında programı açıp root u aktif olduğundan emin olun hepsi bu kadar.

Önemli Not: Pc suiteden telefonunu güncellemiş olanlar root yapamazlar.Versiyonu geri v10c yapmanız lazım.Konunun en sonunda nasıl yapacağınızı anlatıcağım.

Şimdi gelelim recoverymod kurulumuna.Bunun sayesinde telefonumuza istediğimiz romu'u atabileceğiz.

RECOVERY MOD (Kurtarma Ekranı) KURULUMU

Marketten terminal emulator'u yükleyin.

AmonRA-GNM 2.2.1:

Dosyayı indirdikten sonra “recovery-RA-pecan-2.2.1-GNM-drap.img.zip” i açın, karşınıza 3 dosya gelecektir.Bunlardan “flash_image” ve “recovery-RA-pecan-2.2.1-GNM-drap.img” adlı iki dosyayı SD kartınızın ana dizinine atın.Terminal Emulator’ü kurup açın.Aşağıdaki komutları sırası ile yazın(su yazınca bir pop-up gelecek “allow” deyip devam edin):

Kod:
$ su
# mount -o remount,rw -t yaffs2 /dev/block/mtdblock1 /system
# cat /sdcard/flash_image > /system/bin/flash_image# chmod 755 /system/bin/flash_image
# sync

flash_image programını böylece sisteme yüklemiş ve tanıtmış oluyoruz. Değişikliği terminal emulator programının alması için terminal emulator programını kapatıp tekrar açın. Ve şunları girin:

Kod:
$ su
# flash_image recovery /sdcard/recovery-RA-pecan-2.2.1-GNM-drap.img
# sync

Ve Kurulum Tamamlanmıştır. Artık Cihazınızın özel Kurtarma Ekranı Bulunmaktadır. Bu Özel Kurtarma Ekranına
TelefonunuzKapalıykenSeskısma+aramaTuşu+KapatmaTuş Kombinasyonu ile Erişebilirsiniz.Özel Kurtarma Ekranında Ok ve Geri Tuşları
OK=Menü Tuşu
Geri=Geri Tuşu
Yukarı Aşağı Seçenekleri Gezmek için Ses Açma Kapama Tuşlarını Kullanın.

CYANOGEN MOD 7.2 (Android 2.3.7) KURULUM

Bizzat denedim. İyiki yüklemişim.

Neler çalışıyor ?
-Arama
-Mesaj çekme
-Wifi
-Veri gönderimi
-Bluetooth
-Gps
-Camera
-Müzik çalar
-....

Neler çalışmıyor ?
-Henüz ratlamadım.

Bu linkten optimus me için güncellenen cm 7 linklerini bulabilirsiniz.

-Zip dosyasını sdcard'ın ana dizinine atın.
-Telefonu kurtarma ekranında açın.
-5. Seçenek Olan "Wipe" içine girin
-2.Seçenek olan Wipe /Data, Wipe /cache, Wipe Dalvik-cache işlemlerini uygulayın ve Ana Ekrana Geri Dönün
Temizleme işlemi bittiğine Göre artık kuruluma geçebiliriz.
-Kurulum için 4. seçenek olan "Flash Zip Menü" Seçeneğine tıklayın.
Açılan Pencerede "Choose zip from sdcard" seçeneğine tıklayın.
-Açılan pencerede sd card a attığınız dosyayı seçin
-Kurulum Tamamlandıktan sonra ana ekrana gelip "
Reboot system now" diyin işlem bitmiştir.

Not: Google uygulamaları yoktur.
Dosyayı sdcardın ana dizinine atın.Recovery modda rom kurarmış gibi kurun.

ÇOK ÖNEMLİ NOT: Eğer telefon cyanogen mod kurulumundan sonra lg yazısında takılmışsa ve tuşlar yanıp sönüyosa v10c ye tekrar dönmeniz lazım.

ÇOK ÇOK ÖNEMLİ NOT: Sakın telefonunuzun En yüksek frekansını 844 Mhz yapmayın aksi taktirde telefon donar.Açılmaz.Bu durumda Recovery moddan açıp ''Reboot system now'' Demeniz yeterlidir.

KURULUMLARDA SIKINTI YAŞAYANLAR,SORUSU OLANLAR YARDIM İSTEYEBİLİRLER.

Cm7.2 (Overclocked 748 mhz) Sorunsuz oynanabilen oyunlar.
-Modern Combat:Sandstorm
-Dungeon Hunter
-Shift
-Asphalt 5
-Pes 11
-Assasins Creed
-Sims 3
-Crusade Destniy
-Crazy snowboard pro
-Nova

V10C KURULUM

Bu rom sayesinde optimus me de bulunmayan radyo telefonumuza entegre oluyor.Ayrıca telefonu yurt dışından alıpta kullanamayanlar v10c ile telefonu unlock edebilirler.

