LG OPTİMUS BLACK Root Yapma Ve Rom Yükleme ***Açık Anlatım***

Sponsorlu Bağlantılar

alaStar

alaStar

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar valla bu çok komik bi durum yani bi anlam veremiyoru. Bu olanlara çünkü ben aynı romu indirip superuseri indirim telefonumu rootlayıp rom atıyorum defalarca denedim bu yöntemi sizin telefonunuz nasıl brick oluyor anlamadım yani romu attıktan sonra bi bekleme süresi var siz o süreyi tel brick oldu zannediyor olabilirmisiniz yahu :-) :-) :ehe:

kukue123

Üye
benim telefona root zaten atılık unlockroot pro ile telefonu rootladım zten şimdi sorum şu ben superuserle falan uğraşmayıp smart flash tool ile direkt rom atabilirmiyim? eğer atabilirsem konuda verdiğin rom dosyası cyanogen mod 10 mu? onu nerden bulabilirim?şimdiden çok saol.

alaStar

alaStar

Üye
    Konu Sahibi
unlock root ile rootlarsan telefonun recovery den sonra securty error verecektir bunu neden kimse anlamadı.

rastignac

Üye
öncelikle nerhaba. uygulanan işlemleri yaptım root yaparken fakat şu kısımdan sonra "11. Start düğümesine basıyoruz.

12. Birkaç dakika içinde flashing tamamlanıyor ve telefon recovery modda açılıyor." telefon recovery modda açılmıyor. doğrudan root'lu şekilde açılıyor. sorun şu ki superuser yüklenmemiş oluyor. nerede yanlış yapmış olabilirim acaba? şimdiden teşekkürler..

alaStar

alaStar

Üye
    Konu Sahibi
super useri önceden siz hafıza kartınıza atmış olacaksınız zipli şekilde sonra flash tamamlanıp telefon kapanıp açılınca superuseri cwmden sd card a girip flashlayacaksınız

rastignac

Üye
super useri önceden siz hafıza kartınıza atmış olacaksınız zipli şekilde sonra flash tamamlanıp telefon kapanıp açılınca superuseri cwmden sd card a girip flashlayacaksınız

hocam valla çok sabırlısınız sağolun anlatıyprsunuz ama cehaletimi mazur görün cwm'den nasıl gireceğim? cwm nerede?

alaStar

alaStar

Üye
    Konu Sahibi
hani telefon flash sonunda kapanıyor ya o andan sonra tekrar açıldığı kısım cwm oluyor

rastignac

Üye
telefon açıldığında pin kodu vs. istiyor giriyorum sonra gmail ayarlarını falan istiyor giriyorum.

alaStar

alaStar

Üye
    Konu Sahibi
burada paylaştığım romu yükleyip flash bitince hemen sft yi kapatıp telefonu usbden çıkar bakalım cwm ye girecek mi

rastignac

Üye
burada paylaştığım romu yükleyip flash bitince hemen sft yi kapatıp telefonu usbden çıkar bakalım cwm ye girecek mi

hocam kusuruma bakma evet dediğininzi yapınca cvm'ye girdi su.zip'i falan hallettim yazıldığı şekliyle rebot dediğimde telefon açılıyor ama lg logosu açılıp kapanıyor sadece

- - - Eklendi - - -

hocam hala ben :) TUR V30A zip. yazan romu yükleyince telefon logoda takılmadan açıldı ama burada cwm mod çıkmıyor işte. vwm mod çıkanda ise şu yazıyor:SPAİN V2Q bilmiyorum bir mantığı var mıdır? (bu arada yazılanlara bakıyorum da evliya sabrı var hocam siz de..)

- - - Eklendi - - -

hocam son olarak verdiğiniz superuser.zip: dosyasına tıklayınca ilivid.setup diye bir program iniyor. yani zip'li bir dosya yerine bir program iniyor

alaStar

alaStar

Üye
    Konu Sahibi
o zaman google a superuser.zip yaz 600 kb civarı bir dosya olmalı onu indir zipli şekilde hafıza kartına at kardeş

rastignac

Üye
o zaman google a superuser.zip yaz 600 kb civarı bir dosya olmalı onu indir zipli şekilde hafıza kartına at kardeş
TUR V30A zip. yazan romu yükleyince telefon logoda takılmadan açılıyor hala ama burada cwm mod çıkmıyor işte. cwm mod çıkanda ise şu yazıyor:SPAİN V2Q bu da logoda takılıyor açılmıyor bir türlü. kusura bakma hocam yani zamanınızı aldm.sanırım en iyisi vazgeçmek..

alaStar

alaStar

Üye
    Konu Sahibi
belki inanmayacaksınız ama ben hep burda ki romla aynı işlemleri yapıyorum hiç logoda takılmadı yanlış olan ne anlamadım hiç kimse yapamadı bu olayı kusura bakmayın o kadar uğraştınız en sonunda bu konuyu kapattıracam gibi gözüküyo

rastignac

Üye
belki inanmayacaksınız ama ben hep burda ki romla aynı işlemleri yapıyorum hiç logoda takılmadı yanlış olan ne anlamadım hiç kimse yapamadı bu olayı kusura bakmayın o kadar uğraştınız en sonunda bu konuyu kapattıracam gibi gözüküyo

"TUR.LGP970.V20D_00_CP.fls dosyayı ekliyoruz.

10. AP file kısmına :
patched_TUR.LGP970.V20D_00_AP.bindosyayı ekliyoruz." ekliyoruz demişsiniz ya verdiğiniz linki indirince SPAİN V20Q_AP.BİN şeklinde bir uzantı çıkıyor onunla alakalı olamaz di mi?

- - - Eklendi - - -

hocam oldu sd kartı biçimlendirip sonra yaptım dediklerinizi oldu :)

alaStar

alaStar

Üye
    Konu Sahibi
çok sevindim olduğuna bende artık şizofren olduğumu düşünmeye başlamıştım yoksa bende yapmıyorumda hayalmi görüyorum diyodum bilgilendirme için teşekkürler :D

hakkı_58

Üye
superuser.zip link kırık lütfen yardım

u_ka_

Üye
Sorunsuz bir şejkilde rootladım ve cwm yükledim teşekkürleer.

alaStar

alaStar

Üye
    Konu Sahibi
rica ederim güle güle kullanın

sartre

sartre

Üye
:tşk::gun1::haha:

Üst Alt