LG Optimus Black Paylaşım Alanı

Sponsorlu Bağlantılar

nonamex

Üye
    Konu Sahibi

technoshark'ın fikri üzerine böyle bir başlık açmaya karar verdim. Oyun, uygulama ve rom konusunda birbirimize paylaşım yapabileceğimiz bir başlık güzel olur. Bende tavsiyelerimi sunuyorum.

Rom

Burdan Optimus Black için Romları bulabilirsiniz, Turkey kodlu romlarda gelen mesajlarda türkçe karakter sorunu yoktur. Ben pek mesajlaşmam ama radyoya ihtiyacım var diyorsanız Europe/Open kodlu romları indirmelisiniz.

http://www.maxicep.com/android-romlar/lg-optimus-black-p970-rom-yukleme-511430.html

Burda nasıl stock rom yükleneceği anlatılmış, (Rom yükleme programı biraz dandik donup kalıyor ama devam ediyor çalışmaya, o yüzden telaş yapmayın. Bir de dll hataları sıralıyor o kadar önemli değil.. Telefon açıldığı an usb'den çıkarabilirsiniz program işleme devam ediyor gözüksede..)

Root

v10a ve v10b Romlarında sorunsuz root için gingerbreak'i tavsiye ederim

Gingerbreak

Programı telefonunuza kurun, Ayarlar > uygulamalar > geliştirme > USB hata ayıklamaya tik koyun. Gingerbreak üzerinde root device tuşuna basın. 15-20 saniye sonra cihaz root olmuş şekilde yeniden başlayacak :oke:

Program Tavsiye

SetCPU (Root gerektirir)

Bu programla işlemci hızına müdahele edebilirsiniz. Ekran kapalıyken işlemcinin 300 mhz hızında çalışmasını sağlıyorum bu programla.

(Profiles kısmına gelin, Enable'a tik koyun Add Profil'e basıp Profile:Screen off , max'ıda 300 mhz'e düşürüp save ederek telefonun ekranı kapalıyken 300 mhz'de çalışmasını sağlayabilirsiniz)

Root Explorer (Root gerektirir)

En sevdiğim programlardan biri, saçma sapan eczane gibi uygulamaları bu programla sildim. Programı kurup, System > App klasörüne giderek ordan istemediğiniz programların *.apk ve *.odex dosyasını silin. Böylece o uygulamalar telden silinmiş olur. Mesela Go Launcher çok hoşunuza gitti ama arka planda LG nin ev ekranı uygulaması duruyor. LGHome.apk ve LGHome.odex dosyalarını silerseniz LG'nin ev ekranı silinir.

(Not Apps klasöründeyken Mount R/W tuşuna bi kere basıp Mount R/O olmasını sağlayın, yoksa silemezsiniz hata verir)

Bildirim

Az önce markette gördüğüm ve hayranı olduğum bir uygulama, mesaj geldiğinde telefonun dokunmatik "arama tuşu" yanıp sönüyor. Bu sayede mesaj gelip gelmediğini anlamak için tuş kilidini açmak gerekmiyor :) Çok mutlu oldum bunu bulduğuma. APK olarak bulamadım, marketten indirirsiniz.

AppWidget Picker

Bu benim favorim, Custom Launcherler üzerinde LG'nin widgetlarını kullanmanızı sağlar. (Muzik widgetı, mesajlar widgetı gibi. Go Launcher üzerinde LG'nin widgetlarını kullanabiliyorum)

İndirin, telefonunuza yükleyin Araç Ekle, Widget ekle herneyse > App Widget Picker'ı seçin. Ordan tüm widgetlarınızın olduğunu göreceksiniz. İlk kurduğunuzda widget eklemek isterken uygulama durdu, kapanacak hatası aldıysanız telefonu yeniden başlatın, bir daha almazsınız. :oke:

Go Launcher

Kendimde bulduğum en başarılı ev ekranı uygulaması.

Bu siteden inceleyip indirebilirsiniz, markette ücretsiz olarak mevcuttur.

Opera Mobile

Anlatmaya gerek yok, denediklerim arasında bulduğum en iyi web tarayıcısı şimdiye kadar :oke: Flash desteğide var.