Usb Driver'i Kurmanız Gerekmetedir.
1. önce bunu indiriyoruz:
2.kdz updater: Yükleme:
Usb Driver'i Kuruyoruz.
İndirdiğimiz olan kdz updater'i yönetici olarak çalıştırıyoruz.
Type:3GQCT Phone Mode : DIAG
kdz file:indirdiğiniz kdz dosyasını sağdaki dosya simgesine tıklayarak bulup aç diyorsunuz.

Launch Software update diyorsunuz.Ekranın Arka Planı sarı olup Emergency Mode yazıcaktır.Kormayın Bir Sorun yok.Eğer Hata Verirse
read phone information diyoruz.Ordanda Uprage Start Diyorsunuz.
Country: Different Country Language:Turkish Yapıyoruz. Ok diyoruz ve yüklemeye Başlıyor.Sonra Res Attıktan sonra işlem tamamdır.
Güle Güle Kullanın.

Not:Yedekleme İşlemini Yapmalısınız.Yükledikten Sonra Telefon Geç Açılıyor.

MUIU ROM KURULUM

LG Optimus Me için bu aralar çok kullanılmaya başlanan bir ROM: MIUI.MIUI ROM Cyanogen Mod üzerine build edilmiş.Ancak arayüz bayağı bir değişmiş, kolaylaştırılmış ve hızlandırılmış.Overclocklu kullanırken oluşan problemler yok.Kullanılan launcher ise QQLauncher.Gelecek vaadeden bir launcher.

Link:

Root işlemine ve Recovery Mod’u yüklemişseniz yükleme işleminin büyük kısmını bitirmişsiniz demektir Şimdi cihazınızı kapatın ve Recovery Mod’da açın.(Ses Kısma+ telefonuAçma Tuşu+ telefonu Kapatma Tuşu kombinasyonunu yaparak)
Recovery ekranı gelince önceki ROM’ları temizlemek için 5. seçenek olan Wipe tıklayın.Daha sonra Wipe ALL data/factory reset i uygulayın ve ana menüye dönün.
Kurulum için Flash Zip Menu>Choose zip from sdcard seçeneğine tıklayın.Açılan menü SD kartımıza atmış olduğumuz “MIUI_p350_v2.zip” dosyasını seçip ok deyin.Kurulum bitince Reboot System Now deyip MIUIMod‘u kullanmaya başlayın.
Şimdi bir de Markete vs. erişmek için Google programlarını da yükleyelim.Yine cihazı kapatıp Recovery Mod’da açıyoruz.Flash Zip Menu>Choose zip from sdcard yaparak “gapps-gb-20110828-signed.zip” dosyasına tıklayın.Yine kurulum bitince Reboot System Now’a tıklayarak cihazınızı açın.

FROYOLOCO 4.0.1 ROM

New Lg Home launcher: 2.3.4
LG UI 2.0 (looks like the brick C660)
Added Support for Flash Player
totally Deodexed
On Init
data / app-enabled
New custom functionality bootanimation
Nano text editor added
Added support for Flash (Stagefright enabled true)
App2SD enabled
Menu Power extended with the recovery and restart (only missed screenshot)
Rooted (superuser.apk 3.0.6 and binary)
Zipaligned
busybox
File Manager,
Widgets without unnecessary
parties busybox
Clockopia font replaced by sources ICS
48m cell size
Table personalized gingerbread
ICS animated fantasy
Sources averall interface for ICS
Format for greater image quality JPG 100.90
Froyoloco startup animation
custom lockscreen
kernel-3.0 zester with smartass gov v2 and max 844mhz
Custom Status Bar: Black
tweaks added
Internet tweak
Bravia Engine enabled
Operator removed files, animation kernel boot and shut down animation.
Animation kernel boot animation and off-STOCK
very smooth
DSP Equalizer
Clean Froyo
Beats audio and added xloud
Player Pro
And more, much more.
How to install:
1) Download ROM from link below.
2) Copy it on SD memory card.
3) Go to Recovery, do backup.
4) Wipe all.
5) Install zip from SD card.
6) Reboot.

k

TEAM PECAN KERNEL V2

Link:

Cm 7.2 de bizzat denedim çalışıyor.Bu kernel ile telefonunuzu 844 mhz e overclocklayabilirsiniz.

-Dosyayı indirin
-Sd card a açın
-Recovery menu ye girin
-Flash zip menu den indirdiğiniz dosyayı kurun.

• Beğen
Tepkiler: alaStar ve Amaru Shady

Şehriyar

Şehriyar

Üye
Tesekkurler :oke:

Yunkaai

Yunkaai

Üye
    Konu Sahibi
Rica ederim :)

---------- Eklendi @ 11:31:59 ---------- Yazıldı @ 11:21:26 ----------

v10c kurulum eklendi.

