LG Optimus L5 Jelly Bean Güncellemesi

Sponsorlu Bağlantılar

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
LG Optimus L5 Jelly Bean Güncellemesi
Arkadaşlar bilindiği üzere L5 için yavaş yavaş JB güncellemesi geliyor. Ama çoğu zaman olduğu gibi Türkiye'ye biraz geç geliyor bu güncellemeler. Eğer sabırsızsanız şu anki romdan memnun değilseniz Europe Open kdzsini indirip kurabilirsiniz. Ben kurdum ve memnun kaldım. Şarj durumu gayet iyi, görsel anlamda bir çok yenilik var, kernel yükseltilmiş(bu duruma çok sevindim). Bir gündür kullanıyorum ve şu ana kadar bir eksisini göremedim. Europe Open kdzsi olduğu için telefon E612 değil de E610 oluyor. O yüzden bilgisayarınıza E610 driverını yükleyin ki usb ile bilgisayara bağlandığınızda bilgisayar telefonu görebilsin.

Almanya v20c kdz dosyası ===>>

Eğer kdz dosyasını nasıl yükleyeceğinizi bilmiyorsanız BU KONUYU takip edin. Gerekli açıklamalar burada mevcut.

• Beğen
Tepkiler: alaStar, arax ve ugurs00

enver_techno

enver_techno

Üye
O zaman Black'e de çıkması gerek. Sonuçta L5'ten üstün bir cihaz ;) :oke:
Güncellemeniz hayırlı olsun :)

CagriMonsteR

Üye
L5 jelly bean geldimi? şaşırdım Şahsen 800 GHZ ile L5'e geliyorsa optimus Black'a 1000 Ghz ile haydi haydi gelmesi gerek, üstelik ikiside 512 MB Ram.

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
evet bizim açımızdan da oldukça şaşırtıcı oldu ki hiç aklımın ucundan bile geçmiyordu :) umarım sizin telefonlara da gelir :)

CagriMonsteR

Üye
Optimus black'a gelceğini sanmıyorum, çünkü artık üretilmiyor :(

CagriMonsteR

Üye
Olabilir aslında ama Lg Türkiye otomatik cevaplayıp duruyor, eğer talep edeceksek resmi sayfasına mail göndermemiz gerek aslında yapabiliriz neden olmasın ki :D

mtngln

mtngln

Üye
Evet bi konu açın link verin mail atalım p970 için

dogusvealp

Üye
Dostum öncelikle bilgilendirme için teşekkürler. Ben böyle konuların acemisiyim bir kaç soru sormak istiyorum.
Öncelikle bunun için root gerrekli mi?
Eğer gerekli değilse Türkiye için güncelleme geldiğinde telefonu eski hâline nasıl getirebiliriz?
Eğer root gerekliyse bunun için rootlamaya değicek özellikler var mı? Telefonda ne gibi değişiklikler oluyor?
Şimdiden teşekkürler. :)

irememre

irememre

Üye
l5 e nasil jb geliyor yahu ben l7 kullaniyorum bisey geldigi yk ilk bas l7 ye gelmesi gerek

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
Dostum öncelikle bilgilendirme için teşekkürler. Ben böyle konuların acemisiyim bir kaç soru sormak istiyorum.
Öncelikle bunun için root gerrekli mi?
Eğer gerekli değilse Türkiye için güncelleme geldiğinde telefonu eski hâline nasıl getirebiliriz?
Eğer root gerekliyse bunun için rootlamaya değicek özellikler var mı? Telefonda ne gibi değişiklikler oluyor?
Şimdiden teşekkürler. :)
bunun için root yapmaya gerek yok. sadece işletim sisteminin yeni versiyonunu yüklüyoruz. Türkiye için güncelleme gelip gelmediğini verdiğim o siteden takip edip anlatılan biçimde indirip tekrar kurmanız gerekecek. yada şu anki halini isterseniz; listenin altında Türkiye kdzleri var.onlardan v10f olanı indirip kurmanız gerekecek. isterseniz bu JB yi yükledikten sonra tekrar rootlayabilirsiniz telefonunuzu.

- - - Eklendi - - -

l5 e nasil jb geliyor yahu ben l7 kullaniyorum bisey geldigi yk ilk bas l7 ye gelmesi gerek
bir bilgim yok.tek bildiğim bizim telefona gelmesi :) belki sizin için de gelmiş olabilir ama Türkiye için çok sonra geliyor. L5 için geçen hafta yayınlanmaya başladı. siz de kontrol edin belki başka ülkeler için gelmiş olabilir.

dogusvealp

Üye
anladım teşekkürler peki güncellemeleri hep manuel olarak mı yapıcaz yoksa sürekli o sitedeki yeni sürümümü takip edicez (Türkiye ye geçtikten sonra)

- - - Eklendi - - -

Ayrıca telefon böyle mi oluyo yoksa bu rootlu halimi ?

http://www.youtube.com/watch?v=EWT_5xqceeo

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
hangi ulkeye gectiyseniz guncelleme geldikce telefonunuz otomatik yukleyecektir. bunlar stock rom oldugu icin rootlu olmuyor. siz sonradan rootluyorsunuz. yani lg nin orjinal romudur.

ugurs00

Üye
affınıza sığınarak birkaç soru sormak istiyorum.

-europe open kısmından hangisini indireceğim?
-bu işlem geri alınabilen bir işlem mi?
-son olarak; e610 veya e612 olması kullanım yönünden veya herhangi bir açıdan bir sorun yaratıyor mu?

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
europe open dan v20b yi indirin. v20 olanlar JB, v10 olanlar ice cream. geri alinabilmesi ancak soyle olur; kdz listesinden turkiye kismindan v10f yi indirip kurmanizla olur. e610 ile e612 arasinda bir fark yok. yani belki telefon olarak olabilir ama rom olarak bir farkini goremedim simdiye kadar. zaten pilin orada e610/e612f yaziyor. onunla ilgili bir sorun yok yani.

• Beğen
Tepkiler: ugurs00

ugurs00

Üye
verdiğin cevapların için teşekkür ederim. çalışmayan bir özelliği yok değil mi? (wi-fi vs.)

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
eğer çalışmayan bir özellik olsa LG firma olarak bunu çıkartamazlar. içiniz rahat olsun ;)

• Beğen
Tepkiler: ugurs00
seyamkk

seyamkk

Üye
Hele Şükür

- - - Eklendi - - -

Jb leri Yüklediğim zaman telefon LG Yazısında kalıyor tüm V20 Leri denedim olmuyor şimdide V10 a dönemiyorum . KDZ Uplater Hata Veriyor. Bir Çözümü Varmıdır ..?

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

tamadır beyler hele şükür telefon açıldı bir kaç tuşa basınca garip bir şekilde düzeldi bu arada telefon biraz ağırlaştı gibi ama heralde ilk açıldığı içindir yannız arayüz mükemmel.

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
evet onu konu başlangıcında yazmayı unutmuşum. telefon biraz geç açılıyor. nedenini bende tam olarak çözemedim ama tam servis adresine bakıyordum telefonu yollamak için ki açıldı :)

seyamkk

seyamkk

Üye
:) bu arada telefonu root layamıyorum yeni bir yöntemmi var acaba Jb için ?

Üst Alt