Market Acces

Biliyorsunuz Google Android marketin tamamını açmadı, bu uygulama ile tüm market içeriğine ulaşabilirsiniz. (v10a ve v10b'de denendi, yeni market sürümüyle çalışmıyor)

Burdan indirin, programı açın , Providers'tan T-Mobile (310260 kodlu)'i seçin, Emulate soruna evet deyin. Settings kısmından set on boot'a tik koyarak telefon her açıldığında programın otomatik bu ayarı yapmasını sağlayabilirsiniz. Marketteki paralı uygulamaların, erişemediğimiz free uygulamaların keyfini çıkartın :ehe )

Oyun

Burdan Gameloft HD oyunlarına ulaşabilirsiniz :oke: http://www.maxicep.com/android-oyun/lg-optimus-black-icin-gameloft-hd-oyunlar-530626.html

SpeedX :

Jenga(fiziksel motoru harika):

Fruit Ninja:

Cut The Rope (Bu oyuna bitiyorum :kop: ):

Doodle Jump:http://www.maxicep.com/attachments/91194d1310601147/

Angry Birds Rio:

Zombieville:

• Beğen
Tepkiler: Elektr0, Masha, paganini58 ve 1 kişi daha

technoshark

technoshark

Üye
Off diyorum nonamex süper bir iş çıkartmışsın gerçekten eline koluna sağlık....

Bu güzel olucak... Eywallah süpersin

----------Eklendi @ 22:51:14 ---------- Yazıldı @ 22:46:04 ----------

AppControl_v1.4.15.apk
Adobe Reader_v10.0.0.apk 1569
Advanced Task Killer Free_v1.9.6B73.apk
AudioManager Pro_v2.1.7.apk
Barkod Tarayıcısı_v3.53.apk
Bluetooth File Transfer_v4.30.apk
Call Radiation Indicator_v1.1.apk
City at Night_v1.09b.apk
deciBel_v0.7.6.apk
Applanet_v2.8.0.5.apk

Bende bunları buldum hepsi bi arada umarım işinize yarar.. :)

şifresi klasörün içinde yazıyor bilginize ..

• Beğen
Tepkiler: paganini58 ve nonamex
paganini58

paganini58

Üye
ikinizede çok teşekkürler o zaman isteklerim var deneyip çalıştırdığınız modern combat 2 hd asphalt adrelanile 6hd ricam olunur arkadaşlar
sd dosyaları ile birlikte paylaşın dahada süper olur... :))) bekliyorum :)(h)

• Beğen
Tepkiler: technoshark
technoshark

technoshark

Üye
Asphalt 6HD 890 mb :) ben onu akşama kadar upload edemem ki bu bağlantı hızımla :)

huseyinos

huseyinos

Üye
Arkadaşlar merhaba dün akşam telefonumu Gingerbreak ile Root ettim ardından Root Explorer programını kurup istemediğim uygulamaları sildim yanlız silerken resimlerdede göründüğü gibi Radyo (Fm radio provider.apk) programının kurulum dosyası ile Ekran görüntüsünü çeken programın (Screen Capture.apk) kurulum dosyaları var Screen Capture programını kurmadığım halde Ana menü tuşu+ kapama tuşuna bastığımda resimleri çekmeye başladı Peki radyoyu nasıl kurabiliriz kur dediğimde kurmaya başlıyor ama sonunda hata veriyor.

nonamex

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar merhaba dün akşam telefonumu Gingerbreak ile Root ettim ardından Root Explorer programını kurup istemediğim uygulamaları sildim yanlız silerken resimlerdede göründüğü gibi Radyo (Fm radio provider.apk) programının kurulum dosyası ile Ekran görüntüsünü çeken programın (Screen Capture.apk) kurulum dosyaları var Screen Capture programını kurmadığım halde Ana menü tuşu+ kapama tuşuna bastığımda resimleri çekmeye başladı Peki radyoyu nasıl kurabiliriz kur dediğimde kurmaya başlıyor ama sonunda hata veriyor.

Europe/Open romundan alınan uygulamalar Türkiye romunda çalışmıyor..

huseyinos

huseyinos

Üye
Europe/Open romundan alınan uygulamalar Türkiye romunda çalışmıyor..

avrupa romundan almadım root ettikten sonra System/app klasöründe vardı orjinal olarak ama sanırım yazılım engelliyor çalışmasını kurar gibi yapıyorum kurmasada uygulamalarda gradyo güncellemesi olarak çıkıyor karşıma.

----------Eklendi @ 14:05:55 ---------- Yazıldı @ 14:01:43 ----------

Asphalt 6 HD'yi kurdum oyundan çıktıktan sonra ses ayarları bozuluyor haberiniz olsun tuşlara basınca klik sesi çok az yada hiç gelmiyor onun yerine fısıltılı bir ses geliyor formatlamayınca düzeliyor.

Masha

Masha

Üye
Paylaşım için teşekkürler. Bu paylaşım alanı çok iyi oldu.. Optimus Black için oyun ve uygulamalar şarttı. :oke:

• Beğen
Tepkiler: Weewoo
Elektr0

Elektr0

Üye
somuru::cry:Çok istedim ama alamadım şu black'ı yaaa . Güzel Fikir nonamex ...:oke:

nonamex

Üye
    Konu Sahibi
avrupa romundan almadım root ettikten sonra System/app klasöründe vardı orjinal olarak ama sanırım yazılım engelliyor çalışmasını kurar gibi yapıyorum kurmasada uygulamalarda gradyo güncellemesi olarak çıkıyor karşıma.