Yunkaai

Yunkaai

Üye
    Konu Sahibi
Cm 7.2 de sorunsuz oynanan oyunlar eklendi.
Yeni uyarılar eklendi

Yunkaai

Yunkaai

Üye
    Konu Sahibi
Günceeel.Yemin ederim moralim bozuldu.Hiçmi optimus me ci yok?

aoc123

Üye
Tesekkürler dostu kurdum 10 numara oldu ama biraz geç açılıyor tel bazen açılmıyor bende Reboot system now yapiyorum

"Not:Yedekleme İşlemini Yapmalısınız.Yükledikten Sonra Telefon Geç Açılıyor." yedekleme derken nerden ve nasil yapicaz_?

Yunkaai

Yunkaai

Üye
    Konu Sahibi
Dostum o bendede oluyor.Ama telefonumu hiç kapatmadığım icin sorun olmuyor. cm için katlanıyorum

- - - Eklendi - - -

Dostum o bendede oluyor.Ama telefonumu hiç kapatmadığım icin sorun olmuyor. cm için katlanıyorum

demeli

Üye
kardeş kdzupdaterin linkini güncellermisin ?

Birde buaçılma süresi kaç dakikda?

- - - Eklendi - - -

kardeş benle iletişime geçermisin kdzde hata alıyorum sonra uprage start diyorum lg uptade açıyor oda hata veriyor.Hiç bir şey yapamıyorum.

ogulcangazi

Üye
Kodlarında hata var. Tekrar kontrol edebilirseniz sevinirim.

$ su# mount -o remount,rw -t yaffs2 /dev/block/mtdblock1 /system# cat /sdcard/flash_image > /system/bin/flash_image# chmod 755 /system/bin/flash_image# sync

Yunkaai

Yunkaai

Üye
    Konu Sahibi
kardeş kdzupdaterin linkini güncellermisin ?

Birde buaçılma süresi kaç dakikda?

- - - Eklendi - - -

kardeş benle iletişime geçermisin kdzde hata alıyorum sonra uprage start diyorum lg uptade açıyor oda hata veriyor.Hiç bir şey yapamıyorum.

Link güncel.Resim koyarsan yardımcı olabilirim.

Kodlar düzenlendi.Yeni romlar eklencek

- - - Eklendi - - -

MIUI Rom eklendi.

Kounun Adı ''Genel Konu' olarak değiştirildi.

ogulcangazi

Üye

Bende hata veriyor nedense. Söylenenleri aynen yapıp defalarca denedim ama olmuyor.

Yunkaai

Yunkaai

Üye
    Konu Sahibi
Dostum kodlarda bir harf hatası var.Şu an mobilim.Pc ye geçince hemen düzeltcem

Yunkaai

Yunkaai

Üye
    Konu Sahibi
Terminal emulator kodları düzeltildi.

Linkler yenilendi

Birkaç yeni bilgi eklendi.

Froyoloco rom eklendi.

demeli

Üye
Kardeş bu Yeni eklediğin Froyoloco'yu sen kullandın mı?Çalışmayanları felan varmı?

Şuan ben Cyanogenmod 7.2 RedStone kullanıyorum AnTuTu recorum 2226.Sence froyolocoya geçmelimiyim?

Yunkaai

Yunkaai

Üye
    Konu Sahibi
Kardeş bu Yeni eklediğin Froyoloco'yu sen kullandın mı?Çalışmayanları felan varmı?

Şuan ben Cyanogenmod 7.2 RedStone kullanıyorum AnTuTu recorum 2226.Sence froyolocoya geçmelimiyim?

Froyoloco çok stabil.Yalnız türkçe dil desteği yok.Ben kullandım.Ama geri Cm 7.2 ye geçtim.Karar senin.

AndoidciLG

Üye
Arkadaşlar ben indirdim kurdum Cyanogen mod 7.2 yi kullanıyorum ama 748 mhz de oynanan oyunları bulamadım mesela asphalt 5 birkaç yeri aradım ya ekrandan büyük oluyor yada paket hatası veriyor yardımcı olursanız çok sevinirim üstelik paylaşım için teşekkürler

recep_89

Üye
teşekkurler super oldu telefon valla

SHaX

Üye
Yaptığınız alıntıyıda belirtseniz iyi olurdu. Asıl konusu...

Yunkaai

Yunkaai

Üye
    Konu Sahibi
Kusura bakmayın beyler forumda yoktum birkaç ay.

SHaX adlı arkadaşım ben bu konuyu derlediğimi yazmın başında belirttim.Ben burda sadece 7.1 i anlatmıyorum fark ettiysen.

Linkleri kontrol ediyorum arkadaşlar.

- - - Eklendi - - -

Linkler güncel arkadaşlar :)

demeli

Üye
Byler konuyu hortlatmış gibi olabilirim ama acil yardıma ihtiyacım var.sorunum Wifi.Wifiye bağlamdığımda 3 dk kadar kullanabiliyorum ama daha sonra bağlantı yok hatası geliyor.kapatıp açtığımda tekrardan 3 dk kullanıp tekrar ağlantı gidiyor ne yapabilirim eskiden böyle problemim yoktu.Cyanogenden normale döndüm böyle oldu.

Üst Alt