----------Eklendi @ 14:05:55 ---------- Yazıldı @ 14:01:43 ----------

Asphalt 6 HD'yi kurdum oyundan çıktıktan sonra ses ayarları bozuluyor haberiniz olsun tuşlara basınca klik sesi çok az yada hiç gelmiyor onun yerine fısıltılı bir ses geliyor formatlamayınca düzeliyor.

RadioProvider.apk yetersiz. Kursanız bile Radyo gelmeyecek

FMradio adında başka apk dosyası daha olması lazım, o da Türkiye romunda yok.

----------Eklendi @ 16:33:26 ---------- Yazıldı @ 16:18:00 ----------

Aklıma gelmişken eklemek istediğim şey :

Gameloft HD oyunlarda artık 1.*.* sürümlerini kullanıyor. 1.*.* sürümleri, 3.*.* sürümlerinden daha güncel olup Optimus Black'te çalışma ihtimali daha yüksektir.

• Beğen
Tepkiler: huseyinos
technoshark

technoshark

Üye
Nonamex dostum süpersin ya.. ben görmedim konuyu inan .. şimdi yetiştim ama sen hepsine iletmişsin cevapları :) hızına yetişemedim :)

huseyinos

huseyinos

Üye
Arkadaşlar karar verdim bu akşam Rom atacağım ama birkaç sorum olacak.

1- Dün akşam telefonu Root ettim yedek almadan Gazete Wikitude hürriyet gibi uygulamaları sildim bunları geri getirme şansım varmı ?(bu arada şarj hala %73 bitmiş olması gerekti gece sahurda çıkardım)

2- Rom yüklersem garanti dışı kalacakmış (Lg desteği aradım kesinlikle orjinal rom olacakmış garanti vermiyorlar) peki orjinal rom'u nereden bulup nasıl yükleyeceğim ?

3- dün rom atma adımlarını harfien uyguladım SOFTWARE UPDATE(KDZ) Programı tam yuklenirken hata verip kapanıyor neden olabilir ?

bu akşam yüklemek istiyorum v110b europe'yi

nonamex

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar karar verdim bu akşam Rom atacağım ama birkaç sorum olacak.

1- Dün akşam telefonu Root ettim yedek almadan Gazete Wikitude hürriyet gibi uygulamaları sildim bunları geri getirme şansım varmı ?(bu arada şarj hala %73 bitmiş olması gerekti gece sahurda çıkardım)

2- Rom yüklersem garanti dışı kalacakmış (Lg desteği aradım kesinlikle orjinal rom olacakmış garanti vermiyorlar) peki orjinal rom'u nereden bulup nasıl yükleyeceğim ?

3- dün rom atma adımlarını harfien uyguladım SOFTWARE UPDATE(KDZ) Programı tam yuklenirken hata verip kapanıyor neden olabilir ?

bu akşam yüklemek istiyorum v110b europe'yi

1)Getiremezsiniz, Türkiye romunu flash atmanız gerekir
2)Turkey Rom'ları yüklüyse garanti dışı kalmaması lazım, LG'nin bilgisayar yazılımı v10b Turkey romuna güncelliyor çünkü.
3)Programı yönetici olarak çalıştırmayı denediniz mi ? Vista ve Windows 7'de çok sorunlu program çalıştırmak, o yüzden XP kullanıyorum ben hala..

----------Eklendi @ 20:11:14 ---------- Yazıldı @ 20:10:48 ----------

Rom listesi

huseyinos

huseyinos

Üye
1)Getiremezsiniz, Türkiye romunu flash atmanız gerekir
2)Turkey Rom'ları yüklüyse garanti dışı kalmaması lazım, LG'nin bilgisayar yazılımı v10b Turkey romuna güncelliyor çünkü.
3)Programı yönetici olarak çalıştırmayı denediniz mi ? Vista ve Windows 7'de çok sorunlu program çalıştırmak, o yüzden XP kullanıyorum ben hala..

----------Eklendi @ 20:11:14 ---------- Yazıldı @ 20:10:48 ----------

Rom listesi

Yaklaşık 1 saattir tarifteki gibi yapıyorum zaten bilgisayarda yönetici olarak açık ama yinede programı çalıştırırken sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırı tıklıyorum sonuç aynı tam yukleme başlıyor ''program yanıt vermiyor'' uyarısı alıyorum ve kapanıyor.

macoo

macoo

Üye
radio nun apksi burda arkadaşlar..
o r u m.xda-developers.com/showthread.php?t=1043897

nonamex

Üye
    Konu Sahibi
radio nun apksi burda arkadaşlar..
o r u m.xda-developers.com/showthread.php?t=1043897

Ordan kurdum ama radyo çalışırken telefonda kilitlenmeler oluyor, tavsiye etmiyorum.

Üst Alt